dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Botanická zahrada bude zalévat dešťovou vodu ze střechy Fata Morgany. Ročně ušetří statisíce
U skleníku Fata Morgana vznikne restaurace s přednáškovým sálem, informačním centrem a terasou. Vizualizace: Botanická zahrada hl. m. Prahy

Botanická zahrada bude zalévat dešťovou vodu ze střechy Fata Morgany. Ročně ušetří statisíce

U skleníku Fata Morgana v pražské botanické zahradě vyroste restaurace s přednáškovým sálem, informačním centrem a otevřenou terasou. Pod budovou bude retenční nádrž na dešťovou vodu, kterou bude zahrada využívat k zalévání rostlin. Stavba by měla stát 110 milionů korun a práce začnou příští rok.

Pro stavbu zahrada využije plochu mezi pěstebními skleníky a tropickým skleníkem v západní části dvacetihektarového areálu. „Mělo by vzniknout jednak venkovní pěstební zázemí, ale především důstojné zázemí pro naše návštěvníky," uvedla ředitelka zahrady Věra Bidlová.

Ve svazích vyrostou bezbariérově přístupné terasy, z nichž bude k vidění subtropická vegetace. Vedení botanické zahrady nechalo vypracovat projekt. V letošním roce by se mělo vypsat výběrové řízení, ze kterého vzejde dodavatel stavby.

Vybudováním retenční nádrže podle Bidlové zahrada ušetří ročně zhruba 750 000 korun na nákladech za zálivkovou vodu. Nádrž bude zadržovat tisíce kubíků vody, které ročně spadnou na dvouhektarovou střechu Fata Morgany a nyní bez užitku odtékají do kanalizace. Zahrada zároveň několik let zvažuje možnost přivést další zálivkovou vodu z Vltavy.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru