dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Boj o vedení pražské ODS: jedno smetiště, dva kohouti. Exprimátor chce o patro výš
Tomáš Chalupa, jeden z kandidátů na šéfa pražské ODS. Foto: David Sedlecký / Wikimedia Commons

Boj o vedení pražské ODS: jedno smetiště, dva kohouti. Exprimátor chce o patro výš

O post předsedy pražské ODS se na dnešním regionálním sněmu utkají dva kandidáti, Filip Humplík a Tomáš Chalupa. Jejich šance jsou údajně vyrovnané, větší naděje jsou ale přisuzovány Humplíkovi. Straníci očekávají dlouhé a vzrušené jednání.

Někteří delegáti se pravděpodobně rozhodnou až přímo na sněmu po kandidátních projevech a po představení týmu místopředsedů. O obhajobu svého křesla se nebude ucházet dosavadní předseda Bohuslav Svoboda, který chce kandidovat do celostátního vedení strany.

Oba tábory, na které je pražská ODS rozdělena, ale mluví o nutnosti smíření. Sněm by měl také projednat nominace na předsedu ODS a kandidáty do Evropského parlamentu.

Podporu na šéfku strany získala ze dvou oblastních sdružení volební lídryně do sněmovních voleb Miroslava Němcová.

Aktualizace 22. 11.:

Pražskou ODS povede Humplík, porazil Chalupu 

Pražská ODS má nového předsedu. Stal se jím na čtvrtečním zasedání regionálního sněmu Filip Humplík. Porazil místopředsedu ODS Tomáše Chalupu. Dostal 44 hlasů, Chalupa o devět méně. Humplíka navrhoval dosavadní předseda Bohuslav Svoboda, kterého sněm nominoval pražského kandidáta do celostátního vedení občanských demokratů.

V reakci na výsledky hlasování opustil ODS Josef Nosek, bývalý náměstek primátora. První místopředsedkyní se stala místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková. Dalšími místopředsedy se stali starosta Běchovic Ondřej Martan, místopředseda ODS v Praze 12 Vojtěch Kos, starosta Radotína Karel Hanzlík a starosta Vinoře František Švarc.


Další články
Nahoru