dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - zatazeno
2°C
Pražská kultura

Blíží se Velký knižní čtvrtek - podzim 2016

Přijďte si vybrat knížky na Velký knižní čtvrtek do Ústřední knihovny. Letos v říjnu znovu proběhne oblíbená akce, v rámci které významní čeští nakladatelé chystají výběr toho nejlepšího čtení.

Letošní jubilejní desáté pokračování opět nabízí knihy zajímavých a významných osobností literárního světa a pamatuje – jak se stalo dobrým zvykem – na velké i malé čtenáře.

Ve vybrané patnáctce knih se objeví jména jako je Petr Stančík, Jiří Padevět, Václav Cílek, Jiří Hájíček, Zbigniew Czendlik, Michel Faber, Simon Tolkien, Eleonor Cattonová a další. Stejně jako v minulých pokračováních se i tentokrát mohou čtenáři od 17 do 19 hodin těšit na setkání s autory, která proběhnou 13. října v Městské knihovně na Mariánském náměstí. Vstupné zdarma.

Některé ze jmenovaných knih si se slevou až 19 % můžete objednat:

Petr Stančík:

Mlýn na mumie

Jezevec Chrujda staví nejdřív urychlovač a pak zase pomalič

Mrkev ho vcucla pod zem

Na knihy Jiřího Padevěta se podívejte zde:

Krvavé finále – Jaro 1945 v českých zemích

Cesty s Karlem Hynkem Máchou

Knihy Václava Cílka, geologa, klimatologa, spisovatele, překladatele taoistických a zenových textů a popularizátora vědy najdete zde.

Knihy českého spisovatele Jiřího Hájíčka najdete zde.

Postel hospoda kostel. Kniha římskokatolického kněze polské národnosti působícího v České republice a děkana lanškrounského Zbigniewa Czendlika.

Knihy Michela Fabera najdete zde.

Simon Tolkien: Rozkazy z Berlína

Eleonor Cattonová: Na scéně

 


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru