dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Začíná jaro, na pražské svahy vyrazí kozy a ovce. Metropole pro ně hledá pasáka, zn. levného
Ilustrační foto: Aktron / Wikimedia Commons

Začíná jaro, na pražské svahy vyrazí kozy a ovce. Metropole pro ně hledá pasáka, zn. levného

Zvláště chráněné přírodní lokality v Praze bude od poloviny dubna opět spásat stádo ovcí a koz. Praha zveřejnila na svém webu výzvu, v níž hledá pasáčka se stádem. Termín pro podání nabídek je středa 12. března, základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky je výše nabídkové ceny.

Pražané budou moci stádo potkat na svazích v Prokopském údolí nebo v Šárce. Desítky zvířat budou spásáním udržovat vzácnou vegetaci až do podzimu.

Pastva má v Praze dlouholetou tradici. Těžko dostupné louky podle historických dokumentů spásala domácí zvířata už v 19. a 20. století.

Vedení města se k tradici vrátilo před několika lety. Letos připravuje v řadě patnáctou sezonu. Stáda budou letos a příští rok udržovat 40 významných přírodních lokalit o celkové rozloze téměř 55 hektarů.

Ovce a kozy budou spásat třeba přírodní parky v oblasti bývalé vinice v Bohnickém údolí, Trojskou, Zámky, bývalý ovocný sad v Čimickém údolí, Jabloňku, oblast takzvané Kalvárie v Podhoří a Radotínské skály.

Praha hledá tři smíšená stáda po zhruba 50 kusech. Ovce udržují travní porost, kozy zase likvidují náletové dřeviny a keře. Pastevec se psy musí mít stádo stále na očích, zvířata se totiž na pastvě pohybují volně bez ohradníků.


Galerie 1 hostila narozeninové Vostrý kafe

13. ledna 2018 v 15:39

Vostrý kafe, pravidelná pánská setkání pro mužné sousedy z Prahy 1, slaví první narozeniny a od nového roku se navíc stěhuje do Galerie 1, kde se nyní bude jednou za měsíc konat. Prvním letošním hostem byl Michal „Radar“ Vrátný.

Praha 6 chystá řadu akcí, kterými připomene sto let od vzniku republiky

11. ledna 2018 v 15:46

Praha 6 při příležitosti stého výročí vzniku samostatného Československa pořádá celou řadu kulturních a vzpomínkových akcí, které jsou rozloženy do celého roku.

Další články
Nahoru