dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Pražský život

Bezplatné vzdělávání na mateřské či rodičovské dovolené

Bezplatné vzdělávací kurzy od února nabízí městská část Praha 10 svým občanům na mateřské či rodičovské dovolené v rámci evropského projektu „Práce a rodina – jde to!“. 

Podmínkou účasti v kurzech je pouze trvalé bydliště na území městské části. „Rodičům je navíc po dobu trvání kurzu zajištěno i hlídání pro děti od 1,5 roku do 4 let v dětské herně přímo v místě konání projektových aktivit. „Snažíme se tím, hlavně maminkám, umožnit si rozšířit kvalifikaci a lépe se tak uplatnit na trhu práce po mateřské či rodičovské dovolené,“ přibližuje další výhody projektu starosta městské části Praha 10 Bohumil Zoufalík (Nez.) s tím, že do kurzů se mohou zapojit i rodiče po ukončení rodičovské dovolené registrovaní na Úřadu práce.

Zájemci o vzdělávání se nyní mohou zapisovat do počítačových a jazykových kurzů a do kurzů kompetencí pro podporu souladu rodinného a pracovního života.

Jejich zahájení je plánováno na měsíc únor a březen. „V rámci projektu mohou rodiče využít i erudované služby, jako právní poradenství při řešení situací a problémů rodičů s jejich uplatňování na trhu práce v roli zaměstnanců, případně uchazečů a zájemců o zaměstnání. Dále se mohou dozvědět např. o formách práce při rodičovské dovolené, situacích vztahujících se k absenci v práci v případech nemoci dítěte, možnostech sjednání zkráceného pracovního úvazku, problematice odstupného, sepsání rozličných dokumentů,“ popisuje starosta Zoufalík. 

V rámci poradenství mohou získat také informace jak se zachovat v obtížných, náročných či zlomových životních situacích. Konzultovat mohou osobní, ale i pracovní problémy – zvládání stresových situací, otázky týkající se vývojové psychologie, výchovné obtíže, řešení partnerských a rodinných vztahů či sebeprezentace.

Více informací získáte na: webových stránkách Prahy 10 ZDE (http://www.praha10.cz/urad-mc/odbory/odbor-kultury-a-projektu/oddeleni-projektu-mc-praha-10/prace-a-rodina-jde-to.aspx).

 


Další články
Nahoru