dnes
Pátek - jasno
14°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Pražský život

Botanická zahrada v Troji připravuje novinky, Prahu to bude stát přes čtvrt miliardy korun

Trojská botanická zahrada připravuje pro návštěvníky několik novinek. Nejblíže dokončení je pěstební zázemí u skleníku Fata Morgana. Náklady se zde pohybují okolo 100 milionů korun. 

V areálu Západ byl před dvanácti lety vybudován tropický skleník Fata Morgana a první etapa pěstebního zázemí s garážemi, skladovými a kancelářskými místnostmi, které v současné době slouží jako ředitelství a administrativní budova.

Chystá se stavba vstupního objektu, který bude obsluhovat především návštěvníky přicházející ve směru od severního výstupu ZOO Praha, dále zde bude restaurace a zahradní úpravy včetně sítě cest, zajišťující důstojnější přístup ke skleníku Fata Morgana.

Ve fázi přípravy projektové dokumentace je také vybudování severního vstupu do zahrady. Ten by přispěl především k odlehčení dopravy na území  městské části Praha – Troja, která je velmi zatěžována návštěvníky ZOO Praha, Botanické zahrady Praha, Trojského zámku a dalších míst.

Vybudování severního vstupu umožní snadné dopravní spojení ze stanice metra C Kobylisy. Součástí vstupního objektu by měly být pokladny, návštěvnické centrum s přednáškovým sálem, subtropický skleník, ředitelství, odborná knihovna se studovnou, herbář sbírkových rostlin, prodejna suvenýrů a pěstebních přebytků a restaurace.  

Botanická zahrada by tento projekt ráda měla ve stavu stavební připravenosti do konce roku 2017. Očekáváné náklady na tuto investici dosahují výše asi 250 milionů korun.
   


Další články
Nahoru