dnes
Pondělí - zatazeno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Bizár na severu Prahy: Chodící šišky
Žádný luskoun sice v pražské zoo nežije, přesto si návštěvníci o víkendu připomenou tyto bizarní savce. Foto: David Brossard / Flickr

Bizár na severu Prahy: Chodící šišky

Pražská zoologická zahrada se tuto sobotu 20. února připojí k oslavám Světového dne luskounů – World Pangolin Day. Společně s návštěvníky si tak připomene jednu z nejohroženějších skupin zvířat na světě. Ve Vzdělávacím centru bude pokračovat také program s názvem Neviditelná tajemství, která nabídne netradiční pohled na přírodu skrze mikroskopy a binolupy.

Luskouni jsou naprosto bizarní savci, živící se hlavně mravenci a termity. Jejich tělo je kryté velkými rohovitými šupinami, takže připomínají obrovskou šišku.

A právě šupiny se jim v poslední době staly osudnými. V jihovýchodní Asii jim připisují zázračnou moc v tradiční medicíně.

Asijští luskouni jsou již téměř vyhubeni, takže nyní se loví hlavně zástupci afrických luskounů a po tisících zásobují tamní trh. Pokud se nepodaří zastavit zabíjení luskounů, hrozí jim vyhubení.

Ve Vzdělávacím centru budou mít zájemci od 10 hodin jedinečnou možnost pozorovat binokulárními lupami, jak unikátní strukturou je například ptačí pero, plazí šupina, zvířecí chlupy a ostny. Pokračuje zde program s názvem Neviditelná tajemství pod vedením odborných lektorů.   

Program – sobota 20. února
9:00 – 14:00     Oslavy Světového dne luskounů
        (před Vzdělávacím centrem u hlavního vchodu)

10:00 – 16:00     Neviditelná tajemství
        (Vzdělávací centrum u hlavního vchodu)


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru