dnes
Úterý - prehanky-dest
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
7°C
Bohatýr se postaral o to, že nad postrachem benzínek spadla klec
Zadržený muž při jednom z přepadení benzínky. Foto: Policie ČR

Bohatýr se postaral o to, že nad postrachem benzínek spadla klec

Pražští kriminalisté zadrželi a obvinili z loupeže dvacetiletého mladíka, který podle nich v uplynulých měsících opakovaně přepadával benzínové pumpy v Praze 9. Hrozí mu za to až deset let vězení.

Kriminalisté třetího policejního obvodu, kteří se zabývají problematikou loupeží, úspěšně realizovali policejní akci s krycím názvem „BOHATÝR II“. Podařilo se jim zadržet muže podezřelého z loupežných přepadení čerpacích stanic v Praze 9. Celkem má tento mladík na svědomí čtyři ozbrojená přepadení v průběhu měsíců března a dubna, ovšem pátou, červnovou loupež již nedotáhl do konce.

V jednom případě se dokonce snažil dostat k obsluze prodejním okénkem, které je určené pro noční prodej a i v tomto případě vytáhl na obsluhu pistoli. Ta ale ze strachu od okénka utekla a „loupežník“ odešel s prázdnou.

„V průběhu prošetřování si kriminalisté vytipovali hned několik osob a pak v rámci hlídkové činnosti čekali, zda podezřelý udeří znovu. Lupič jim navíc pátrání usnadnil tím, že při všech přepadeních měl na sobě stejné oblečení, které bylo zachyceno na kamerových záznamech,“ uvedla mluvčí pražské policie Iveta Martínková.

Poslední plánovanou loupež už neprovedl

Pomyslnou stopku dali kriminalisté muži v polovině června jen několik hodin po posledním, byť nedokončeném přepadení. Ve chvíli, kdy se totiž připravoval na loupež benzinky v Náchodské ulici a v nedalekém křoví sledoval dění uvnitř, povšimla si ho jedna ze zákaznic a o všem informovala obsluhu.

Ze strachu z prozrazení se dal lupič raději na útěk, daleko ale nedoběhl. Kriminalisté ho ve spolupráci s policisty z pohotovostní motorizované jednotky totiž jen několik desítek minut poté zadrželi ve vedlejší ulici. U muže pak nalezli nejen oblečení, ale i plynovou pistoli, kterou použil u posledních čtyř přepadení.

Zbraň, kterou mladík použil při první loupeži, odhodil ve Vinořském rybníce, kde ji pak také vylovili policejní potápěči. V tomto případě se jednalo o airsoftovou pistoli. Loupežník tak během dvou měsíců touto trestnou činností způsobil škodu přesahující 160 tisíc korun.

„Teprve dvacetiletého muže detektivové obvinili z trestného činu loupeže. Mladík je stíhán vazebně a v případě odsouzení se jeho pobyt za mřížemi může protáhnout až na deset let,“ dodala Martínková.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru