Dnes Úterý - prehanky-dest 11°C
Zítra Středa - prehanky-dest 8°C
Úterý 18. 5. 2021
Svátek má Nataša
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Bopcorn je jedinečný a výjimečný, výrobu podpořil nadační fond
Foto: NF Veolia

Bopcorn je jedinečný a výjimečný, výrobu podpořil nadační fond

Nadační fond Veolia od roku 2000 finančně podporuje začínající malé a drobné podnikatele a pomáhá tak snižovat nezaměstnanost. Podpora míří k tradičním a netradičním řemeslům a výrobě, infrastrukturním službám. Fond podporuje i projekty se sociálním zaměřením a projekty zlepšující životní prostředí.

Svůj originální nápad představila nadačnímu fondu Společnost Gapop a v loňském roce získala na jeho realizaci finanční podporu, kterou využila na koupi vybavení do své provozovny v Ostravě a začala vyrábět ozvláštněné varianty popcornu.

Gourmet Bopcorn je vyjímečný hned v několika směrech. Jednou z hlavních je poctivý přístup k surovinám a práci. Při vytváření glazur a směsí se firma snaží v největší míře využívat lokálních dodavatelů a všechny její receptury jsou originální. Od výroby přes mísení, po balení, vážení a etiketování celý proces obstarávají lidské ruce.
 

Bopcorn pro všechny generace
„Dědouškové si dají u pivečka česnekový nebo tvarůžkový, děti milují jahodu a karamel, mladá generace si dá k filmovým večerům slaný karamel a jejich rodiče třeba Habanero s čedarem.  Jsme moc rádi, že zákazníkům chutná. To je pro nás ten největší hnací motor,“ říká Adina Šimičková Bálková, jednatelka společnosti.

Ze všech druhů této lahůdky si lidé mohou vybrat na e-shopu na stránkách www.bopcorn.cz. Zde je také mapa se sítí kamenných obchodů po celé republice.


Světluška otevírá Půjčovnu pomůcek a sportovního vybavení

6. května 2021 v 11:48

Další ulehčení v každodenním fungování čeká nevidomé a slabozraké. Světluška, projekt Nadačního fondu Českého rozhlasu, spustila 1. května novou Půjčovnu kompenzačních pomůcek a sportovního vybavení. Potřebným nabídne například kamerové lupy, tablety s aplikacemi pro zrakovou stimulaci, počítače...

Nedoklubko vybralo přes 880 tisíc korun pro miminka do dlaně

6. května 2021 v 11:28

Charitativního běhu a procházky organizace Nedoklubko se v neděli 2. května zúčastnilo 1148 běžců, celkem 4459 osob včetně miminek v kočárku vyrazilo na procházku. 

Máma, co bych podpořil. Palmovka podporuje matky samoživitelky společně s Norou Fridrichovou

6. května 2021 v 10:20

U příležitosti Dne matek dnešním dnem startuje v Divadle pod Palmovkou nový projekt s názvem Máma, co bych podpořil. Patronkou projektu je herečka divadla Tereza Dočkalová. Pod záštitou Nory Fridrichové a zakoupením dárkového voucheru budou podpořeny matky samoživitelky, které si návštěvu...

Nadační fond Šestý smysl rozdával radost dětem

29. dubna 2021 v 08:45

Sociální odbor Prahy 6 se obrátil na Nadační fond Šestý smysl s prosbou pomoci. Týkala se zakoupení mobilních telefonů a notebooku pro 2 děti.

Máte už za sebou jarní úklid? innogy pomáhá s Jarní sbírkou pro Armádu spásy

13. dubna 2021 v 10:23

innogy pořádá ve spolupráci s Armádou spásy tradiční jarní sbírku, letos s mnohými změnami. I přes společensky tíživou situaci chce pomoci Armádě spásy s péčí o klienty bez domova. Podpoří vybavení nocleháren, nouzových center i obytných kontejnerů, které slouží nejen jako možnost nouzového...

Trochu jiná truhlařina. Nadační fond podpořil dílnu

7. dubna 2021 v 08:37

V Kunčičkách u Bašky si otevřel truhlářskou dílnu František Chromják. Pracoval dlouho v bankovním sektoru a rozhodl se pro práci, kterou miluje. Chce úročit své zkušenosti s prací s přírodními dřevěnými materiály. Jeho hlavním sortimentem budou venkovní posezení a zahradní pergoly jak pro...

Do 10. dubna může veřejnost nominovat osobnosti s handicapem na Cenu Olgy Havlové

6. dubna 2021 v 11:24

Ještě pět dní, tedy do soboty 10. dubna, jsou otevřené nominace na Cenu Olgy Havlové pro rok 2021. Prestižní ocenění získá osobnost, která přes svůj zdravotní handicap pomáhá druhým a inspiruje nás všechny. 

Nominujte osobnosti s handicapem na Cenu Olgy Havlové

9. února 2021 v 08:14

Tento rok již po sedmadvacáté udělí Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové (VDV) Cenu Olgy Havlové. Prestižní ocenění získá osobnost, která přes svůj zdravotní handicap pomáhá druhým. VDV otevřel online nominace pro letošní ročník a zasílat je lze až do...

Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá

1. února 2021 v 17:53

Nacházíte se v obtížné životní situaci a potřebujete finančně či materiálně pomoci? Můžete se obrátit na Nadační fond Dvojka srdcem, který propojuje ty občany Prahy 2, kteří chtějí a můžou pomoci s těmi, kteří pomoc potřebují.

Další články
Nahoru