dnes
Středa - zatazeno
9°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Pražská politika

Bezplatné vzdělávací semináře pro nezaměstnané Pražany 50+

Bezplatné vzdělávací semináře pro Pražany, kterým bylo padesát let, a nemohou sehnat práci, nabízí obecně prospěšná společnost Alternativa 50+ v rámci projektu Život začíná v padesáti: motivace a vzdělávání lidí 50+ zvyšující uplatnitelnost na trhu práce.

Na seminářích se lidí seznámí s nejčastějšími triky a chytáky personalistů a zaměstnavatelů, seznámí se s oblastí fungování současného trhu práce, dozvědí se, jak čelit situacím porušování pracovního práva či diskriminaci.

Zároveň si procvičí základní ovládání počítačů, absolvují krátkodobou stáž, budou moci využít bezplatné sociálně-právní a kariérní poradenství nebo burzy oblečení pro ty, kteří nemají peníze na odpovídající pracovní oblečení.

Semináře se v Praze uskuteční na přelomu května a června, určeny jsou Pražanům či lidem, kteří v metropoli žijí alespoň šest měsíců v roce. Projekt je financován z Operačního programu Praha – Adaptabilita.

Přihlášky lze zasílat na adresy: lukas.matoska@alternativaplus.cz nebo svetlana.sokacova@alternativaplus.cz. Volat je možné na telefonní číslo 777564332.


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru