dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C

Běžte z Prahy do východočeských Běchovic

Již 56. ročník „východočeských Běchovic“ se koná v sobotu 26. října. Poběží se o něco kratší, takže rychlejší trať, další ze seriálu Mizuno Running Cup 2013. Délka tratě je přesně 8850 km.

Užili jste si silniční klasiku z Běchovic? Anebo jste ji před třemi týdny nestihli a hledáte náhradu? V obou případech můžete zamířit na Hronov – Náchod. V sobotu se běží už 56. ročník „východočeských Běchovic“. O něco kratší, tudíž rychlejší – přesně 8850 km, spíš dolů než nahoru a zcela zaručeně mnohem víc nadšených diváků podél trati. V sobotu 26. 10. pátý díl silničního Mizuno Running Cup 2013.

Nově elektronické přihlášky

Po loňské tlačenici při registraci na radnici (rekordní účasti téměř pěti stovek běžců) pořadatelé poprvé zavedli elektronické přihlášky. Využilo je přes tři stovky uchazečů, další mohou pro číslo ještě ve čtvrtek a pátek do kanceláře Okresního sdružení ČSTV na Hamrech. Přihlašování těsně před závodem příliš nepreferujeme, a to po loňské zkušenosti, kdy se vytvořila velká fronta.

Ano, Běchovice byly inspirací, však za první republiky znamenala uběhnutá desítka úctyhodný výkon. Tady to vyšlo skoro stejně dlouhé, po rovné udržované silnici a dalo se přejet ke startu vlakem. A tak se pod vedením náčelníka náchodské atletiky Bohumila Kratěny 13. května 1928 v dešti a zimě poprvé postavilo na start dvanáct statečných.

Start v Jiráskově Hronově

Těšte se i vy na zážitek. V 10.30 start před Jiráskovým divadlem v Hronově, kam vás dopraví z Náchoda autobusy. A pak po rovné asfaltce přes Velké Poříčí do Náchoda, kde vás na náměstí T. G. Masaryka a před hotelem Beránek, kde foukal do sága Josef Škvorecký alias Danny Smiřický, přivítají davy nadšených lidí. „Má být teplo,“ přidává ještě Jaroslav Rufer z organizačního týmu.

„Ale i kdyby foukalo do zad, na rekordy nemyslíme, takové běžce dnes nemáme,“ dodává. Traťový rekord Jana Pešavy 25:07 oslaví dvacetileté výročí. Monika Deverová běžela 29:55 před osmnácti lety. A loni? Vyhráli Lukáš Kourek za 26:49 a Marta Fenclová (první tři byly mámy…) za 31:25.

Více se dozvíte na http://www.mizuno-running-cup.cz/


Tři sestry: Pražský vánoční koncert je téměř vyprodán

Dnes ve 13:43

Kapela Tři sestry odehraje 22. prosince 2017 v Malé sportovní hale v Praze – Holešovicích svůj každoroční tradiční vánoční koncert.  Poslední velká koncertní akce letošního roku, která se uskuteční v rámci společného turné s kapelou Alkehol  – Sudová přitažlivost Radegast tour 2017, jde rychlým...

Rada odsouhlasila dotace pedagogicko-psychologickým poradnám

Dnes ve 12:37

Rada Prahy posvětila návrh radního pro oblast zdravotnictví Radka Lacka na uvolnění finančních prostředků z rozpočtu na protidrogovou politiku v celkové výši 309 000 korun na projekty specifické primární prevence pedagogicko-psychologických poraden. 

Ceny pohonných hmot se v Praze měnily jen nepatrně

Dnes ve 12:33

Litr benzinu zdražil o haléř a prodává se nyní průměrně za 31,14 koruny, nafta zase o haléř zlevnila na 30,21 Kč/l.

Praha 3 zve na Předsilvestrovské Trhy na Jiřáku

Dnes v 07:49

Předposlední den v roce 2017 se můžete těšit na Trhy na Jiřáku od 8 do 14 hodin. 30. prosince vám zahraje oblíbená tržní kapela LoveSong Orchestra.

Sobotní procházka Olšanskými hřbitovy

Dnes v 07:47

Na tomto hřbitově leží nejen mnoho známých a významných osobností české historie, ale můžete zde i obdivovat mistrovská díla tzv. funerálního umění.

Pamětní deska Haně Epsteinové

Dnes v 07:26

Městská část Praha 2 odhalí pamětní desku vychovatelce židovských dětí, která byla zavražděna v koncentračním táboře.

Na výstavu´Václavák´ se chystá i zakladatel Semaforu Jiří Suchý

Včera v 17:58

Na Václavském náměstí je až do konce roku k vidění ojedinělá velkoformátová výstava ´Václavák´, která připomíná dějiny tohoto prostoru. V noci nasvícené panely ukazují unikátní historické i současné fotografie a kresby, které doplňují citace související s Václavským náměstím. Součástí jsou také...

Požár přístřešku v Jinonicích

Včera v 17:41

Hasiči dnes v 11:45 zasahovali u požáru dřevěného provizorního přístřešku v Tichnově ulici v Jinonicích. Požár se částečně rozšířil na okolní porost.

Zdobení vánočních stromečků v Loretánské zahradě

Včera ve 12:47

Letošní předvánoční akci a soutěž o nejkrásnější vánoční stromeček nazvanou „Zdobit může každý – Zdobit bude každý“ byla dnes slavnostně zahájena v 10 hodin v Loretánské zahradě za účasti radního hl. m. Prahy Daniela Hodka. 

Strážníci nakoupí střelivo, ponožky a radary

Včera ve 12:46

Pražští strážníci podepíší rámcové smlouvy na dodávku střeliva, ponožek a laserových měřičů rychlosti v souhrnné částce 13,62 milionu korun bez DPH. Všechny smlouvy jsou čtyřleté. Vyplývá to z materiálů, které včera schválili pražští radní.

Hasiči vyprostili zraněného řidiče z osobního auta po střetu s tramvají

Včera ve 12:42

Dnes od 10:14 hodin zasahovaly jednotky pražských hasičů ze Satalic, Strašnic a HZS DPP u střetu tramvaje a osobního auta na křižovatce ulic Poděbradská a Slévačská v Praze 9.

Vznícení sazí v komíně bylo příčinou požáru střechy

Včera ve 12:22

Dnes v 6:05 hodin zasahovala profesionální jednotka hasičů ze Smíchova a jednotka SDH Řeporyje u požáru střechy chaty v zahrádkářské kolonii v ulici Pod zahrádkami v Řeporyjích.

Zastupitelstvo Prahy 6 schválilo prodej cenných pozemků developerovi

Včera ve 12:15

Zastupitelé Prahy 6 včera schválili záměr prodeje pozemků v hodnotě stovek milionů korun pro developerskou výstavbu bytů, uvedla ČTK. Parcely v ulici Na Dračkách, kde má vzniknout obytný areál se 150 byty, vlastní firma SNEO, která je v majetku Prahy 6 a kvůli prodeji vytvoří dceřinou společnost,...

Další krátké zprávy
Nahoru