Dnes Neděle - oblacno -7°C
Zítra Pondělí - snih -12°C
Neděle 17. 1. 2021
Svátek má Drahoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Ředitel Bobek: Opětovné uzavření je pro Zoo Praha další rána, ohromná letošní ztráta se ještě navýší
Foto: archiv Zoo Praha

Ředitel Bobek: Opětovné uzavření je pro Zoo Praha další rána, ohromná letošní ztráta se ještě navýší

Na minimálně dva týdny se počínaje dnešním dnem musely uzavřít zoologické zahrady v Česku. I pro tu nejnavštěvovanější v pražské Troji to je další velká rána. Dále se prohloubí už tak ohromná ztráta, uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Pětačtyřicet dnů, kdy byla pražská zahrada zavřená na jaře, a následné omezení provozu, vedly ke ztrátě, jejíž výše je odhadována na přinejmenším 45 milionů korun.

„Předpokládali jsme, že tahle ohromná ztráta naroste do konce roku ještě o 20 až 30 milionů korun, avšak nynější další vynucené uzavření povede k tomu, že bude bezpochyby ještě vyšší. Tratíme na vstupném i na dalších příjmech: na pronájmu stánků a restaurací, prodeji suvenýrů, parkovném,“ uvedl Bobek na webu zahrady.

„Naproti tomu výdaje příliš snižovat nemůžeme. Nadále platíme krmivo, energie i mzdy. Máme silného zřizovatele, se kterým také jednáme o podpoře. Ani hlavní město však bohužel nemá neomezené zdroje,“ pokračoval.

Podle ředitele Bobka dojde, stejně jako na jaře, k virtuálnímu otevření expozic. Bude znovu ve větším rozsahu rozjet youtubový kanál „Krátce ze zoo“, kde videa chovatelů přibližují dění v zoologické zahradě.

„S ještě větší radostí než na jaře nyní uvítáme i vaši podporu. Adoptujte a sponzorujte prosím naše zvířata, nakupujte v našem e-shopu a pořizujte si „Vstupenky na lepší časy“. Za každou, i tu sebemenší, pomoc vám budeme vděčni,“ požádal o pomoc veřejnost Miroslav Bobek, který zároveň vyzval k podpoře dalších zahrad v Česku.


První jednání Komise pro životní prostředí RMČ Praha 11

Dnes ve 12:14

Jednání komise pro životní prostředí je veřejné a bude se konat v pondělí dne 18. ledna od 17 hodin v zasedací místnosti Vidimova, na Úřadě MČ Praha 11, Vidimova 1324, Praha 4.

Praha 4 varuje před podvodníky

13. ledna 2021 v 18:02

Radnice čtvrté městské části upozorňuje obyvatele na nárůst nabídek podomního prodeje v Praze, především na sídlištích. Tento prodej se většinou maskuje jako nejrůznější ankety či nabídky servisu oken a jiných služeb.

Další články
Nahoru