dnes
Úterý - mlha
12°C
zítra
Středa - polojasno
13°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
16°C
Bobr v nesnázích
Foto: lhmp.cz

Bobr v nesnázích

V pondělí 5. října byli pracovníci Záchranné stanice pro volně žijící živočichy přivoláni do Stromovky. Do jímky na konci slepého ramene Vltavy, kterému se říká Malá říčka, spadl bobr. Mladý zástupce ohroženého bobra evropského uvízl v prostoru před ochrannou mříží, za kterou se Malá říčka zanořuje pod zem.

Protože jej obklopovaly kolmé stěny, nemohl se odtamtud sám dostat, a tak na řadu musel přijít odchytový podběrák. Bobr neměl žádné zranění, a tak mohl zase zpátky do přírody.

Bobr z Malé říčky je v pořadí třetí zástupce svého druhu, kterému záchranná stanice pomohla. Bobři jsou sice vynikající plavci, některým nástrahám na řekách a vodních dílech se však jen sotva mohou vyhnout.


Praha 1 nabízí zdarma ozdobné trvalky z květináčů v ulicích

Včera v 11:09

Chcete si na příští rok vyzdobit okna? Okrasné květiny z ulic Prahy 1 budou připraveny k rozebrání na Slovanském ostrově ve středu 21. října mezi 15. a 16. hodinou.

Praha 8 udělí Ceny Eduarda Štorcha

18. října 2020 v 19:50

Praha 8 pravidelně uděluje „Ceny Eduarda Štorcha za pedagogický přínos“ svým pedagogickým pracovníkům základních škol, zřízených městskou částí. Za rok 2020 rada městské části schválila ocenění pro patnáct pracovníků základních škol na základě nominací jednotlivých...

Městské části, ve kterých nepoteče ve 43. týdnu voda

15. října 2020 v 11:38

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na další týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Na Malostranském náměstí budou zítra trhy

14. října 2020 v 15:54

Ve čtvrtek 15. října si od 8:30 do 18 hodin můžete přijít nakoupit na Malostranské náměstí čerstvé potraviny.

Praha 4 děkuje darem. Personál dvou nemocnic dostane potravinové balíčky

14. října 2020 v 15:46

Praha 4 pošle lékařům a ostatnímu zdravotnickému personálu Thomayerovy nemocnice a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady poděkování ve formě potravinových balíčků. Dnes o tom rozhodla rada městské části. Potravinové balíčky jsou určeny pro lékaře, zdravotní sestry a ostatní zdravotnický personál...

Další články
Nahoru