Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - bourky 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Bohumil Zoufalík chce opět uspět ve volbách v Praze 10. Realizoval jsem mnoho projektů, je na co navazovat, říká
Bohumil Zoufalík před brankou na pozemek Čapkovy vily. Když byl starostou, Praha 10 objekt koupila. Foto: archiv

Bohumil Zoufalík chce opět uspět ve volbách v Praze 10. Realizoval jsem mnoho projektů, je na co navazovat, říká

Bohumil Zoufalík, radní Prahy 10 pro územní rozvoj, sport, volný čas, participativní rozpočet a problematiku loterií zažil již pět volebních období v zastupitelstvu desáté městské části, včetně toho končícího. V říjnových volbách se opět pokusí uspět s hnutím NEZÁVISLÍ PRO PRAHU 10 – HNUTÍ PRO LEPŠÍ DESÍTKU, jehož kandidátku vede. Proč se rozhodl opět kandidovat? Co se mu podařilo realizovat v uplynulých čtyřech letech? Jak hodnotí kandidátní listinu hnutí a čím je specifická? Jaké budou jeho priority, pokud dostane důvěru voličů? Na tyto a další otázky odpovídal serveru Pražský patriot.

V komunální politice jste už dvě desítky let. Co Vás vedlo k tomu, že jste se rozhodl opět kandidovat?
Předně, práci na radnici mám velice rád. Z velké části jde o práci s lidmi. Při každodenním řešení řady úkolů poznáváte velké množství zajímavých lidí, mnohdy opravdových odborníků ve svých oborech. Ti vás obohacují, rozšiřují vám váš rozhled. Stále se máte co učit. Postupně získáváte zkušenosti, které můžete následně využít v zájmu celé obce. Myslím, že není lepšího pocitu, než když se podaří zrealizovat projekt, který pak roky slouží lidem. To si pak řeknete – stálo to za to.

Co se vám z pozice radního pro oblast sportu podařilo v končícím volebním období prosadit?
Členem vedení radnice jsem již 16 let. Domnívám se proto, že mohu porovnávat. V tomto volebním období jsem se soustředil v odvětvích, které jsem dostal na starost, na spoustu zajímavých projektů. I přes to, že se nepodařilo zrealizovat významnější projekt typu Vršovický zámeček nebo Malešický park, domnívám se, že se povedly zrealizovat hezké projekty, které budou složit lidem z Prahy 10. V oblasti sportu jde o vypracování a následné schválení sportovní koncepce. Jde o pravidla, která jasně stanovují způsoby a možnosti podpory sportu ze strany radnice. Připomenu, že na Praze 10 máme několik slavných sportovních klubů. Jedním z opravdu hmatatelných úspěchů tohoto období je finanční podpora na rok 2018 pro oblast sportu ve výši 21,4 milionu korun.

V Radě desáté městské části odpovídáte také za participativní rozpočet. Proč je kvůli němu Praha 10 dávána ostatním za dobrý příklad toho, jak umožnit občanům rozhodovat, jak se budou investovat veřejné prostředky?
V uplynulých čtyřech letech se Praha 10 stala lídrem v oblasti participativního rozpočtu v Česku. S tímto rozpočtem jsme začali jako jedni z prvních pod názvem Moje stopa. Důležité bylo, že Moje stopa získala podporu u veřejnosti. Každý rok radnice uvolňuje 5 milionů korun na projekty, které navrhnou a následně v hlasování vyberou sami občané Prahy 10. Projekt Moje stopa upoutal pozornost zástupců radnic z celé ČR. I díky tomuto projektu obsadila Praha 10 v indexu participace v letech pro ročník 2015 /2016 první místo v celé republice!

zoufalik-clanek-2

Při kampani je Zoufalík hodně vidět

V blížících se volbách se důvěru obyvatel Prahy 10 opět pokoušíte získat s hnutím NEZÁVISLÍ PRO PRAHU 10 – HNUTÍ PRO LEPŠÍ DESÍTKU, v jehož čele stojíte. Jak byste stručně charakterizoval kandidátní listinu hnutí? Chybí tam známá jména. To byl záměr?
Kandidátní listina našeho hnutí je z velké části postavena na lidech, kteří nemají reálnou zkušenost s komunální politikou. Jedná se však o lidi, kteří se mohou opřít o své životní zkušenosti, kteří jsou již dnes aktivní nad rámec svých profesí. Jsou srostlí s Prahou 10 a mají ji rádi. Kandidátní listinu jsme nestavěli na známých lidech, ale na lidech, kteří dobře znají Prahu 10 a kteří tu mají své vazby.

Mottem Vaší kampaně je heslo Volte znovu Zoufalíka. Proč by lidé měli Zoufalíka znovu volit?
Chtěl jsem se tímto připomenout. Za dvacet let v komunální politice zde na Praze 10 jsem poznal velké množství lidí, mnohé i osobně. Stál jsem u mnohých projektů, které dnes slouží lidem z Prahy 10. Uvědomuji si, že to vše se mohlo podařit jen a jen díky důvěře, kterou jsem od lidí z Prahy 10 dostával. Věřte, že je to velice zavazující. S velkou pokorou dnes stojím před těmito lidmi a znovu žádám o jejich důvěru.

Jak probíhá kampaň a jakou zatím máte zpětnou vazbu od lidí?
Kampaň našeho hnutí je postavena na přímém kontaktu s voliči. Jsme lokální hnutí, nejsme velká zavedená strana, která si může dovolit desítky billboardů a okázalost. Proto jsme v ulicích už od června. Postupně rozdáváme a roznášíme náš volební tisk. Nachodili jsme desítky kilometrů v ulicích a uličkách Prahy 10. Rozdali jsme tisíce novin, potkali jsme se se stovkami lidí. Je to velmi zajímavá životní zkušenost. Program našeho hnutí je postaven na aktuálních potřebách Prahy 10 a jejích obyvatel. Neslibujeme nereálné, nenabízíme nic zdarma. Rádi bychom navázali na vše dobré, co se podařilo v minulosti na Desítce zrealizovat.

zoufalik

V Ďolíčku s trenérem mládežnického výběru Barcelony

Čeho by hnutí Vámi vedené hnutí chtělo dosáhnout v oblastech školství, sportu, kultury a také v sociální oblasti?
V oblasti školství chceme i nadále navyšovat počty míst v mateřských školkách, ale nově i v základních školách. V sociální oblasti je naprostou prioritou našeho hnutí zvyšování podpory služeb poskytovaných našim nejstarším spoluobčanům v jejich domácím prostředí. Cílem je plnohodnotný a aktivní život našich seniorů. V oblasti kultury bychom rádi zpřístupnili veřejnosti historické poklady ve vlastnictví Prahy 10. Jasným příkladem je vila Karla Čapka. V oblasti sportu se povedla nastartovat slušná podpora sportovních klubů na Praze 10 s důrazem na děti a mládež, kde bychom rádi pokračovali.

Cítíte se být pražským patriotem?
Jsem pražským patriotem, mám rád Prahu, neznám krásnější město. Jsem však člověk, který si zamiloval Prahu 10. Za 20 let, co jsem v zastupitelstvu této městské části, jsem s touto částí Prahy srostl, znám její krásy a poznal jsem i problémy, které každé město, i to naše doprovází.

Jak jste sám řekl, obyvatelé Prahy 10 Vás už měsíce mohou potkávat v ulicích v rámci kontaktní předvolební kampaně. Ale kde se o Vašich názorech a dalších aktualitách dozví na „síti"?
Určitě na mých internetových stránkách www.zoufalikbohumil.cz, kde jsou, mimo jiné, i zajímavá videa a také články, které jsme publikovali ve volebních novinách hnutí NEZÁVISLÍ PRO PRAHU 10 – HNUTÍ PRO LEPŠÍ DESÍTKU. Jsem také aktivní na Facebooku.


Autor: red

Zastupitelé Prahy 4 se sejdou na 21. zasedání, radnice zveřejnila program

Včera v 09:53

V zasedacím sále 301 na historické Nuselské radnici (Táborská 500) se ve středu 29. června uskuteční od 13 hodin 21. zasedání zastupitelstva Prahy 4. Informoval o tom mluvčí městské části Jiří Bigas.

Zastupitelstvo Prahy 17 schválilo vypsání tendru na pečovatelský dům

25. června 2022 v 10:06

Stavba domu s pečovatelskou službou (DPS) v pražských Řepích by měla odhadem stát 380 milionů korun. Kapacita domova je plánovaná pro 125 osob. Vyplývá to z usnesení zastupitelstva Prahy 17, které schválilo vypsání zadávacího řízení na stavitele DPS. Informovala...

Zastupitelé Prahy 15 se sejdou na mimořádném zasedání

23. června 2022 v 07:11

Osmé mimořádné zasedání ZMČ Praha 15 se koná dne 24. června od 17 hodin v Kulturním centru Varta, Boloňská 310, Horní Měcholupy. Zasedání bude opět vysíláno on‑line.

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou na zasedání

22. června 2022 ve 20:24

Ve čtvrtek 23. června se bude v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9) konat 16. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14. Začátek je v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17.30 hodin.  

Další články
Nahoru