Dnes Pondělí - zatazeno 6°C
Zítra Úterý - zatazeno 3°C
Pondělí 1. 3. 2021
Svátek má Bedřich
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Bopcorn je jedinečný a výjimečný, výrobu podpořil nadační fond
Foto: NF Veolia

Bopcorn je jedinečný a výjimečný, výrobu podpořil nadační fond

Nadační fond Veolia od roku 2000 finančně podporuje začínající malé a drobné podnikatele a pomáhá tak snižovat nezaměstnanost. Podpora míří k tradičním a netradičním řemeslům a výrobě, infrastrukturním službám. Fond podporuje i projekty se sociálním zaměřením a projekty zlepšující životní prostředí.

Svůj originální nápad představila nadačnímu fondu Společnost Gapop a v loňském roce získala na jeho realizaci finanční podporu, kterou využila na koupi vybavení do své provozovny v Ostravě a začala vyrábět ozvláštněné varianty popcornu.

Gourmet Bopcorn je vyjímečný hned v několika směrech. Jednou z hlavních je poctivý přístup k surovinám a práci. Při vytváření glazur a směsí se firma snaží v největší míře využívat lokálních dodavatelů a všechny její receptury jsou originální. Od výroby přes mísení, po balení, vážení a etiketování celý proces obstarávají lidské ruce.
 

Bopcorn pro všechny generace
„Dědouškové si dají u pivečka česnekový nebo tvarůžkový, děti milují jahodu a karamel, mladá generace si dá k filmovým večerům slaný karamel a jejich rodiče třeba Habanero s čedarem.  Jsme moc rádi, že zákazníkům chutná. To je pro nás ten největší hnací motor,“ říká Adina Šimičková Bálková, jednatelka společnosti.

Ze všech druhů této lahůdky si lidé mohou vybrat na e-shopu na stránkách www.bopcorn.cz. Zde je také mapa se sítí kamenných obchodů po celé republice.


Nominujte osobnosti s handicapem na Cenu Olgy Havlové

9. února 2021 v 08:14

Tento rok již po sedmadvacáté udělí Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) Cenu Olgy Havlové. Prestižní ocenění získá osobnost, která přes svůj zdravotní handicap pomáhá druhým. VDV otevřel online nominace pro letošní ročník a zasílat je lze až do...

Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá

1. února 2021 v 17:53

Nacházíte se v obtížné životní situaci a potřebujete finančně či materiálně pomoci? Můžete se obrátit na Nadační fond Dvojka srdcem, který propojuje ty občany Prahy 2, kteří chtějí a můžou pomoci s těmi, kteří pomoc potřebují.

Čtvrt století od odchodu paní Olgy si připomíná nadace, kterou založila

25. ledna 2021 v 09:30

Ve středu 27. ledna uplyne 25 let od úmrtí Olgy Havlové. Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) dodnes naplňuje odkaz své zakladatelky a pomáhá dle přání paní Olgy tam, kde je nejvíce potřeba a kde nikdo jiný pomoc nanabízí.   

Plechovky třídí pravidelně jen necelá třetina Čechů. Neziskové iniciativy Každá plechovka se počítá a Ukliďme Česko to chtějí změnit

21. ledna 2021 v 09:58

Nezisková organizace Každá plechovka se počítá zahajuje spolupráci s iniciativou Ukliďme Česko. Obě organizace mají zájem na co největším podílu zrecyklovaných nápojových plechovek. Podle posledních dat totiž Češi vytřídí jen asi 40 % nápojových plechovek a za evropským průměrem (76 %) tak výrazně...

Václavské Vánoce přinesly neziskovkám přes čtvrt milionu korun

12. ledna 2021 v 10:03

Sedm neziskových organizací se během čtyř adventních týdnů představilo na řemeslných stáncích jubilejního, desátého ročníku Václavských Vánoc. Celkový výtěžek z tradičních vánočních trhů v horní části Václavského náměstí letos převýšil částku dvě stě osmdesát tisíc...

Pečovatelka roku 2020 je z Prahy 11

6. ledna 2021 v 09:37

Pečovatelkou roku v kategorii terénních služeb se pro rok 2020 stala Lenka Kobzová z Jihoměstské sociální, která v sociálních službách pracuje již 16 let.

Nadační fond Veolia startuje nový projekt DigiSen

31. prosince 2020 v 10:36

Program Nadačního fondu Veolia Stále s úsměvem poskytl tříletou podporu šesti partnerským projektům. Od 6. ročníku (2020/2021) tento seniorský program pokračuje podle nového konceptu.

Praha 2: Dvojka srdcem před Vánoci pomohla mamince

20. prosince 2020 v 19:00

Koncem týdne zasedala správní rada Nadačního fondu Dvojka srdcem a schválila příspěvky dvěma maminkám samoživitelkám ve výši 30 000 korun.

Další články
Nahoru