Dnes Neděle - zatazeno 1°C
Zítra Pondělí - prehanky-snih 0°C
Neděle 5. 12. 2021
Svátek má Jitka
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Bobr v nesnázích
Foto: lhmp.cz

Bobr v nesnázích

V pondělí 5. října byli pracovníci Záchranné stanice pro volně žijící živočichy přivoláni do Stromovky. Do jímky na konci slepého ramene Vltavy, kterému se říká Malá říčka, spadl bobr. Mladý zástupce ohroženého bobra evropského uvízl v prostoru před ochrannou mříží, za kterou se Malá říčka zanořuje pod zem.

Protože jej obklopovaly kolmé stěny, nemohl se odtamtud sám dostat, a tak na řadu musel přijít odchytový podběrák. Bobr neměl žádné zranění, a tak mohl zase zpátky do přírody.

Bobr z Malé říčky je v pořadí třetí zástupce svého druhu, kterému záchranná stanice pomohla. Bobři jsou sice vynikající plavci, některým nástrahám na řekách a vodních dílech se však jen sotva mohou vyhnout.


Autor: TZ, red

Webinář: Jak ovlivnit svoji spotřebu a ušetřit za teplo z centrálního zdroje

Včera v 07:45

Odpovědi najdete na webináři Pražské teplárenské, který bude zaměřen na dálkové vytápění v Praze. Zjistíte, které z informací o dálkovém vytápění jsou mýtus a které skutečná fakta.

Praha 2 pomáhá prodejcům zrušených vánočních trhů

3. prosince 2021 v 07:08

Trhovci, kteří museli kvůli koronavirovým opatřením odstrojit stánky vánočních trhů na náměstí Míru, našli zastání u městské části Praha 2. Radnice od nich odkoupila téměř 300 balíčků s drobnými dárky, vínem, vánočním cukrovím, sušenkami a rukodělnými...

Nadační fond Dvojka srdcem pomáhá s energiemi lidem ve finanční tísni

1. prosince 2021 ve 22:19

Invalidní důchodkyni, která se kvůli novým zvýšeným zálohám na energie ocitla náhle v nouzi, pomohl Nadační fond Dvojka srdcem s jejich uhrazením. Praha 2 o tom informovala v tiskové zprávě.

Začátkem prosince nepoteče voda v těchto městských částech

29. listopadu 2021 v 10:46

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na začátek prosince. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Praha 6 na jaře a v létě rozkvete, radnice připravuje nové záhony

28. listopadu 2021 v 09:58

V Praze 6 na jaře rozkvetou nové záhony. Jejich přípravu v listopadu zahájil odbor životního prostředí radnice. Přibudou záhony trvalek, letniček i nové květnaté pásy.

Další články
Nahoru