Dnes Pondělí - zatazeno 4°C
Zítra Úterý - oblacno 4°C
Pondělí 24. 1. 2022
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Ředitel Bobek: Opětovné uzavření je pro Zoo Praha další rána, ohromná letošní ztráta se ještě navýší
Foto: archiv Zoo Praha

Ředitel Bobek: Opětovné uzavření je pro Zoo Praha další rána, ohromná letošní ztráta se ještě navýší

Na minimálně dva týdny se počínaje dnešním dnem musely uzavřít zoologické zahrady v Česku. I pro tu nejnavštěvovanější v pražské Troji to je další velká rána. Dále se prohloubí už tak ohromná ztráta, uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Pětačtyřicet dnů, kdy byla pražská zahrada zavřená na jaře, a následné omezení provozu, vedly ke ztrátě, jejíž výše je odhadována na přinejmenším 45 milionů korun.

„Předpokládali jsme, že tahle ohromná ztráta naroste do konce roku ještě o 20 až 30 milionů korun, avšak nynější další vynucené uzavření povede k tomu, že bude bezpochyby ještě vyšší. Tratíme na vstupném i na dalších příjmech: na pronájmu stánků a restaurací, prodeji suvenýrů, parkovném,“ uvedl Bobek na webu zahrady.

„Naproti tomu výdaje příliš snižovat nemůžeme. Nadále platíme krmivo, energie i mzdy. Máme silného zřizovatele, se kterým také jednáme o podpoře. Ani hlavní město však bohužel nemá neomezené zdroje,“ pokračoval.

Podle ředitele Bobka dojde, stejně jako na jaře, k virtuálnímu otevření expozic. Bude znovu ve větším rozsahu rozjet youtubový kanál „Krátce ze zoo“, kde videa chovatelů přibližují dění v zoologické zahradě.

„S ještě větší radostí než na jaře nyní uvítáme i vaši podporu. Adoptujte a sponzorujte prosím naše zvířata, nakupujte v našem e-shopu a pořizujte si „Vstupenky na lepší časy“. Za každou, i tu sebemenší, pomoc vám budeme vděčni,“ požádal o pomoc veřejnost Miroslav Bobek, který zároveň vyzval k podpoře dalších zahrad v Česku.


Autor: red

Praha má Strategii pro přechod na cirkulární ekonomiku

19. ledna 2022 v 07:53

Rada hl. m. Prahy dnes schválila klíčovou strategii, která má za cíl v hlavním městě výrazně snížit spotřebu primárních surovin, produkci odpadů a emisí skleníkových plynů. Strategie cirkulární ekonomiky neboli oběhového hospodářství navazuje na Klimatický plán Prahy do roku 2030. Principy...

Pětice aktivistů se spoutala řetězem na Nuselském mostě

18. ledna 2022 ve 14:56

Na Nuselském mostě se dnes ráno pět lidí spoutalo řetězem a zablokovali automobilovou dopravu ve směru do centra.

Pražská propagace očkování se stala nejlepší reklamní kampaní v Česku za rok 2021

18. ledna 2022 ve 13:18

Odborníci na marketing v rámci dlouhodobého projektu Reklamní katovna na webu mediar.cz vyhodnotili kampaň k očkování Magistrátu hl. m. Prahy od agentury DDB Prague jako jednu ze dvou nejlepších v České republice za uplynulý rok.

Evropský vzdělávací festival Science on Stage míří do Prahy

17. ledna 2022 ve 14:14

V březnu se hlavní město bude moci pyšnit pořádáním největšího evropského vzdělávacího veletrhu pro učitele Science on Stage 2022. Uskuteční se poprvé v České republice, a to od 24. do 27. března. 

Další články
Nahoru