dnes
Sobota - skorojasno
3°C
zítra
Neděle - polojasno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražská doprava

Blanka bude otevřena v sobotu 19. září odpoledne

První řidiči budou moci Tunelovým komplexem Blanka projet příští sobotu 19. září zhruba v 15 hodin. Těsně předtím dojde k oficiálnímu otevření na Letenské pláni. 

Tunelový komplex ještě předtím čekají během příštího týdne komisionální zkoušky a cvičení Integrovaného záchranného systému.

Budou se testovat všechny systémy i reakce na potenciální nehody a nepředvídané situace, jako je třeba požár či chodec v tunelu, auto v protisměru, průjezd nebezpečného nákladu apod.

Ve čtvrtek 17. září proběhne v tunelu cvičení IZS. V minulých týdnech proběhly tzv. předkomplexní zkoušky, jejichž výsledek byl pozitivní, proto se již nepředpokládají žádné problémy.

V souvislosti s otevřením tunelového komplexu se postupně zavádějí i návazná dopravní opatření: byla instalována nová světelná signalizace na magistrále, brzy dojde ke zklidnění Veletržní ulice, kde bude doprava obousměrně pouze v jednom pruhu a přibude prostor pro cyklisty.

Další opatření bude město zavádět postupně na základě výsledků měření dopravní intenzity i emisí, která již probíhají a budou probíhat i po spuštění tunelového komplexu.


Další články
Nahoru