Dnes Neděle - mlha 9°C
Zítra Pondělí - oblacno 7°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Seniorská Praha

Botanická zahrada v Troji nabízí aktivity pro seniory

Botanická zahrada hl. m. Prahy si i pro letošní rok připravila vzdělávací program pro aktivní seniory pod názvem Blahodárná zahrada. Součástí je projekt mezigeneračních setkávání, která si senioři mohou užít společně se svými vnoučaty. Program obsahuje workshopy, komentované prohlídky nebo zkoumání v laboratoři. 

Aktivity jsou vedené zkušenými lektory a představí různé části botanické zahrady. Programy pro seniory začínají v květnu a konají se až do října. 

Zahradníkem na zkoušku od jara do podzimu
Návštěvníci z řad seniorů, kteří nemají vlastní zahradu, ale přece jenom by se rádi pěstování věnovali, si mohou vyzkoušet zahradnické práce přímo v záhonech botanické zahrady. Pro tyto účely je určena část Zahrada mEDU. Senioři se přímo podílí na podobě a údržbě této části zahrady. Připravena je řada workshopů na téma pěstování bylinek nebo vytvoření minizahrádek v recyklovaných nádobách.

Jinou možností, jak poznávat botanickou zahradu, jsou komentované prohlídky pro seniory, v rámci nichž se představí nejkrásnější místa venkovní expozice i skleníku Fata Morgana a účastníci nahlédnou i do expozice výroby vína a do vinného sklepa:
•    23. května – Motýli
•    20. června – Bonsaje a Japonská zahrada
•    18. července – Léčivé rostliny
•    22. srpna – Fata Morgana
•    19. září – Užitkové plodiny z Nového světa
•    17. října – Expozice výroby vína

Babi, dědo, pojďte se mnou do zahrady
Mezigenerační setkávání, která se konají v květnu a v červnu, jsou určena pro děti ve věku od 7 do 12 let a jejich prarodiče. Jejich cílem je předávání zkušeností, objevování a sdílení nových informací a nápadů. Každé z témat využívá jiného potenciálu, který botanická zahrada návštěvníkům v daném období nabízí. Během programů se účastníci dostanou do různých částí zahrady a vyzkouší si činnosti od zahradnických přes rukodělné až po výzkumné metody a práci s mikroskopem. Kapacita workshopu, který se koná vždy v úterý od 16 hodin, je 8 dětí a doprovod. 

Na účastníky čekají tato témata:
•    9. května – Co se skrývá pod lupou aneb kdo to žije v záhoně
•    16. května – Motýlí mikrokosmos
•    6. června – Okénko do světa včel a jiných opylovačů
•    13. června – Hmyzí hotel do každé zahrady

Na všechny typy programů a komentované prohlídky je nutná rezervace. Programy pro seniory jsou zdarma a zájemci vždy zaplatí pouze standardní vstupné do botanické zahrady, které pro seniory nad 60 let činí 95 Kč a vstupné pro děti od 3 do 15 let je 120 Kč.

Více informací k těmto programům lze nalézt na webu botanické zahrady: https://www.botanicka.cz/pro-navstevniky/dle-skupin/pro-seniory.Autor: Alo

Pidirevue v Praze 15

23. února 2024 v 09:29

Představení ochotnického divadla seniorů Poslední vlastenecké divadelní je plné známých a oblíbených skladeb od skladatelů Hašlera a Ježka a také z divadla Semafor.

Narozeninová gratulace Aleně Vorlové, čestné občance Prahy 4

23. února 2024 v 09:06

Lékařka a dlouholetá sběratelka loutek Alena Vorlová oslavila v letošním roce 94. narozeniny. Hodně zdraví a životního optimismu jí za Prahu 4 popřáli společně starosta Ondřej Kubín (ODS) a 1. místostarostka Irena Michalcová (ANO).

Týden péče o oči pro seniory Prahy 13

20. února 2024 ve 20:27

Praha 13 a Středisko sociálních služeb Prahy 13 spolu s lékaři Oční kliniky JL ve Stodůlkách připravili pro kluby seniorů Prahy 13 sérii přednášek o nejčastějších očních onemocnění, včetně možností prevence a léčby. Cyklus pěti přednášek renomovaných odborníků je doplněn diagnostikou a měřením...

Fórum mladých hraje seniorům v Tomáši

19. února 2024 ve 14:39

Středisko sociálních služeb Prahy 1 zve seniory na akci, která se koná ve čtvrtek 22. února od 14 hodin v klubu seniorů Tomáš.

Praha 4 zajistí i letos dotované plavenky pro seniory a hendikepované

18. února 2024 v 10:41

Praha 4 podpoří i v letošním roce sportovní aktivity seniorů dotovanými vstupenkami (plavenkami), které mohou uplatnit v Plaveckém stadionu v Podolí. Rozhodla o tom ve středu 14. února rada městské části. Plavenky jsou určeny pro seniory starší 63 let a držitele průkazu ZTP s trvalým pobytem na...

Vysočanská Véčka pro seniory v březnu

18. února 2024 v 10:41

Praha 9 nabízí seniorům další možnosti trávení volného času. Akce Vysočanská Véčka jsou určeny seniorům, kteří mají trvalé bydliště v působnosti úřadu Sokolovská 14, Praha 9.

Kurzy trénování paměti pro seniory Prahy 10

7. února 2024 ve 12:50

Praha 10 na jaře opět nabídne kurzy trénování paměti zájemcům z řad seniorů (60+), kteří mají trvalé bydliště na území desáté městské části.

Fantastický výsledek týmu pétanque Lukáš Praha 13

7. února 2024 v 09:41

Velkého úspěchu dosáhli senioři Prahy 13 na jedenáctém ročníku Zimní Ubuligy. Suverénním způsobem vyhráli opravnou osmifinálovou skupinu a zajistili si tak poslední postupové místo do čtvrtfinále A celé soutěže. Tam pokračovali ve skvělém výkonu, vyřadili silné čtvrtfinálové a semifinálové soupeře...

Praha 9 pro seniory: Holky z naší školky aneb příběhy kolem populárních hitů

5. února 2024 v 09:55

Nová hudební talk show, která se točí kolem populárních hitů, které za svou kariéru nazpíval jeden z našich nejpopulárnějších zpěváků se koná v úterý 13. února ve 14 hodin.

Přednáška v Praze 1: Co dělat když

22. ledna 2024 v 07:43

Středisko sociálních služeb Praha 1 připravilo na únor zejména pro věkově zralé sousedy aktivity nejen z kultury. V programu najdou také podporu pohybu a právní rady. V úterý 6. února budou zájemcům k dispozici zástupci občanské poradny, kteří vysvětlí jaká máte práva...

Vysočanská Véčka: Holky z naší školky aneb příběhy kolem populárních hitů

16. ledna 2024 v 11:00

Nová hudební talk show, která se točí kolem populárních hitů, které za svou kariéru nazpíval jeden z našich nejpopulárnějších zpěváků v úterý 13. února ve 14 hodin.

Praha 13 pro seniory

14. ledna 2024 v 10:23

Třináctá městská část a počet jejích obyvatel neustále rostou, proto se radnice dlouhodobě věnuje početné skupině seniorů. Pro možnou inspiraci do nového roku připravila přehled aktivit pro dříve narozené obyvatele za ten uplynulý.

Další články
Nahoru