Dnes Pátek - prehanky-dest 19°C
Zítra Sobota - obcasny-dest 20°C
Pátek 12. 7. 2024
Svátek má Bořek
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Bleskem zničená meteostanice na letišti je opravená, přenos dat ale nefunguje
Ilustrační foto: archiv Letiště Praha

Bleskem zničená meteostanice na letišti je opravená, přenos dat ale nefunguje

Bleskem poničenou meteostanici na pražském letišti Václava Havla se v neděli večer podařilo opravit. On-line přenos meteorologických dat ale stále nefunguje. Technici systém testují. Jak dlouho to potrvá, není jasné. ČTK to v pondělí řekla mluvčí Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) Monika Hrubalová. V případě nízké dohlednosti by se tak pravděpodobně zopakovala situace ze soboty, kdy letadla mířící do Prahy létala odklonem.

„ČHMÚ po celou dobu poruchy poskytuje předpovědní a výstražnou službu civilnímu letectví, výpadek se týká pouze on-line předávání dat z meteorologických systémů na letišti Praha," uvedla mluvčí. „Závada má vliv na provoz letiště v případě snížené dohlednosti, za současné normální viditelnosti může letiště fungovat standardně," doplnila.

Meteostanice poskytuje řídícím letového provozu informace o aktuálních meteorologických podmínkách na letišti. Dispečeři pak údaje předávají posádkám letadel, které na základě aktuálních podmínek rozhodují, kde přistanou. V sobotu, kdy v Praze panovala hustá mlha, zvolila řada pilotů pro přistání jiné destinace.

Od sobotní noci do odpoledne, kdy na letišti panovala hustá mlha, letělo 21 letadel odklonem, devět linek dopravci zrušili. Za celou sobotu by za běžných okolností na Ruzyni přistálo 136 letů.


Autor: ČTK

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Dnes v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Dnes v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Dnes v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Dnes v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru