dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Pražské krimi

Bolest kvůli kabelce: Jedné ženě zkroutili ruku, druhou vláčeli po chodníku

Detektivové z pražské Palmovky pracují od 4. ledna na případu loupežného přepadení šestaosmdesátileté seniorky, na kterou před polednem zaútočil neznámý muž u stanice metra Střížkov.

Mladík napadl seniorku, zkroutil jí ruku, vytrhl kabelku a utekl směrem k Vysočanské a Rumburské ulici. Nejenom, že ženě způsobil odcizením kabelky několika stokorunovou škodu, ale přepadená skončila se zhmožděninou ruky v nemocnici.

hledany-z-1-pripadu-2-nahled

Hledaný muž (na eskalátorech)

Bezpečnostní kamery u metra zachytily tohoto mladíka, kterého detektivové podezřívají ze spáchání trestného činu loupeže, za což mu v případě dopadení hrozí až desetileté vězení.

„Muž je ve věku kolem dvaceti let, vysoký asi 165 centimetrů. Má snědou pleť, tmavé krátké vlasy a tmavé oči. Oblečený byl do tmavé bundy a tmavých kalhot,“ uvedla k pachateli mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Další přepadení seniorky

Druhý případ se stal 14. ledna kolem patnácté hodiny v Rumburské ulici nedaleko stanice metra Střížkov. Tam další mladý útočník srazil devětasedmdesátiletou ženu na zem, chytil ji za popruh kabelky a vláčel jí několik metrů po chodníku.

metro-florenc-2

Hledaný muž ve stanici metra Florenc

Pak ho vyrušili kolemjdoucí a muž z místa utekl, aniž by kabelku odcizil. Zraněná žena skončila v nemocnici a detektivové hledají podezřelého muže, kterého rovněž zachytily bezpečnostní kamery. Nejen, že sledoval seniorku od stanice metra, ale asi půl hodiny předtím si svoji oběť tipoval na přestupní stanici metra Florenc.

Muž je ve věku mezi 20 až 25 lety, vysoký asi 175 centimetrů, štíhlé postavy a snědší pleti. Má černé vlasy a tmavé strniště v obličeji. Oblečený byl do tmavé zimní bundy s kapucí, volných světle modrých džínů a na nohou měl bílou sportovní obuv s černou podrážkou. Na hlavě měl červenou čepici s černým kšiltem a bílým nápisem NY. Na zádech měl tmavý batoh s bílými geometrickými prvky.

metro-strizkov-1

Hledaný muž ve stanici metra Střížkov

„Jakékoliv informace k těmto hledaným mužům, podezřelým ze spáchání trestného činu loupeže, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158. Kriminalisté nevylučují, že tito muži by mohli mít na svědomí více případů takovýchto útoků na území hlavního města Prahy,“ dodala policejní mluvčí Jana Rösslerová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru