Dnes Pondělí - zatazeno 27°C
Zítra Úterý - oblacno 20°C
Pondělí 16. 5. 2022
Svátek má Přemysl
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražský život

Bilingvní výuku zavede základní škola na Barrandově

Už v nadcházejícím školním roce by se žáci ZŠ Chaplinovo nám. na sídlišti Barrandov mohli některé předměty učit i v angličtině. Praha 5 jako zřizovatel školy toto rozhodnutí podporuje, uvedla v tiskové zprávě.

Bilingvní výuka spočívá v tom, že žáci jsou vyučováni ve dvou rozdílných jazycích. Většinou se jedná o kombinaci úředního jazyka dané země a druhého jazyka. 

„Bilingvní výuka je velmi vhodnou alternativou k tradičnímu vzdělávání a zkušenosti jsou jednoznačně pozitivní. Proto jsme směrem ke školám iniciovali tuto možnost. Zájem projevilo více ředitelů našich škol, ale nejdále pokročila základní škola na Barrandově, která se pro zavedení tohoto typu výuky navíc výborně hodí,“ vysvětluje starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). 

Základní a mateřská škola na Barrandově každoročně otevírá vyšší počet prvních tříd a zavedení bilingvní výuky nijak neovlivní umístění dětí ze spádové oblasti, jejichž rodiče nebudou mít o tento druh výuky zájem. 

Děti budou do bilingvní třídy přijímány podle standardních kritérií zápisu do škol a předchozí znalost anglického jazyka se nevyžaduje. 

„Budeme schopni výuku pokrýt kmenovými pedagogy naší školy a program je financován ze státního rozpočtu. Městská část, jako náš zřizovatel navíc podpoří přítomnost rodilých mluvčích ve vyučování,“ vypočítává ředitelka ZŠ a MŠ Chaplinovo nám. Veronika Urban Volfová. 

Rada MČ Praha 5 už odsouhlasila žádost školy na Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy, které musí výuku ve dvou jazycích povolit. Podle ideálního scénáře se na Barrandově zapojí první žáci do bilingvní výuky už letos v září. 


Autor: Hla

Virtuálně do světa podzemních labyrintů

Včera v 09:30

Pražské vodovody a kanalizace připravily návštěvníkům nově otevřeného prostoru střechy nové vodní linky ÚČOV Praha na Císařském ostrově informační panely, které kromě informací o historii čistírny a čištění vody v území Trojské kotliny obsahují také QR kód. Když jej návštěvník nasnímá přenese se...

Strážníci slaví 30 let, zvou děti i dospělé

Včera v 08:34

Oslava se koná v sobotu 21. května ve Žlutých lázních. Den s městskou policií začne v 10 hodin.

Setkání nad mapou Prahy 9 na rohu ulic Čihákova a K Moravině

14. května 2022 v 18:22

Další ze setkání představitelů radnice Prahy 9 s obyvateli devítky nad mapou Prahy 9 se koná v úterý 17. května od 16 hodin.

Setkání nad mapou: Podoba bobové dráhy a přilehlé zeleně

14. května 2022 v 05:08

Další setkání s obyvateli devítky nad mapou Prahy 9 se koná ve čtvrtek 19. května v 16 hodin. S představiteli radnice se můžete podělit o nápady, jak zkvalitnit parter bobové dráhy a přilehlé zeleně a přeměnit tak tento prostor podle vašich představ.

Den linky 155 v Holešovicích

13. května 2022 v 19:59

Po dvouleté koronavirové odmlce slaví opět zdravotnické záchranné služby po celé republice naplno Den linky 155. Už tuto neděli, 15. května se ve většině krajů konají akce pro veřejnost, při kterých se velcí i malí návštěvníci seznámí s technikou a vybavením zdravotníků nebo si osvěží postupy při...

Vína a delikatesy v Holešovicích

13. května 2022 v 19:34

Festival vína z celého světa a delikates v sobotu 21. května v Pražské tržnici v Holešovicích. Ochutnáte vína z více jak 15 vinařství nejen z Čech a Slovenska, ale i z Rakouska, Španělska, Francie, Itálie, Portugalska a Argentiny a k tomu i speciality...

Praha 1 zve na krajkářské a řemeslné trhy

13. května 2022 v 19:03

Tradiční trhy ZŠ nám. Curieových a Vzdělávacího spolku uměleckých řemesel Praha v sobotu 14. a v neděli 15. května.

Do Křesla pro hosta usedne Valérie Zawadská

13. května 2022 v 11:17

Valérie Zawadská bude hostem v Lampárně v úterý 24. května.

Praha 15: Den dětí v areálu Na Šancích

13. května 2022 v 07:57

Praha 15 zve v sobotu 28. května ve 14 hodin na Den dětí.

Další články
Nahoru