Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 14°C
Pátek 14. 5. 2021
Svátek má Bonifác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Pražský život

Blíží se Den Země. Radnice Prahy 9 pomůže s úklidem

Mezinárodní Den Země každoročně připadá na 22. duben a slaví se již od roku 1970. Akce, které se při této příležitosti konají, jsou zaměřeny na ochranu životního prostředí. V Praze 9 si ho veřejnost může připomenout aktivně – úklidem svého okolí.

„V poslední době se na nás obrací občané s dotazy, jak se i přes nepříznivou covidovou situaci mohou zapojit do tradičních jarních úklidů veřejných prostranství. Protože hromadné akce ještě s největší pravděpodobností nebude možné organizovat, podpoříme všechny jednotlivce nebo rodiny, které budou chtít okolí svého bydliště uklidit. Ve spolupráci s firmou AVE Pražské komunální služby jim poskytneme pracovní rukavice a igelitové pytle na odpadky a zajistíme odvoz naplněných pytlů,“ říká radní Prahay 9 pro životní prostředí Jan Poupě.

Zájemci, kteří se budou chtít zapojit do jarních úklidů, si mohou v informačních centrech Prahy 9 na vysočanské radnici (Sokolovská 14/324) a Poliklinice Prosek (Lovosická 440) vyzvednout pracovní pomůcky – rukavice a žluté pytle s červeným logem AVE.

Naplněné pytle s odpadky pak uloží k nejbližším kontejnerům na tříděný odpad.

Akce trvá od 22. dubna do 5. června, kdy se slaví Mezinárodní den životního prostředí. „Ten si každoročně připomínáme v oblíbeném projektu Mikroklima v parku Přátelství. Letos ho vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci pořádat nebudeme, přesto i tak může ke zlepšení životního prostředí v okolí svých domovů přiložit ruku každý z nás,“ uzavírá radní Poupě.Praha 1: K čemu bude sloužit dům v Truhlářské ulici?

Včera v 16:40

Rekonstrukce historického domu v Truhlářské 8 se blíží ke konci.

PVK: Ve dvacátém týdnu nepoteče voda v těchto ulicích

Včera v 16:02

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací. 

Praha 8: Vydejte se po stopách Anthropoidu

Včera v 07:44

Každoroční připomenutí vyvrcholení operace Anthropoid – aktu pomsty na katovi českého národa Reinhardu Heydrichovi v ulici V Holešovičkách tentokrát obohatí stejnojmenná QR bojová hra.

Místo vysočanského blešáku vyroste čtvrť se školami a sportovišti

12. května 2021 ve 21:36

Bleší trhy U Elektry ve Vysočanech, rozkládající se na ploše větší než 50 000 metrů čtverečních, jsou v provozu od června 2016. Největší obchod s použitým zbožím v České republice je však trnem v oku některým rezidentům a s jejich existencí v budoucnu nepočítá ani vysočanská...

Mlžítka osvěží ulice Prahy 8

12. května 2021 v 15:42

Letos bude Praha 8 ve spolupráci s Pražskými vodovody a kanalizacemi (PVK) instalovat na 4 místech v Praze 8 mlžící zařízení, tzv. brčka.

Pocitová mapa Prahy 6

11. května 2021 v 17:36

Praha 6 je ode dneška součástí Pocitové mapy. Mapa pražských míst, kde lidé rádi tráví volný čas nebo naopak vnímají konkrétní problém vzniká online hlasováním.

Testování dětí Prahy 1 bude formou PCR testu

11. května 2021 v 16:05

Děti ze škol zřizovaných Prahou 1 budou od 17. května testovány všeobecně lépe přijímanou neinvazivní formou PCR testu ze slin.

Praha 8 je součástí Pocitové mapy

11. května 2021 v 15:55

Praha 8 se zapojila do celopražské online Pocitové mapy Zdravá Praha 2021 probíhající od května do září 2021. Ta nabízí obyvatelům aktivní zapojení do rozvoje městské části a zajišťuje tak důležitou zpětnou vazbu.

Vysloužilé tonerové a inkoustové kazety do koše nepatří, můžete je odevzdat na radnici

10. května 2021 v 09:38

Obyvatelé Prahy 15 mohou využít možnosti odevzdání použitých tonerových a inkoustových kazet do sběrného boxu umístěného v budově radnice.

Praha 9 ocení osobnosti městské části. Návrhy lze posílat do konce května

9. května 2021 v 08:36

Do 31. května mají obyvatelé možnost navrhnout, kdo by měl letos získat ocenění Osobnost městské části.

Další články
Nahoru