dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Dětská PrahaPražská kultura

Bibliobus Oskar na VyšeHrátkách

Na VyšeHrátky letos poprvé přijede pojízdná knihovna Oskar. V letní čítárně na dece i pod střechou si můžete číst nebo půjčit domů nové knihy pro děti i dospělé, komiksy, audioknihy i hudební CD a filmy.

Na počkání dostanete čtenářský průkaz, pro děti do 15 let zdarma. Děti i rodiče si mohou zahrát deskové hry, využít free Wi-Fi v okolí bibliobusu i dva tablety. Anebo jen tak lenošit.

Na děti čeká také automapa. Mohou si do ní domalovat další kousek silnice, vyrobit si vlastní mini autíčko a zajezdit si s ním. Nejkrásnější díly automapy budou vystaveny a odměněny.

Těšit se můžete také na čtené Večerníčky v podání mnoha různých tatínků, na náš pojízdný gramofon a na vyšehrátkovou soutěžní hru pro malé i velké!

Oskar přijede na Vyšehrad ve čtvrtek a v pátek 4. a 5. září od 14 do 18 hodin a v sobotu a v neděli 6. a 7. září od 10 do 18 hodin.


Děti, které navrhly hřiště, přišly na radnici

Včera v 07:24

Minulý týden zastupitelstvo MČ Prahy 10 přivítalo žáky ze Základní škola Karla Čapka, kteří se aktivně zapojili do participativního rozpočtu. Navrhli vznik workoutového hřiště V Heroldových sadech, veřejnost jejich návrh odhlasovala. Dnes je hřiště již několik měsíců úspěšně...

Dětem nestačí jen předčítat. Příběhy je musíme naučit vnímat a přemýšlet o nich

6. prosince 2017 ve 13:24

Předčítání s porozuměním je aktivita podporující čtenářskou pregramotnost. Je to interaktivní proces, při kterém je potřeba posluchače vtáhnout do děje. Dítě by mělo mít prostor pro vlastní komentář k obrázkům, mělo by se naučit odpovídat na otázky týkající se textu, interpretovat děj a formulovat...

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru