Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 16°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Bořislavka centrum dnes otevřelo, kromě obchodů nabídne i díla současných českých umělců

Bořislavka centrum dnes otevřelo, kromě obchodů nabídne i díla současných českých umělců

Dnes se otevřely první obchody v Bořislavka Centrum. Kancelářsko-obchodní komplex sestává ze čtyř nepravidelných skleněných krystalů, které jsou propojené pasáží přímo se stanicí metra Bořislavka.

Ač má Bořislavka centrum charakter blokové zástavby, je veřejně prostupné a přirozeně propojuje ulici Kladenskou s Evropskou. Architektura stavby je z dílny ateliéru Aulík Fišer Architekti.

Moderní architekturu doplňují díla současných českých umělců. Jedním z děl, které vzniklo „na míru prostoru“ je skleněná plastika Ledovec od Maxima Velčovského, která osvětluje vstupní lobby. To také oživuje 76 akátových kůlů, které jsou osazeny tisíci zelených i kvetoucích rostlin. Autorem této netradičně pojaté zahrady je architekt Zdeněk Sendler.

V dílně Federika Díaze aktuálně vzniká plastika s názvem Na horu, která evokuje starou stezku, a vyrábí ji speciální robotická ruka. Dílo česko-argentinského umělce bude na piazzettě mezi třetím a čtvrtým krystalem a bude dokončeno na podzim.

Vchod do budov z ulice Evropská oživuje další dílo Planeta.

borislavka-centrum-kolar „Cesta k novému obchodnímu centru na Bořislavce byla složitá, proto jsem rád, že tomuto místu svítá nová budoucnost. Vítáme, že nové centrum rozšíří občanskou vybavenost v lokalitě, což si zdejší obyvatelé i ti v širším okolí přáli. Věřím, že obchody, restaurace a služby, které se zde otevřou, vhodně doplní stávající nabídku pro občany. V kombinaci s novými kancelářskými prostory toto centrum dodá Bořislavce a okolí zcela novou energii,“ uvedl při dnešním slavnostním otevření Ondřej Kolář, starosta Prahy 6.


Autor: TZ, red

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru