dnes
Pondělí - prehanky-snih-dest
6°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
9°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Bombastický ples provětrá radniční kasu
Reprezentační ples Prahy 1 bude hostit Žofín. Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Bombastický ples provětrá radniční kasu

Bombastický ples chystá městská část Praha 1 – vyjde na miliony korun. V kontrastu s tím je ples připravovaný sousední Prahou 7, která na jeho pořádání vydá 200 tisíc korun, zbytek dodají sponzoři, přičemž celková částka vyjde asi na půl milionu.

Reprezentační ples Prahy 1 se letos uskuteční v pátek 5. dubna od 20 hodin opět v Paláci Žofín. Jak avizuje pozvánka, na plese bude módní přehlídka jednoho z butiků, nebudou chybět ani české Miss či ochutnávky koňaků, kvalitních doutníků, výborných vín, chutné kávy a sladké čokolády.

Na webu městské části se vedení radnice chlubí tím, že zatímco loňský ples se konal pod mottem „zlato“, letos organizátoři zvolili „magii“. „Máme přece jen několik týdnů po avizovaném konci světa, letošní rok se navíc skládá z číslic 0, 1, 2, 3…,“ láká radnice.

S výší částky, která na pořádání plesu padne, se ale nechlubí. Ples mají moderovat Iva Kubelková, Richard Nedvěd, Nicol Lenertová a Zdeněk Vrba. Hrát bude Big Band Felixe Slováčka. Zazpívají například Jiří Korn nebo Helena Zeťová.

Akce městské části za 5,5 milionu korun

Na jednání Zastupitelstva Prahy 1, které se uskutečnilo předevčírem, zaznělo, že ples vyjde městskou část na 5,5 milionu korun. Pražský patriot o tom již informoval.

Starosta Oldřich Lomecký (TOP 09) informaci při jednání zastupitelstva nijak nerozporoval. Tisková mluvčí Veronika Blažková následně, na dotaz Pražského patriotu uvedla, že částka zahrnuje i pořádání dalších akcí, kolik přesně připadne na ples, nesdělila.

„Oddělení vnějších vztahů má ve své kapitole Pořádání vlastních akcí částku 5, 5 milionu korun, to znamená, že částka je určena na akce pořádané Městskou částí Praha 1 během celého roku. Například z ní již bylo použito na financování Plesu seniorů, který proběhl 24. února na Žofíně a byl pro 950 seniorů z Prahy 1 zcela zadarmo,“ řekla.

„Dále se z této kapitoly financuje Den Prahy 1, který má našim občanům připomenout sjednocení pěti čtvrtí, které dávají dohromady naši městskou část, což je Nové Město, Staré Město, Malá Strana, Josefov a Hradčany. Letos se bude konat 18. května a jako každý rok bude připraven jako bojovka na území Prahy 1, která má být plná zábavy a vzdělávacích prvků. Určena je pro celé rodiny. Dále jsou akce menšího charakteru, kterých je přes rok také několik a mají svůj význam,“ dodala.

Vstupenka za 1900 korun

Evidentně nejvíc peněz z částky ale padne na reprezentační ples, mluvčí Prahy 1 přesnou sumu nespecifikovala. „Reprezentační ples Prahy 1 má již v názvu svůj přínos – má reprezentovat. Stejně jako je tomu u jiných institucí, jako je Reprezentační ples Hradní stráže, Reprezentační ples Armády ČR, Reprezentační ples Magistrátu hlavního města Prahy a další. Tyto plesy už probíhají kolem dvaceti let a po této době se ptát na jejich přínos je poněkud zvláštní,“ odpověděla na dotaz Pražského patriotu.

„Tohoto plesu se účastní široká veřejnost, ale také politická reprezentace a jejich hosté, velvyslanci z různých zemí, umělci a další. Celkový počet bude kolem 800 osob. Při realizaci plesu se počítá s financemi i od sponzorů, kteří si kupují celé stoly za 50 tisíc korun, dále jsou vstupenky v předprodejích, kde jedna vstupenka stojí 1 900 korun. Tyto získané finance se odečítají od celkové částky určené na ples, která je rozdělena na produkční zajištění, catering a doplňkové služby,“ doplnila.

I přes výši ceny vstupenky má starosta Lomecký za to, že ples přitáhne širokou veřejnost. „Jako každý rok, i letos bude náš reprezentační ples otevřen nejširší veřejnosti. Pro účastníky jsme opět připravili velmi pestrý program, a tak se těším, že na Žofíně 5. dubna budu mít čest přivítat co nejvíce obyvatel naší městské části,“ uvedl v tiskové zprávě.

Skromnější ples v Praze 7

V mnohem skromnějším pojetí se uskuteční reprezentační ples Prahy 7. Na Jarní květinový ples zve starosta městské části Marek Ječmének (ODS). Ples se uskuteční v pátek 22. března v kulturním domě Domovina. Vstupenka k stání vyjde na 390 korun, na místě bude raut a tombola. Hrát bude Magnum Bigband Jazz.

„Městská část Praha 7 pořádá Jarní květinový ples každoročně. Obvykle se koná v termínu kolem prvního jarního dne. Na pořádání plesu městská část, tak jako v minulých letech, vynakládá 200 tisíc korun. Zbytek nákladů pokrývají sponzorské dary,“ uvedl tiskový mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš. Celkové náklady se podle jeho slov obvykle pohybují kolem 0,5 až 0,6 milionu korun.

„Předchozí ročníky plesu zaznamenaly velký úspěch, na který bychom letos rádi navázali. Jarní květinový ples se za dobu svého konání stal oblíbenou a vyhledávanou tradicí konce pražské plesové sezóny, která představuje ideální příležitost pro společenské setkání lidí, kteří v Praze 7 žijí či působí,“ dodal.


Autoři: Anna Skálová, Redakce

Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru