dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražský život

Bibli Reynek si z výstavy odnesla návštěvnice z Třince

Až na sever Moravy poputuje Bible Reynek, kterou ve čtvrtek převzala z rukou Richarda Fuxy Aneta Masariková. Slečna pocházející z Třince měla to štěstí, že se stala již 25 000. návštěvnicí výstavy Reynkova díla. Podle svých slov byla velmi překvapená a potěšená, dárek vůbec nečekala.

„Přijela jsem do Prahy na výroční sraz lékařů, a to že jsme se svými kolegy navštívili výstavu, nebylo náhodou. Návštěvu expozice jsme si naplánovali poté, co jsme se o ní dozvěděli na internetu a velice nás zaujala. Doposud jsem neměla možnost dílo Bohuslava Reynka nikde vidět a musím říct, že se mi moc líbí,“ řekla Aneta Masariková.

bible-reynek-nahled Obdarování jubilejní návštěvnice se odehrávalo ve zcela zaplněném horním prostoru Valdštejnské jízdárny, která až takříkajíc praskala ve švech. Spojení generace mladých herců ve složení Martha Issová, Tatiana Vilhelmová, Vojta Dyk a Radek Holub, spolu s Jiřím Štěpničkou a houslovým virtuózem Jaroslavem Svěceným, kteří se účastnili dalšího podvečerního předčítání z bible a přednesu Reynkových básní, přilákalo desítky návštěvníků.

Výstavu pořádá Nadační fond Richarda Fuxy společně s Národní galerií v Praze, ve spolupráci s Galerií Zdeněk Sklenář a Nadací Reynek. Produkčně zajišťuje společnost BigMedia.

Výstava je otevřená každý den v týdnu, vždy od 10 do 19 hodin.


Další články
Nahoru