dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Bigman uzavře až do sobotního večera část Strakonické ulice
Dnes je až do večera uzavřená část Jižní spojky. Ilustrační foto: ŠJů

Bigman uzavře až do sobotního večera část Strakonické ulice

Dnes v Praze probíhá 7. ročník tradičního mezinárodního závodu v dlouhém triatlonu „Czech Bigman“, který je zařazen mezi nejprestižnější závody světové série. Cyklistická část tohoto závodu probíhá na Strakonické ulici, která je v proto v sobotu ve směru do centra v úseku hranice Prahy – přemostění do Malé Chuchle v době od 7.30 do 18.00 hodin uzavřena.

Objížďka pro směr do centra je vedena přes Zbraslav po trase Na Baních, Elišky Přemyslovny, Zbraslavské náměstí, Žitavského, K Přehradám, Strakonická, Pražský okruh směrem na Plzeň, K Barrandovu, Barrandovský most, Strakonická.

Pro jízdu do oblasti Modřan a Podolí je možno ze Zbraslavského náměstí zvolit trasu Žitavského, most Závodu míru a dále Komořanskou do centra.

Pro dopravní obsluhu Radotína je navržena objížďka ze Zbraslavského náměstí po trase U Národní galerie, K Přehradám, Strakonická, Lahovický most, Výpadová, Vrážská, Radotínská.

Protože po zkušenostech z předchozích ročníků lze předpokládat, že nejproblematičtější bude Zbraslavské náměstí, řidiči jedoucí od jihu nebo jihozápadu směrem do Prahy by měli zvolit náhradní trasu za uzavřenou Strakonickou ulici.

Změny se dnes dotknou i provozu městské hromadné dopravy. Jedná se změnu trasy ve směru do centra od Lahovického mostu po trase Výpadová, Vrážská, Radotínská a o vyloučení dvou zastávek ve směru do centra – a to „Lahovičky“ a „Dostihová“. S ohledem na prodloužení jízdní doby budou linky jedoucí přes Zbraslav posíleny o další vozy.


Další články
Nahoru