dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Na jaká letní kina v Praze se letos můžete těšit?
Letní kino MeetFactory. Foto: archiv

Na jaká letní kina v Praze se letos můžete těšit?

Letos je vše trochu rychlejší a jiné – v zimě takřka nebyl sníh, v dubnu kvete šeřík… Co nevidět dorazí i léto. Možná dřív, než se nadějeme. A s ním i letní kina. Kam do nich budete moci v Praze zavítat? Do Žlutých lázní, do Karlína i třeba do MeetFactory.

Letní kino bude opět kupříkladu ve Žlutých lázních. „Letní kino u nás bude, každou středu. Podrobnosti ještě připravujeme,“ uvedla pro Pražský patriot tisková mluvčí Žlutých lázní Hana Tietze.

Do letního kina bude možné zavítat i v Karlíně – na Karlínské filmové léto 2014, které se bude v zahradě Českého rozhlasu Regina konat od středy 18. června do soboty 13. září. Tisková mluvčí městské části Prahy 8 Helena Šmídová seznámila náš portál s částí programu.

Ve středu 18. června, kdy bude filmové léto slavnostně zahájeno, budou na programu Ostře sledované vlaky, ve čtvrtek 19. června Perličky na dně, v pátek 20. června Skřivánci na niti, v sobotu 21. června Slavnosti sněženek.

Ve středu 10. září budou na programu Postřižiny, ve čtvrtek 11. září Něžný barbar, v pátek 12. září Příliš hlučná samota. Filmové léto bude slavnostně zakončeno filmem Obsluhoval jsem anglického krále – v sobotu 13. září. „Ostatní program se právě plánuje,“ uvedla Šmídová.

V MeetFactory bude moci být každý spoludramaturgem

V provozu bude také letní kino MeetFactory. „Letní kino nabídne v sezóně 2014 známé evergreeny světové kinematografie, tematicky zaměřené (osobnosti: Lynch, Jarmusch, Gondry, Anderson, Polanski, Ritchie, Kubrik, Linklater, Besson, Tarantino nebo bude tématem město),“ uvedl Petr Hrubeš z PR oddělení.

Diváci však podle jeho slov rozhodnou, jaký film bude uveden, a to hlasováním na portálu Filmjukebox. „Hlasování skončí vždy 2 dny před samotnou projekcí a díky internetu se každý může stát spoludramaturgem našeho kina,“ řekl.

„Sezení pro 80 lidí dělá pobyt v kině unikátním. Návštěvníci mohou zvolit poležení na fatboy polštářích v první řadě, využít křesílka po stranách či plážová lehátka. Celková kapacita je 80 míst, vstupné na filmové produkce je 80 korun,“ dodal.

Projekce bude každou středu od 22:00 hodin – od 2. června do 17. září. Aktuální program bude zveřejněn na webu MeetFactory, i na jeho facebookovém profilu. Tento rok bude možné zakoupit vstupenky online skrze webové stránky a rovněž je možné zakoupit permanentku s 25% slevou na všechny projekce.

Na Střeleckém ostrově letos kino nebude

V minulosti bývalo kino také na Smíchovské pláži, ta už ale není v provozu. A Občanská plovárna? „Je mi líto, ale nemám informaci o znovuobnovení letního kina v naší zahradě,“ uvedl pro Pražský patriot Lukáš Kranda z Big Ham, provozující restauraci v zahradě.

Letní kino – Letňák, což je letní scéna Malostranské besedy – letos nebude na Střeleckém ostrově. V rámci nové nájemní smlouvy se tak dohodly Praha 1 a akciová společnost Malostranská beseda, která na opraveném ostrově plánuje letní koncerty a divadelní představení.

I letos se mohou Pražané těšit na turné Kinobus, které provozuje Dopravní podnik hlavního města Prahy. „Předpokládáme přibližně 50 promítacích večerů. Filmy budou vybírány z české produkce. Vstup na všechna představení  bude již tradičně zdarma. Charitativní záměr formou sbírky na konto Pomozte dětem je zachován,“ uvedla pro náš portál tisková mluvčí pražského dopravního podniku Aneta Řehková.


Autor: Anna Skálová

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru