dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Pražská doprava

Blíží se jarní kolo blokového čištění ulic v centru Prahy

Od poloviny dubna do konce května proběhne na celém území Městské části Praha 1 pravidelné jarní kolo blokového čištění ulic. „Apelujeme tedy především na řidiče, aby věnovali zvýšenou pozornost informacím a dopravnímu značení při parkování svých vozů,“ uvedla mluvčí radnice první městské části Veronika Blažková. 

V loňském roce bylo čištění výrazně ztíženo nerespektováním zákazových značek. Mnoho ulic, kde probíhal úklid, bylo plných aut. Praha 1 však doufá, že se to letos změní.

„Od 1. ledna platí novela zákona č. 13/1997 Sb., která upravuje pravidla pro odtahy vozidel. Dle novely se tedy odtahovat bude a vracet vůz na původní místo nebude nutné, pokud návrat nebude možný na místo stejné či viditelné z místa odtahu. V praxi, kdy se ulice v centru rychle zaplní, se dá očekávat, že odtažené vozy tak budou zůstávat na odtahových parkovištích,“ říká místostarosta Richard Bureš (ODS).

Blokové čištění bude probíhat během následujících víkendů: 9. – 10. 4., 16. – 17. 4., 23. – 24. 4., 14. –15. 5., 21. – 22. 5. a 28. 5.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru