Dnes Neděle - polojasno 26°C
Zítra Pondělí - bourky 27°C
Neděle 14. 8. 2022
Svátek má Alan
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Bojovníka proti americkému patoku Piráti a koalice ODS nesmí prodat, hřímá Stropnický
Matěj Stropnický (vpravo) ještě jako pražský zastupitel za Stranu zelených. Foto: Karel Netolický

Bojovníka proti americkému patoku Piráti a koalice ODS nesmí prodat, hřímá Stropnický

Součástí předvolební kampaně, která je v plném proudu, je i zveřejňování videí, kterými se útočí na politické soupeře. Že se ani letošní boj nepovede v rukavičkách, potvrdil svým aktuálním příspěvkem bývalý pražský zastupitel a syn exministra zahraničí Matěj Stropnický, který je jako nestraník dvojkou na pražské kandidátce ČSSD.

Ve zhruba minutovém videu, které aktuálně zveřejnil na sociálních sítích, se Stropnický ohrazuje proti údajnému záměru Pirátů a koalice Spolu privatizovat státem vlastněný pivovar Budějovický Budvar.

„Nemyslím, si, že stát by měl provozovat pivovar, a pokud by pro to byly vhodné podmínky, tak to není největší české zlato,“ říká na úvod videa Ivan Bartoš.

„Já myslím, že stát by neměl podnikat v oblastech, které jsou běžně tržní. A určitě toto je jedna z nich,“ říká k tématu privatizace národního podniku předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová, která vede pražskou kandidátku koalice Spolu (ODS + TOP 09 + KDU-ČSL).

Obě citace byly převzaty z letního předvolebního pořadu Šťastná volba na webu Seznam Zprávy. Moderátor Jindřich Šídlo se obou politiků zeptal, zda by měl stát prodat Budějovický Budvar.

Na výstupy Bartoše i Pekarové Adamové Stropnický reaguje ve videu kriticky. „Piráti a koalice ODS chtějí privatizovat Budějovický Budvar. Tak já bych za sociální demokracii řekl, že se tento pivovar nikdy nebude privatizovat. Je to pivovar, který vaří skvělé pivo, má výborné ekonomické výsledky a celá léta statečně bojuje s tím americkým patokem,“ reaguje nad půllitrem piva.

„Bartoši a Markéto Pekarová Adamová! Budějovický Budvar se nikdy nebude privatizovat. A na to se napijeme,“ říká. Následně upíjí pivo ze sklenice. „Nikdy,“ dodává.

Anketa

Měl by stát prodat Budějovický Budvar?

14.7%
(14.7%)
85.3%
(85.3%)
Pod zveřejněným příspěvkem na Stropnického facebookovém profilu se rozpoutala dlouhá diskuse. Názory si vyměňovali odpůrci i zastánci Stropnického. Zapojoval se a reagoval i politik.  

„Matěji, video je působivé. Škoda, že tam lžeš. Stejně jako váš kámoš Bureš. V programu Pirátů není ani slovo o privatizaci Budvaru,“ napsal Stropnickému diskutér M.D.

„Pan Bartoš v tom pořadu vyslovil pouze svůj názor, to není stanovisko strany ani to není v programu Pirátů, který mám dávno jako jejich volička prostudovaný a ani v programu PirSTAN. Opravdu musíte používat takovéto podrazácké metody a pomáhat rozšiřovat o Pirátech podobné lži? Měla jsem o vás opravdu lepší mínění, škoda,“ napsala diskutérka A.B.

„Klasická výmluva Pirátů. Nejdřív je to lež a hoax, když se proflákne, že to skutečně řekl, tak se začne tvrdit, že to není v programu a jedná se o soukromý názor. A na konec přijdou výmluvy typu, že to bylo myšleno úplně jinak a jednalo se pouze o špatnou formulaci slov. Tohle mě prostě nikdy nepřestane bavit,“ sdělil T.B.

„A že to nemá PirStan přímo v programu? No právě! Nemá, ale já sdílel slova předsedy Pirátů, ne programu. Že jsou Piráti levice, jsem nikde netvrdil," napsal Stropnický.

Celkem bylo pod příspěvkem tři dny po zveřejnění přes 500 komentářů. 


Autor: Karel Netolický

Praha 5 odsouhlasila Strukturální plán, pomůže s rozvojem území

21. července 2022 v 09:27

Zastupitelstvo městské části projednalo a odsouhlasilo Strukturální plán MČ Praha 5. Ten má určovat rámec rozvoje území a být podkladem pro rozhodování samosprávy k jednotlivým stavebním záměrům na území městské části.  

Zastupitelé Prahy 5 schválili připomínky k návrhu Metropolitního plánu

6. července 2022 ve 14:03

Zastupitelé Prahy 5 na konci června po rozsáhlé diskusi schválili připomínky k návrhu Metropolitního plánu hl. m. Prahy pro veřejné jednání. Informovala o tom mluvčí městské části Lenka Abessi.

Praha 5 snížila počet zastupitelů, po volbách jich bude 41

3. července 2022 ve 14:19

Zastupitelé páté městské části tento týden schválili počet členů Zastupitelstva MČ Prahy 5 pro volební období 2022 až 2026. Bude jich 41, v tomto období jich je 43. Volby se budou konat 23. a 24. září.  

Bývalého primátorova náměstka Hlubučka vyloučili zastupitelé Spojených sil pro Prahu z klubu

27. června 2022 v 16:26

Zastupitelé Spojených sil pro Prahu (TOP 09 + STAN) na svém dnešním jednání vyloučili z klubu bývalého náměstka pražského primátora Petra Hlubučka (dříve STAN).

Další články
Nahoru