dnes
Středa - zatazeno
5°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
6°C
pozítří
Pátek - skorojasno
8°C
Zpravodajství

Beztíže zatopí v Karlínských kasárnách

Akci s názvem Beztíže zatápí pořádá ve čtvrtek 19. října odpoledne v Karlínských kasárnách Beztíže, specializované oddělení Domu dětí a mládeže Praha 3 – Ulita. Beztíže se zabývá prací s dětmi a mládeží vyrůstajícími v rizikovém prostředí.

Od 15 do 19 hodin vystoupí mimo jiné rapper Refew, skupina Funky Brothers, nebo novozélandské seskupení Whakaari Rotorua, které předvede tradiční zpěvy a tance haka. Ty si budou moci návštěvníci vyzkoušet i při následujícím workshopu.

„V programu se objeví také rapová skupina Young Hood, což jsou naši klienti, romští kluci z Nuslí,“ říká vedoucí Beztíže Tomáš Klumpar.

Rap je podle něj pro talentované mladé lidi nejen možností, jak se vyhnout rizikům spojeným s životem „dětí ulice“, vyniknout a dosáhnout uznání. „Když jim naši lektoři pomáhají zvládat základy rapu, zároveň se učí pracovat s jazykem, rozšiřují si slovní zásobu a celkové obzory,“ vysvětluje.

Jedním z rapových lektorů Beztíže je třeba moderátor čtvrteční akce, Mc Metoděj. Pod jeho vedením v Beztíži vznikla skupina United Gipsy Crew. „Jsou to kluci, kteří i díky Metodějovi otevírají témata spojená s romstvím,“ upřesňuje.

Podívejte se na video United Gipsy Crew

A od čeho se odvíjí název akce, tedy Beztíže zatápí? „Venku začíná být zima, oslavujeme konec léta a nabízí mladým možnosti využít tepla, programu a podpory našich klubů,“ dodává Tomáš.

Beztíže je zastřešující značkou pro důležité sociální služby: Nízkoprahový klub pro děti a mládež – Klub Beztíže na Žižkově a Klub Beztíže2 v Nuslích a terénní program pro děti a mládež Streetwork Beztíže ve třech lokalitách – na Žižkově, ve Vršovicích a v Praze 2. K tomu patří řada návazných projektů včetně preventivních výjezdových aktivit.

Tomáš Klumpar je vedoucím Beztíže – specializovaného oddělení Domu dětí a mládeže Praha 3 – Ulita. Vystudoval Fakultu humanitních studií UK, obor Studia občanského sektoru, má výcvik v kontaktní práci České asociace streetwork (ČAS). V Beztíži působí od roku 2008. Zkušenosti získává také v projektech organizace Letní dům, v roce 2014 byl s ČAS na stáži v Belgii a v roce 2015 získal stipendium Fulbrightovy nadace a sbíral zkušenosti z práce s rizikovou mládeží v USA.


Kryt na Folimance se v prosinci letos otevře naposledy

Včera v 07:55

Městská část Praha 2 letos zpřístupňuje kryt civilní ochrany Folimanka jednou měsíčně, vždy v sobotu od 9 do 15 hodin. Poslední letošní prohlídka bude 15. prosince.

Jaký bude vnitroblok mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova a Brechtova

19. listopadu 2018 ve 22:36

Na druhé plánovací setkání k regeneraci vnitrobloku mezi ulicemi Matúškova, Schulhoffova a Brechtova zve radnice jedenácté městské části.

Veletrh vzdělávání Schola Pragensis 2018

19. listopadu 2018 ve 12:32

Hlavní město Praha zve veřejnost na již 23. ročník oblíbeného veletrhu vzdělávání a nabídky pražských středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh se tradičně uskuteční v prostorách Kongresového centra na pražském Vyšehradě ve dnech 22. až...

Psi lidí bez domova byli naočkováni a označeni čipy

16. listopadu 2018 ve 14:29

Ve čtvrtek 15. listopadu se v Praze uskutečnilo již šesté bezplatné očkování psů lidí bez přístřeší. Do zařízení Centra sociálních služeb Praha v Michli si přišlo očkovat proti vzteklině, psince a psoriáze své čtyřnohé miláčky dvanáct zájemců. 

Další články
Nahoru