dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C

Beztíže² nemá s počtem klientů potíže. Nízkoprahový klub v Praze 2 se rychle zařadil mezi nejúspěšnější v republice

Raketový start má za sebou nový nuselský nízkoprahový klub pro děti a mládež Beztíže², který byl z iniciativy místostarostky Prahy 2 Alexandry Udženija otevřen loni v září v Jaromírově 63. Během prvního půlroku své existence opakovaně pomohl téměř stovce dětí ve věku od 11 do 18 let a nyní si vydobyl i odborné uznání. V kategorii Skokan roku se probojoval mezi tři finalisty Časované boty, celorepublikové soutěže České asociace Streetwork o nejlepší nízkoprahovou a terénní sociální službu.

Klub Beztíže² se nachází v přízemí domu v Jaromírově 63, které na své náklady nechala zrekonstruovat Praha 2 a klub je užívá bezplatně. K dispozici jsou zde dvě místnosti, vymalované a zařízené veselými barvami a navozující atmosféru domácího prostředí.

„Možná si to někdo neuvědomuje, ale v hlavním městě bohužel žije značné množství dětí a mladých lidí, kteří jsou ohroženi drogami, zneužíváním, domácím násilím a nemají nikoho ve svém okolí, s kým by tyto problémy řešili. Tím, že těmto dětem a mladistvým poskytneme zázemí, kde mohou o svých problémech otevřeně hovořit a kde mohou smysluplně trávit volný čas, jim pomáháme překonat leckdy velmi těžké životní situace,“ uvedla místostarostka Prahy 2 Alexandra Udženija, v jejíž gesci je sociální oblast, a dodala, že existence klubu je obyvateli Prahy 2 vnímána vesměs pozitivně. „Lidé z okolí klubu se o jeho činnost zajímají a dokonce se hlásí jako dobrovolníci pro práci s mládeží,“ sdělila.

Zájemo o tuto specifickou sociální službu dokazují čísla návštěvnosti. Za pouhý půlrok fungování klub v Jaromírově ulici přilákal 77 dětí a mladistvých, kteří sem pravidelně docházeli. Celkem zde bylo poskytnuto téměř 2500 intervencí. Průměrný věk klientů klubu je 14 let a za den jej průměrně navštíví 15 až 20 mladých lidí.

V letošním roce klub Beztíže² chystá několik novinek – například keramický kroužek nebo kurz nového cirku, zážitkovou jednodenní akci v přírodě a den otevřených dveří. Ve středu 29. června pořádá na dětském hřišti U Vodárny zábavně-motivační akci s názvem Stav Beztíže.


Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Dnes v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Dnes v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Pamětní deska Haně Epsteinové

Dnes v 07:26

Městská část Praha 2 odhalí pamětní desku vychovatelce židovských dětí, která byla zavražděna v koncentračním táboře.

Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

Včera v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

Včera v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Zdobení vánočních stromečků v Loretánské zahradě

Včera ve 12:47

Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla dnes slavnostně zahájena v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka. 

Strážníci nakoupí střelivo, ponožky a radary

Včera ve 12:46

Pražští strážníci podepíší rámcové smlouvy na dodávku střeliva, ponožek a laserových měřičů rychlosti v souhrnné částce 13,62 milionu korun bez DPH. Všechny smlouvy jsou čtyřleté. Vyplývá to z materiálů, které včera schválili pražští radní.

Hasiči vyprostili zraněného řidiče z osobního auta po střetu s tramvají

Včera ve 12:42

Dnes od 10:14 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů ze Satalic, Strašnic a HZS DPP u střetu tramvaje a osobního auta na křižovatce ulic Poděbradská a Slévačská v Praze 9.

Vznícení sazí v komíně bylo příčinou požáru střechy

Včera ve 12:22

Dnes v 6:05 hodin zasahovala profesionální jednotka hasičů ze Smíchova a jednotka SDH Řeporyje u požáru střechy chaty v zahrádkářské kolonii v ulici Pod zahrádkami v Řeporyjích.

Zastupitelstvo Prahy 6 schválilo prodej cenných pozemků developerovi

Včera ve 12:15

Zastupitelé Prahy 6 včera schválili záměr prodeje pozemků v hodnotě stovek milionů korun pro developerskou výstavbu bytů, uvedla ČTK. Parcely v ulici Na Dračkách, kde má vzniknout obytný areál se 150 byty, vlastní firma SNEO, která je v majetku Prahy 6 a kvůli prodeji vytvoří dceřinou společnost,...

Český filmový plakát 1931–1948. Výběr plakátů představí muzeum

Včera v 07:39

Muzeum hlavního města Prahy pořádá od 13. prosince do 11. března v hlavní budově muzea výstavu Český filmový plakát 1931–1948. Výstava představí výběr filmových plakátů z bohatých sbírek Muzea hlavního města Prahy.

Praha 3 během svátků umožní parkování všem

Včera v 07:35

Městská část Praha 3 chce i letos během Vánoc vyjít vstříc svým občanům a zajistit pro jejich rodiny, přátele a známé, kteří je přijedou o svátcích navštívit, bezproblémové parkování.

Zažijte atmosféru tradičních vánočních zvyků a koled v Národopisném muzeu

Včera v 07:23

Národní muzeum zve rodiny s dětmi do Národopisného muzea, kde se v sobotu 16. prosince od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend. Návštěvníci se dozvědí, proč se zdobí vánoční stromeček a odkud pocházejí další zvyky typické pro vánoční čas. Rovněž si mohou vyzkoušet řadu...

Další krátké zprávy
Nahoru