Dnes Středa - zatazeno 7°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 4°C
Středa 14. 4. 2021
Svátek má Vincenc, Vincent
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Ředitel Bobek: Opětovné uzavření je pro Zoo Praha další rána, ohromná letošní ztráta se ještě navýší
Foto: archiv Zoo Praha

Ředitel Bobek: Opětovné uzavření je pro Zoo Praha další rána, ohromná letošní ztráta se ještě navýší

Na minimálně dva týdny se počínaje dnešním dnem musely uzavřít zoologické zahrady v Česku. I pro tu nejnavštěvovanější v pražské Troji to je další velká rána. Dále se prohloubí už tak ohromná ztráta, uvedl ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Pětačtyřicet dnů, kdy byla pražská zahrada zavřená na jaře, a následné omezení provozu, vedly ke ztrátě, jejíž výše je odhadována na přinejmenším 45 milionů korun.

„Předpokládali jsme, že tahle ohromná ztráta naroste do konce roku ještě o 20 až 30 milionů korun, avšak nynější další vynucené uzavření povede k tomu, že bude bezpochyby ještě vyšší. Tratíme na vstupném i na dalších příjmech: na pronájmu stánků a restaurací, prodeji suvenýrů, parkovném,“ uvedl Bobek na webu zahrady.

„Naproti tomu výdaje příliš snižovat nemůžeme. Nadále platíme krmivo, energie i mzdy. Máme silného zřizovatele, se kterým také jednáme o podpoře. Ani hlavní město však bohužel nemá neomezené zdroje,“ pokračoval.

Podle ředitele Bobka dojde, stejně jako na jaře, k virtuálnímu otevření expozic. Bude znovu ve větším rozsahu rozjet youtubový kanál „Krátce ze zoo“, kde videa chovatelů přibližují dění v zoologické zahradě.

„S ještě větší radostí než na jaře nyní uvítáme i vaši podporu. Adoptujte a sponzorujte prosím naše zvířata, nakupujte v našem e-shopu a pořizujte si „Vstupenky na lepší časy“. Za každou, i tu sebemenší, pomoc vám budeme vděčni,“ požádal o pomoc veřejnost Miroslav Bobek, který zároveň vyzval k podpoře dalších zahrad v Česku.


Praha pronajme byty neziskové organizaci Bona

12. dubna 2021 v 16:48

Rada hlavního města Prahy dnes rozhodla o pronájmu dvou městských bytů neziskové organizaci Bona. Organizace tyto byty poskytne svým klientům v režimu chráněného bydlení.

Praha 6 rozšířila úřední hodiny radnice

12. dubna 2021 v 10:02

Praha 6 s ukončením nouzového stavu rozšiřuje od dnešního dne úřední hodiny u nejvíce poptávaných služeb. Jedná se o agendu osobních dokladů – občanských průkazů a cestovních dokladů, Czech POINT, podatelnu a také kancelář pro zóny placeného stání.

Praha 5: Úřední hodiny radnice se prozatím nemění

12. dubna 2021 v 09:29

V pondělí 12. dubna přestalo platit opatření, které upravuje provoz orgánů veřejné moci a správních orgánů. Provoz úřadu je pro občany bez omezení agend.

Praha 15: Třetí ročník Participativního rozpočtu

11. dubna 2021 v 19:12

Od pondělí 19. dubna mohou obyvatelé patnácté městské části podávat své návrhy do 3. ročníku Participativního rozpočtu Prahy 15.

Další články
Nahoru