dnes
Sobota - zatazeno
17°C
zítra
Neděle - zatazeno
19°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
17°C
Botanická zahrada v Troji bude mít od příští sezony nový vstupní areál s restaurací a terasou
Stavba nového přístupového areálu ke skleníku Fata Morgana je v plném proudu. Foto: BZHMP

Botanická zahrada v Troji bude mít od příští sezony nový vstupní areál s restaurací a terasou

V těsné blízkosti skleníku Fata Morgana v trojské botanické zahradě vzniká nový rozsáhlý přístupový areál s restaurací a terasou. Dokončení je plánováno na konec letošního roku. 

Ke skleníku Fata Morgana přicházeli návštěvníci patnáct let provizorní cestou. Loni zde odstartovala dlouho plánovaná dostavba areálu Západ, který se nachází mezi skleníkem a budovou ředitelství botanické zahrady.

Po dokončení stavebních prací bude mít zahrada v areálu restauraci, která tam dosud chybí. „Už v roce 2021 projdou návštěvníci mířící do skleníku Fata Morgana zcela novým areálem s pokladnami, sociálním zařízením a restaurací. Ta v letních měsících nabídne slunnou terasu s příjemným posezením a výčepem. Cestu ke skleníku budou lemovat kvetoucí záhony plné pestrobarevných cibulovin, trvalek, keřů a stromů. Chybět nebudou ani vodní prvky,“ uvedl ředitel zahrady Bohumil Černý.

Restaurace s terasou poskytne občerstvení, které v zahradě dlouhodobě chybělo, zároveň se bude moci stát místem soukromých či pracovních setkání uprostřed přírody. Ke skleníku pak návštěvníci vystoupají soustavou teras z gabionových opěrných zdí a venkovních schodišť, míjet přitom budou systém vodních prvků a rozkvetlých záhonů. Schodiště doplní pergoly.

Příchozí tak pohodlně překonají přibližně desetimetrový výškový rozdíl mezi hlavním vstupem a prostorem před skleníkem. Pro osoby se specifickými potřebami a rodiny s kočárky bude k dispozici výtah.

Postupně se již začíná rýsovat hrubá stavba restaurace. Tvoří ji železobetonová konstrukce, která bude ve finální fázi obložena deskami z kortenu. Její plochá střecha bude po dokončení osázena travami, cibulovinami a rostlinami jarního aspektu. Zároveň pokračuje budování kaskádovitých gabionových stěn, výtahové šachty a expozičního jezírka.

Součástí budovaného areálu je také nové pěstební zázemí, nezbytné pro pěstování rostlin.


Sousedé z Prahy 1 se sejdou na Malostranském náměstí

Včera v 10:54

Praha 1 zve na sousedské setkání před sídlem Spolek občanů a přátel Malé Strany a Hradčan v pondělí 15. června od 17 hodin.

Hasiči zachránili jeřábníka. Udělalo se mu nevolno v kabině

4. června 2020 v 18:28

Hasiči zasahovali dnes od 16:22 hodin v Novostrašnické ulici v Praze 10. Ve výšce asi 15 metrů se je jeřábníkovi udělalo v kabině jeřábu nevolno.

Praha 11 podporuje komunitní kompostování

4. června 2020 v 18:17

Většina domácností vyprodukuje velké množství bioodpadu. Slupky od brambor, zbytky nedojedeného jídla či zvadlé květiny zaberou velké množství místa v kontejnerech a to zcela bez užitku.

Výstava: Masožravé rostliny Na Slupi

4. června 2020 v 16:27

Od 12. června najdete v Botanické zahradě Na Slupi výstavu masožravek.

Květinový piknik na Nuselských schodech

4. června 2020 v 16:14

Setkání na Nuselských schodech, kde se můžete podělit o občerstvení, poznat své sousedy a užít si veřejný prostor.

Praha 4: Dotace na využití srážkových vod

4. června 2020 v 11:24

Radnice Prahy 4 vyhlásila druhou výzvu dotačního programu na podporu akumulace a využití srážkových vod pro rok 2020. Chce tak podpořit občany při pořízení retenčních nádob na podporu akumulace a lokálního využití srážkových vod.

Další články
Nahoru