Dnes Neděle - oblacno 11°C
Zítra Pondělí - polojasno 12°C
Neděle 19. 5. 2024
Svátek má Ivo
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Biotopové koupaliště Lhotka vstupné nezdražuje, sezónu zahájí 1. června
Foto: koupaliste-lhotka.cz

Biotopové koupaliště Lhotka vstupné nezdražuje, sezónu zahájí 1. června

Ve čtvrtek 1. června se v 10 hodin dopoledne po zimní pauze otevřou brány biotopového koupaliště Lhotka. Vstupné i kapacita areálu zůstávají stejné jako loni. V plánu je další rozvoj areálu, zvažuje se celoroční provoz. Server Pražský patriot o tom informovali zástupci vedení čtvrté městské části.

Koupaliště i přes všeobecné zdražování a vysokou inflaci udrží stejné vstupné jako v loňské sezóně. Dospělí platí za celý den 150 korun, děti do 15 let a senioři nad 65 let 100 korun. Zachovány byly i výhodnější ceny pro rodiny a prodávají se opět čipové hodiny s kreditovým vstupným. K dispozici je celkem 500 čipů.

„Jsem rád, že se podařilo zachovat původní vstupné, moc se na vás těšíme. Přijďte si zaplavat a zasportovat na nejhezčí přírodní koupaliště v Praze,“ uvedl starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS).

Otevřeno bude každý den od rána do večera, během letních prázdnin dokonce od 9 do 20 hodin. Návštěvníci mohou na webu koupaliště opět počítat se zobrazováním aktuální obsazenosti areálu a také s webkamerou. Koupaliště nadále provozuje společnost 4-Majetková, která spravuje majetek čtvrté městské části.

Zatímco v minulosti muselo být koupaliště občas dopouštěno z vodovodu, protože vydatnost vrtů z několika příčin výrazně poklesla, aktuálně to není potřeba. „V současné době je díky příznivému vývoji počasí a tím i stavu podzemních vod koupaliště v zásobování vodou z vrtů, a z toho co naprší, plně soběstačné. Vzhledem k tomu, že se letošní průběh počasí podobá tomu loňskému, mohlo by koupaliště být i bilančně pozitivní, kdy jezero funguje jako zdroj vody pro Zátišský potok,“ sdělil místostarosta Jan Hušbauer (ANO), do jehož kompetencí patří investice a společnosti založené Prahou 4. Už před loňskou sezonou byly vyřešeny problémy s protrženou fólií na dně jezera.

Po letošní zimě bohužel došlo k prudkému zhoršení stavu vrb bílých smutečních na březích jezera. Dva ze čtyř stromů se samovolně zhroutily a další dvě vrby musely být na základě posudku certifikovaného arboristy s ohledem na bezpečnost návštěvníků pokáceny. Zhoršení stavu nezabránil ani pravidelný, odborně prováděný, bezpečnostní prořez.

„Náhradní výsadba bude provedena do konce tohoto roku, a to stejným druhem vrb v místě původních stromů tak, jak na ně byli návštěvnici zvyklí,“ ujistil místostarosta. Hlavním zájmem provozovatele pro tuto sezónu je podle něj „udržení standardu nabízených služeb s důrazem na hygienu a kvalitu vody ke koupání, která dlouhodobě patří k těm nejčistším v Praze.“

Koupaliště by se mělo dál rozvíjet, Praha 4 mám pro tento záměr v rozpočtu alokovánu část prostředků. „Zvažujeme celoroční provoz areálu, nebo například rozšíření možností sportovních a dalších aktivit nejen pro dospělé. Dále chceme kompletně dořešit vodní a kalové hospodářství, včetně posílení přirozených zdrojů vody pro období sucha, i ekologické nakládání s bioodpady,“ dodal.


Autor: Jan Puci

Na obchodní dům Máj dělníci instalují druhého motýla od Černého

Dnes v 11:53

Na obchodní dům Máj na Národní třídě v neděli dělníci instalují druhého několikametrového motýla od výtvarníka Davida Černého s trupem napodobujícím stíhačku spitfire. První motýl byl na fasádu Máje připevněn v sobotu, druhý byl v neděli před 10:30 zatím stále na zemi. S jeho instalací se čeká na...

V Lipencích hořela garáž

Dnes v 10:29

Profesionální hasiči z Radotína a dobrovolní hasiči z Lipencí zasahovali v pátek 17. května od 19:30 hodin v ulici Obilní v Praze-Lipencích u požáru garáže. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Očkování zvířat osob bez domova

Včera v 15:07

V areálu noclehárny Michle proběhne 22. května od 9 do 11:30 hodin již tradiční očkování zvířat osob bez domova.

Praha 4 hledá členy do komise pro Eurovolby

17. května 2024 ve 14:47

Praha 4 uvítá na doplnění komisí pro Eurovolby 2024 nové zájemce o členství. Vhodné je i pro studenty 18+ a zdatnější seniory. Bydliště na Praze 4 není podmínkou.

Praha 13: Pomozte zajistit hladký průběh voleb

17. května 2024 v 10:46

Ve dnech 7. a 8. června proběhnou volby do Evropského parlamentu. Volební komise, které zajišťují průběh hlasování a následné sčítání hlasů, nejsou dosud plně obsazeny.

Hasiči zasahovali u převráceného návěsu

16. května 2024 ve 21:55

Ve čtvrtek 16. května od 18:45 hodin zasahovali hasiči ze dvou stanic v ulici Českobrodská v Praze 10. Převrátil se tam plně naložený návěs. Hasiči museli vyložit náklad před jeho vyproštěním.

Další články
Nahoru