dnes
Sobota - obcasny-dest
6°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - obcasny-dest
6°C
Pražská kultura

Bezruči přijeli do Prahy

Ostravské Divadlo Petra Bezruče se ode dneška představí v Praze. Na spřátelené scéně Divadla v Celetné uvede do středy 5. února inscenace Martina Františáka a Štěpána Pácla. Jako bonus pro pražské publikum chystají Bezruči speciální uvedení Audience, a to přímo v Knihovně Václava Havla.

Dnešní představení v režii bývalého uměleckého šéfa souboru Martina Františáka prověří komediální talent členů ostravské scény. Gogolova klasika Revizor láká diváky na trefnou komedii nejen o úplatcích, ale také na svižné herectví a živelnou hereckou kapelu na jevišti. V úterý se do Celetné Bezruči vrátí s další ruskou klasikou a představí hru Strýček Váňa v režii Štěpána Pácla.

Ve čtvrtek podle ČTK ukončí soubor Divadla Petra Bezruče pražský maraton uvedením inscenace Audience v režii Štěpána Pácla. Norbert Lichý a Jiří Müller zahrají Havlovu jednoaktovku přímo v Knihovně Václava Havla.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru