Dnes Pátek - obcasny-dest 12°C
Zítra Sobota - oblacno 13°C
Pátek 1. 3. 2024
Svátek má Bedřich
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Bleskem zničená meteostanice na letišti je opravená, přenos dat ale nefunguje
Ilustrační foto: archiv Letiště Praha

Bleskem zničená meteostanice na letišti je opravená, přenos dat ale nefunguje

Bleskem poničenou meteostanici na pražském letišti Václava Havla se v neděli večer podařilo opravit. On-line přenos meteorologických dat ale stále nefunguje. Technici systém testují. Jak dlouho to potrvá, není jasné. ČTK to v pondělí řekla mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Monika Hrubalová. V případě nízké dohlednosti by se tak pravděpodobně zopakovala situace ze soboty, kdy letadla mířící do Prahy létala odklonem.

„ČHMÚ po celou dobu poruchy poskytuje předpovědní a výstražnou službu civilnímu letectví, výpadek se týká pouze on-line předávání dat z meteorologických systémů na letišti Praha," uvedla mluvčí. „Závada má vliv na provoz letiště v případě snížené dohlednosti, za současné normální viditelnosti může letiště fungovat standardně," doplnila.

Meteostanice poskytuje řídícím letového provozu informace o aktuálních meteorologických podmínkách na letišti. Dispečeři pak údaje předávají posádkám letadel, které na základě aktuálních podmínek rozhodují, kde přistanou. V sobotu, kdy v Praze panovala hustá mlha, zvolila řada pilotů pro přistání jiné destinace.

Od sobotní noci do odpoledne, kdy na letišti panovala hustá mlha, letělo 21 letadel odklonem, devět linek dopravci zrušili. Za celou sobotu by za běžných okolností na Ruzyni přistálo 136 letů.


Autor: ČTK

Muž zemřel po pádu z lešení

26. února 2024 v 18:54

Policie vyšetřuje smrtelný pád muže, který se na Žižkově v pondělí po poledni zřítil z lešení. Policisty zajímá, zda nedošlo k porušení bezpečnosti práce.

V Podolí hořela garáž

25. února 2024 v 10:38

Nad nedělním ránem zasahovali pražští hasiči Praze 4 Podolí u požáru garáže. Informovali o tom na síti X. „Vynesli jsme tlakovou lahev a plameny jsme uhasili dvěma vodními proudy,“ sdělili.

Další články
Nahoru