Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Seniorská Praha

Botanická zahrada v Troji nabízí aktivity pro seniory

Botanická zahrada hl. m. Prahy si i pro letošní rok připravila vzdělávací program pro aktivní seniory pod názvem Blahodárná zahrada. Součástí je projekt mezigeneračních setkávání, která si senioři mohou užít společně se svými vnoučaty. Program obsahuje workshopy, komentované prohlídky nebo zkoumání v laboratoři. 

Aktivity jsou vedené zkušenými lektory a představí různé části botanické zahrady. Programy pro seniory začínají v květnu a konají se až do října. 

Zahradníkem na zkoušku od jara do podzimu
Návštěvníci z řad seniorů, kteří nemají vlastní zahradu, ale přece jenom by se rádi pěstování věnovali, si mohou vyzkoušet zahradnické práce přímo v záhonech botanické zahrady. Pro tyto účely je určena část Zahrada mEDU. Senioři se přímo podílí na podobě a údržbě této části zahrady. Připravena je řada workshopů na téma pěstování bylinek nebo vytvoření minizahrádek v recyklovaných nádobách.

Jinou možností, jak poznávat botanickou zahradu, jsou komentované prohlídky pro seniory, v rámci nichž se představí nejkrásnější místa venkovní expozice i skleníku Fata Morgana a účastníci nahlédnou i do expozice výroby vína a do vinného sklepa:
•    23. května – Motýli
•    20. června – Bonsaje a Japonská zahrada
•    18. července – Léčivé rostliny
•    22. srpna – Fata Morgana
•    19. září – Užitkové plodiny z Nového světa
•    17. října – Expozice výroby vína

Babi, dědo, pojďte se mnou do zahrady
Mezigenerační setkávání, která se konají v květnu a v červnu, jsou určena pro děti ve věku od 7 do 12 let a jejich prarodiče. Jejich cílem je předávání zkušeností, objevování a sdílení nových informací a nápadů. Každé z témat využívá jiného potenciálu, který botanická zahrada návštěvníkům v daném období nabízí. Během programů se účastníci dostanou do různých částí zahrady a vyzkouší si činnosti od zahradnických přes rukodělné až po výzkumné metody a práci s mikroskopem. Kapacita workshopu, který se koná vždy v úterý od 16 hodin, je 8 dětí a doprovod. 

Na účastníky čekají tato témata:
•    9. května – Co se skrývá pod lupou aneb kdo to žije v záhoně
•    16. května – Motýlí mikrokosmos
•    6. června – Okénko do světa včel a jiných opylovačů
•    13. června – Hmyzí hotel do každé zahrady

Na všechny typy programů a komentované prohlídky je nutná rezervace. Programy pro seniory jsou zdarma a zájemci vždy zaplatí pouze standardní vstupné do botanické zahrady, které pro seniory nad 60 let činí 95 Kč a vstupné pro děti od 3 do 15 let je 120 Kč.

Více informací k těmto programům lze nalézt na webu botanické zahrady: https://www.botanicka.cz/pro-navstevniky/dle-skupin/pro-seniory.Autor: Alo

Senioři z RoSy otevřeli vlastní divadelní scénu

23. května 2023 v 08:54

Rezidence a Centrum RoSa v Kobylisích ve svých prostorách otvírá první komorní divadlo tohoto typu v České republice. Divadlo SEN vzniklo v suterénu RoSy během jednoho roku, kdy se podařilo vybudovat moderní scénu otevřenou mnoha projektům, nejen pro seniory. 

Senioři a děti hráli pétanque

8. května 2023 v 07:33

Vrhači železných koulí ze Senior týmu Prahy 1 předávají své umění dál. Středisko sociálních služeb Prahy 1 ve spolupráci s mateřinkami uspořádalo mezigenerační akci pro mladé sportovce.

PC kurzy pro seniory na radnici

5. května 2023 v 07:24

Pondělky od 15. května do 5. června budou v Praze 10 patřit seniorům. V budově radnice Prahy 10 se mohou účastnit PC kurzů.

Relaxace a odpočinek pro seniory Prahy 15

1. května 2023 v 11:21

Za symbolické vstupné 50 korun mohou senioři Prahy 15 navštěvovat plavecký bazén se slanou vodou.

Lekce Nordic walking v Praze 4 začínají zítra

1. května 2023 v 08:58

Bezplatné lekce Nordic walking v Krčském lese pro seniory a osoby 50+ z Prahy 4 začínají v úterý 2. května a bez prázdninové pauzy a poběží každé úterý až do konce listopadu.

Pro seniory: Květinový bál

26. dubna 2023 v 07:39

Pro seniory Prahy 10 připravila radnice na pátek 12. května Květinový bál.

PC kurzy pro seniory

26. dubna 2023 v 07:28

Pro své seniory připravila radnice Prahy 10 počítačvé kurzy. Přihlásit se monou úplní začátečníci a mírně pokročilí. Lekce začínají v polovině května.

Lekce Nordic walking v Praze 4 začnou v květnu

20. dubna 2023 v 06:49

Bezplatné lekce Nordic walking v Krčském lese pro seniory a osoby 50+ z Prahy 4 začínají v úterý 2. května a bez prázdninové pauzy a poběží každé úterý až do konce listopadu.

Botanická zahrada v Troji nabízí aktivity pro seniory

18. dubna 2023 v 16:01

Botanická zahrada hl. m. Prahy si i pro letošní rok připravila vzdělávací program pro aktivní seniory pod názvem Blahodárná zahrada. Součástí je projekt mezigeneračních setkávání, která si senioři mohou užít společně se svými vnoučaty. Program obsahuje workshopy, komentované prohlídky nebo...

Seniorský sportovní víkend v Praze 6

18. dubna 2023 v 08:21

Pátý ročník turnaje ve stolním tenisu seniorů 60+ o Pohár starosty se uskuteční v T. J. Sokol Praha – Břevnov v sobotu 22. dubna a turnaj v šestiboji seniorů 60+ o Pohár náčelníka se koná v neděli 23. dubna v T. J.Sokol – Břevnov.

Praha 9: Jóga pro seniory v Jandově ulici

12. dubna 2023 v 11:52

Cvičení podle systému Jóga v denním životě pod vedením zkušeného lektora Otto Kaila se bude konat každé úterý od 14:30 do 16 hodin v Obecním domě, Jandova 4, Praha 9.

Hodinový ajťák pomáhá seniorům v Praze 13

10. dubna 2023 ve 22:34

Neziskový spolek Moudrá sovička nabízí služby Hodinového ajťáka. Jedná se o individuální službu, při které zkušený lektor pomůže s obsluhou počítače, tabletu, chytrého telefonu či internetu. Projekt se uskutečňuje za podpory MČ Praha 13 a je určený zejména pro tamní seniory za zvýhodněnou cenu...

Praha 10: Rehabilitační plavání s instruktorem pro seniory

8. dubna 2023 v 07:20

Rehabilitační plavání s instruktorem pro seniory ve věku 60+ s trvalým bydlištěm na území Prahy 10 v květnu a červnu. Kurzy hradí radnice.

Další články
Nahoru