dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Blíží se svatého Jiří, z bytů začínají opět utíkat hadi a štíři
Korálovka se plazila po chodbě, skončila v útulku. Foto: MP Praha

Blíží se svatého Jiří, z bytů začínají opět utíkat hadi a štíři

Svátek svatého Jiří, který si budeme přípomínat za necelý měsíc, je spojen s pranostikou o probouzející se přírodě, ve které se nyní stávají aktivnější hadi. Podle zkušeností odchytové služby platí i v Praze, že se v období začínajícího jara zvyšuje počet případů, kdy had uteče nepozorným chovatelům a vyděsí sousedy. Důkazem, že ani letošek nebude pravděpodobně výjimkou, je několik dní starý případ.  

Ve čtvrtek večer bylo na tísňovou linku „156“ oznámeno, že v ulici Novodvorská se na chodbě jednoho z panelových domů plazí had. Bylo to mládě korálovky sedlaté. Tento druh hada je čeledi užovkovité a není jedovatý. Strážníci hada odchytli a předali kolegům z Útulku pro opuštěná zvířata v Dolních Měcholupech.  

had-2-budejovicka-nahled „Každý rok vždy na jaře vyjíždíme k zvýšenému počtu takových případů. Když lidé hada u sebe doma najdou, neměli by na zvíře sahat, ale hned zavolat na číslo 156 a naše odchytová služba si pro zvíře přijede,“ uvedl již dříve Václav Steinbauer, vedoucí útulků, které spravuje Městská policie hl. m. Prahy.

V Praze jsou stovky chovatelů více či méně exotických hadů. Jedovatých i neškodných. Stejně jako každé jiné zvíře může nepozornému a nezodpovědnému chovateli utéci, platí to i o hadech. A ti mají právě nyní po dlouhé zimě období, kdy jsou aktivnější, tudíž, pokud k tomu dostanou příležitost, mají i větší chuť dostat se na svobodu.

hroznys-clanek-1-nahled


Další články
Nahoru