Dnes Pátek - obcasny-dest 10°C
Zítra Sobota - skorojasno 11°C
Sobota 24. 2. 2024
Svátek má Matěj
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Bohemia na Výstavišti je po rekonstrukci, bývalá restaurace bude hostit různé akce
Budova bývalé plzeňské restaurace prokoukla. Foto: Jiří Šebek

Bohemia na Výstavišti je po rekonstrukci, bývalá restaurace bude hostit různé akce

Bývalá restaurace Bohemia na pražském Výstavišti se dočkala kompletní rekonstrukce. Budova bývalé plzeňské restaurace z roku 1891 bude sloužit pro rozmanité účely jako konference, výstavy, módní přehlídky, komorní koncerty a další kulturní akce nebo společenská a obchodní setkání.

Budova Bohemia byla původně postavena jako restaurace v rámci Jubilejní zemské výstavy v roce 1891, patří tedy k nejstarším stavbám na Výstavišti. Traduje se, že prvním nájemcem restaurace byl hoteliér a restauratér Václav Petzold, pod jehož jménem je restaurační pavilon veden v seznamu památek. Jako restaurace sloužila Bohemia i v následujících letech, a to až do druhé poloviny 20. století.

Objekt nyní prošel komplexní obnovou podle projektu architektonické kanceláře SGL PROJEKT, stavební práce realizovala firma Subterra. „Stavba již má za sebou kolaudaci a během následujících týdnů bude rekonstrukce dokončena o poslední detaily týkající se zejména okolí samotné budovy a přístupových cest. Celkový rozpočet rekonstrukčních prací činil 87,7 milionů korun,“ uvedla mluvčí Výstaviště Linda Antony.

Objekt nabízí přízemní prostorný sál pro společenské a kulturní akce, módní přehlídky, komorní koncerty, vernisáže, tiskové konference a další eventy různého zaměření. V horním patře jsou k dispozici dva salonky pro obchodní jednání, komorní setkávání či prezentace výrobků a služeb.

Nechybí ani špičkově vybavená kuchyně se zázemím pro nejnáročnější catering s tím, že další menší profesionální kuchyně se nachází také v horním patře pro případ využití všech prostor budovy v jeden moment. Nechybí technické zázemí včetně ozvučení. Kapacita budovy je 164 osob. 

„Přestože rekonstrukce Bohemie vyžadovala skutečně rozsáhlé úpravy a zachovány byly prakticky jen obvodové zdi, střechy zázemí a věžiček, podařilo se zachránit další historický objekt, který si svou budoucnost bezesporu zaslouží,“ sdělil předseda představenstva společnosti Výstaviště Praha Tomáš Hübl.

„Restaurace Bohemia se zařadí na seznam investičních akcí, které jsme v areálu dokončili během jediného volebního období. Kromě revitalizace dolní části Výstaviště s venkovními sportovišti bych rád zmínil opravenou sousední budovu s restaurací Pražan a Křižíkovy pavilony. A v nejbližších letech se k nim přidá i nyní rekonstruované divadlo Spirála, Lapidárium, a především symbol celého Výstaviště, Průmyslový palác,“ uvedl náměstek primátora pro oblast financí a rozpočtu Pavel Vyhnánek (Praha Sobě). 


Autor: puc

Před magistrátem demonstrovali mladí lidé proti zdražení MHD

22. února 2024 v 10:29

Před pražským magistrátem na Mariánském náměstí ve středu demonstrovalo několik desítek převážně mladých lidí proti možnému zdražení ročního kuponu na městskou hromadnou dopravu, informovala ČTK.

Praha 14: Setkání k revitalizaci parku Bílý kůň

22. února 2024 v 08:24

Radnice Prahy 14 zve ve středu 28. února do Kyjosku na Hutích – Splavná 652, kde můžete vyjádřit svůj názor na novou studii úpravy terénu nad bývalou pískovnou Bílý kůň na Hutích.

Další články
Nahoru