dnes
Sobota - polojasno
25°C
zítra
Neděle - polojasno
23°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
22°C
Blíží se Dušičky, pražští strážníci zvýší dohled nad hřbitovy. Kvůli zlodějům
Jízdní oddíl Městské policie hl. m. Prahy. Foto: archiv MHMP

Blíží se Dušičky, pražští strážníci zvýší dohled nad hřbitovy. Kvůli zlodějům

Od zítřka posílí pražští strážníci v souvislosti s blížící se Památkou zesnulých dohled nad hřbitovy v metropoli. Dušičky letos připadají na nadcházející neděli.

Kromě pěších hlídek budou na některých pražských hřbitovech zajišťovat dohled nad veřejným pořádkem také strážníci na koních, do jejich okolí vyrazí se cvičenými psy.

Zvýšený dohled tak bude denně v rámci výkonu služby zajišťovat více než 400 strážníků. V tomto režimu kontroly budou pokračovat až do neděle 2. listopadu. Svou přítomností budou především preventivně působit proti možným krádežím pietních předmětů a osobních věcí návštěvníků.

„Dále budou dohlížet na případný vandalismus a narušování veřejného pořádku, ale také na auta návštěvníků a parkovací kázeň v okolí hřbitovů,“ sdělil mluvčí městské policie Jan Čihák.


Hasiči a chemici zasahovali u požáru sodíku v základní škole

Včera v 16:37

U menšího požáru sodíku v nádobě v základní škole v Pernerově ulici v Praze 8 zasahovali pražští hasiči dnes ve 12:22. Před příjezdem jednotek se z budovy školy evakuovalo 100 dětí a 22 zaměstnanců školy.

Doufám, že to nebude někde na sociálních sítích?! Anebo víte co, pošlete to tam, ať se lidi pobaví

Včera v 10:19

V rámci noční směny se hlídce strážníků z Prahy 1 v ulici Templová naskytl zajímavý pohled. Z kanálu trčely nohy mladého muže, kterého se z něj pokoušel vytáhnout jiný mladík. Byl však tak opilý, že nebyl schopen ani pořádně sám stát, natož kamarádovi z kanálu...

U požáru nahrávacího studia zasahovaly tři jednotky hasičů

17. dubna 2018 v 18:37

Dnes od 12:16 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů u požáru v suterénu nahrávacího studia v ulici Nepravidelná v Praze 15. Hasiči zasahovali v dýchací technice. Pomocí přetlakové ventilace odvětrávali prostor sklepa a chodby domu.

Cizinec poškrábal lak u šesti aut

16. dubna 2018 v 17:17

Pražští strážníci zadrželi cizince, který poškrábal lak na šesti zaparkovaných vozidlech. V neděli večer přijali strážníci z Prahy 4 oznámení, že v ulici Na Vítězné pláni poškodil neznámý muž okrasný truhlík na květiny.

Požár v kanceláři v Praze 1

15. dubna 2018 ve 20:41

Dnes od 17:07 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů u požáru v kanceláři administrativní budovy na Senovážném náměstí v Praze 1. Hořelo vybavení kanceláře a část dřevěné podlahy na ploše 2×2 metry.

Další články
Nahoru