Dnes Čtvrtek - jasno 12°C
Zítra Pátek - polojasno 12°C
Čtvrtek 28. 9. 2023
Svátek má Václav, státní svátek
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Biotopové koupaliště Lhotka vstupné nezdražuje, sezónu zahájí 1. června
Foto: koupaliste-lhotka.cz

Biotopové koupaliště Lhotka vstupné nezdražuje, sezónu zahájí 1. června

Ve čtvrtek 1. června se v 10 hodin dopoledne po zimní pauze otevřou brány biotopového koupaliště Lhotka. Vstupné i kapacita areálu zůstávají stejné jako loni. V plánu je další rozvoj areálu, zvažuje se celoroční provoz. Server Pražský patriot o tom informovali zástupci vedení čtvrté městské části.

Koupaliště i přes všeobecné zdražování a vysokou inflaci udrží stejné vstupné jako v loňské sezóně. Dospělí platí za celý den 150 korun, děti do 15 let a senioři nad 65 let 100 korun. Zachovány byly i výhodnější ceny pro rodiny a prodávají se opět čipové hodiny s kreditovým vstupným. K dispozici je celkem 500 čipů.

„Jsem rád, že se podařilo zachovat původní vstupné, moc se na vás těšíme. Přijďte si zaplavat a zasportovat na nejhezčí přírodní koupaliště v Praze,“ uvedl starosta Prahy 4 Ondřej Kubín (ODS).

Otevřeno bude každý den od rána do večera, během letních prázdnin dokonce od 9 do 20 hodin. Návštěvníci mohou na webu koupaliště opět počítat se zobrazováním aktuální obsazenosti areálu a také s webkamerou. Koupaliště nadále provozuje společnost 4-Majetková, která spravuje majetek čtvrté městské části.

Zatímco v minulosti muselo být koupaliště občas dopouštěno z vodovodu, protože vydatnost vrtů z několika příčin výrazně poklesla, aktuálně to není potřeba. „V současné době je díky příznivému vývoji počasí a tím i stavu podzemních vod koupaliště v zásobování vodou z vrtů, a z toho co naprší, plně soběstačné. Vzhledem k tomu, že se letošní průběh počasí podobá tomu loňskému, mohlo by koupaliště být i bilančně pozitivní, kdy jezero funguje jako zdroj vody pro Zátišský potok,“ sdělil místostarosta Jan Hušbauer (ANO), do jehož kompetencí patří investice a společnosti založené Prahou 4. Už před loňskou sezonou byly vyřešeny problémy s protrženou fólií na dně jezera.

Po letošní zimě bohužel došlo k prudkému zhoršení stavu vrb bílých smutečních na březích jezera. Dva ze čtyř stromů se samovolně zhroutily a další dvě vrby musely být na základě posudku certifikovaného arboristy s ohledem na bezpečnost návštěvníků pokáceny. Zhoršení stavu nezabránil ani pravidelný, odborně prováděný, bezpečnostní prořez.

„Náhradní výsadba bude provedena do konce tohoto roku, a to stejným druhem vrb v místě původních stromů tak, jak na ně byli návštěvnici zvyklí,“ ujistil místostarosta. Hlavním zájmem provozovatele pro tuto sezónu je podle něj „udržení standardu nabízených služeb s důrazem na hygienu a kvalitu vody ke koupání, která dlouhodobě patří k těm nejčistším v Praze.“

Koupaliště by se mělo dál rozvíjet, Praha 4 mám pro tento záměr v rozpočtu alokovánu část prostředků. „Zvažujeme celoroční provoz areálu, nebo například rozšíření možností sportovních a dalších aktivit nejen pro dospělé. Dále chceme kompletně dořešit vodní a kalové hospodářství, včetně posílení přirozených zdrojů vody pro období sucha, i ekologické nakládání s bioodpady,“ dodal.


Autor: Jan Puci

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

Dnes v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

Dnes v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

Dnes v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

Včera ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

26. září 2023 v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Další články
Nahoru