dnes
Úterý - oblacno
18°C
zítra
Středa - polojasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
15°C
Zpravodajství

Beztíže zatopí v Karlínských kasárnách

Akci s názvem Beztíže zatápí pořádá ve čtvrtek 19. října odpoledne v Karlínských kasárnách Beztíže, specializované oddělení Domu dětí a mládeže Praha 3 – Ulita. Beztíže se zabývá prací s dětmi a mládeží vyrůstajícími v rizikovém prostředí.

Od 15 do 19 hodin vystoupí mimo jiné rapper Refew, skupina Funky Brothers, nebo novozélandské seskupení Whakaari Rotorua, které předvede tradiční zpěvy a tance haka. Ty si budou moci návštěvníci vyzkoušet i při následujícím workshopu.

„V programu se objeví také rapová skupina Young Hood, což jsou naši klienti, romští kluci z Nuslí,“ říká vedoucí Beztíže Tomáš Klumpar.

Rap je podle něj pro talentované mladé lidi nejen možností, jak se vyhnout rizikům spojeným s životem „dětí ulice“, vyniknout a dosáhnout uznání. „Když jim naši lektoři pomáhají zvládat základy rapu, zároveň se učí pracovat s jazykem, rozšiřují si slovní zásobu a celkové obzory,“ vysvětluje.

Jedním z rapových lektorů Beztíže je třeba moderátor čtvrteční akce, Mc Metoděj. Pod jeho vedením v Beztíži vznikla skupina United Gipsy Crew. „Jsou to kluci, kteří i díky Metodějovi otevírají témata spojená s romstvím,“ upřesňuje.

Podívejte se na video United Gipsy Crew

A od čeho se odvíjí název akce, tedy Beztíže zatápí? „Venku začíná být zima, oslavujeme konec léta a nabízí mladým možnosti využít tepla, programu a podpory našich klubů,“ dodává Tomáš.

Beztíže je zastřešující značkou pro důležité sociální služby: Nízkoprahový klub pro děti a mládež – Klub Beztíže na Žižkově a Klub Beztíže2 v Nuslích a terénní program pro děti a mládež Streetwork Beztíže ve třech lokalitách – na Žižkově, ve Vršovicích a v Praze 2. K tomu patří řada návazných projektů včetně preventivních výjezdových aktivit.

Tomáš Klumpar je vedoucím Beztíže – specializovaného oddělení Domu dětí a mládeže Praha 3 – Ulita. Vystudoval Fakultu humanitních studií UK, obor Studia občanského sektoru, má výcvik v kontaktní práci České asociace streetwork (ČAS). V Beztíži působí od roku 2008. Zkušenosti získává také v projektech organizace Letní dům, v roce 2014 byl s ČAS na stáži v Belgii a v roce 2015 získal stipendium Fulbrightovy nadace a sbíral zkušenosti z práce s rizikovou mládeží v USA.


Praha 2 letos nezvýší nájemné o výši inflace

Dnes v 07:45

Rada městské části na svém jednání v pondělí 25. května rozhodla, že se nájemné v obecních bytech letos zvyšovat nebude. Rozhodnutím Rada revokovala své usnesení z února letošního roku o zvýšení nájemného u smluv o nájmu bytových prostor o míru inflace pro období od 1. července 2020. Vedení...

Praha vyhlašuje druhé kolo Programu celoměstské podpory vzdělávání

Dnes v 07:30

Rada hl. m. Prahy vyhlašuje druhé grantové kolo Programu celoměstské podpory vzdělávání na území hlavního města Prahy pro rok 2020. To je zaměřené na prevenci sociálního vyloučení ve školách zřízených hlavním městem Prahou.

Praha přijímá žádosti o slevu na nájemném

Včera v 11:28

Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“ v programu Covid – Nájemné. 

Daň z nemovitosti zůstává v Praze 2 stejná

Včera v 10:42

Ke konci tohoto měsíce je splatná roční daň z nemovitosti. Pro mnohé Pražany jde o další finanční zásah do už tak zatíženého rodinného rozpočtu. Obyvatelé dvojky, kteří vlastní dům nebo byt, jako jedni z mála za ni zaplatí stejně jako v předešlých letech. Vloni o tom rozhodli radní...

V bytě na Jarově zemřel kojenec

24. května 2020 v 16:38

Kriminalisté prošetřují tragický případ, ke kterému došlo dnes v ranních hodinách v Praze 3. V bytů domu v ulici Pod Lipami na Jarově zemřel kojenec.

Další články
Nahoru