dnes
Sobota - polojasno
2°C
zítra
Neděle - zatazeno
1°C
pozítří
Pondělí - jasno
1°C
Bojují o životy těchto čtyř odložených štěňat
Čtyři nalezená štěňata. Foto: MP Praha

Bojují o životy těchto čtyř odložených štěňat

Čtyři psí kluky čerstvě po narození někdo odložil tento týden v blízkosti veterinární ordinace v Praze 7. Štěňata stará maximálně šest hodin byla převezena do útulku v Troji a umístěna do inkubátoru.

stenata-odlozena-5-nahled

stenata-odlozena-1-nahledV útulku jsou pod neustálým dohledem ošetřovatelů a veterinářů. Dostávají pravidelně umělou výživu, kterou zatím všechna čtyři dobře přijímají. Vzhledem k jejich porodní váze okolo půl kilogramu se bude pravděpodobně jednat o větší plemeno. 

Prognóza jejich stavu je zatím nejistá, ale pracovníci útulku věří, že vše dobře dopadne a štěňata bude možné umístit do nových domovů, kde na svůj ne příliš šťastný start do života brzy zapomenou.

stenata-odlozena-2-nahled


Odtah vozidla při havárii na vodovodní či kanalizační síti hradí PVK

17. ledna 2019 ve 12:11

Pražské vodovody a kanalizace musí havárii na vodovodní či kanalizační síti neprodleně odstranit. V této souvislosti mají podle zákona o vodovodech a kanalizacích možnost rozhodnout o odtahu vozidla, které brání opravě. „Vůz vždy zamíří na odstavné parkoviště, kde je bezplatně vydán majiteli....

Na střeše Kliniky chce skupina pěti aktivistů zůstat i další dny

15. ledna 2019 v 11:15

Na střeše bývalé plicní kliniky v Jeseniově ulici na pražském Žižkově nadále zůstává skupina pěti aktivistů, pro které bylo Autonomní sociální centrum Klinika domovem. Obávají se, že budova vlastněná Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) zůstane po vyklizení prázdná, proto plánují na střeše...

Další články
Nahoru