dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Bezplatné poradenství a přednášky. Radnice spouští protidluhovou kampaň
Ilustrační foto: archiv

Bezplatné poradenství a přednášky. Radnice spouští protidluhovou kampaň

Městská část Praha 7 zahajuje kampaň, která má za cíl pomoci občanům předcházet finančním problémům. Přednášky, které rozšíří obecné finanční povědomí s praktickou využitelností v každodenním životě, se budou konat v rámci Akademie celoživotního vzdělávání od 21. listopadu. Současně s tím mohou občané 7. listopadu a 5. prosince využít služeb bezplatné finanční poradny v budově úřadu.

„Naším cílem je podat pomocnou ruku těm, kteří v současné době řeší tíživou finanční situaci. Pokud zvažují východiska z dluhové pasti a neví si sami rady, mohou využít služeb bezplatné finanční poradny, která se koná každý první čtvrtek v měsíci v budově úřadu. V rámci Akademie celoživotního vzdělávání se zájemci rovněž mohou účastnit přednášek, které mají za cíl zvýšit obecné finanční povědomí, uvedla radní městské části Praha 7 Marcela Justová.

Finanční poradenství, které je poskytováno anonymně a bezplatně, se koná dne 7. listopadu a 5. prosince, od 9 do 11 hodin, v místnosti č.188 na Úřadě MČ Praha 7.

V druhé polovině listopadu zahájí Akademie celoživotního vzdělávání cyklus přednášek na téma Osvěta ve finančních záležitostech. Přednášky se budou konat v ZŠ Korunovační v Praze 7, vždy od 10 hodin. Účast je bezplatná.Více informací k Akademii celoživotního vzdělávání je na telefonním čísle 220 144 242.

Obsahová nabídka přednášek Akademie celoživotního vzdělávání:

21.11.Základní pojmy finanční gramotnosti
28.11. Bankovní a nebankovní sektor
5.12. Spoření versus půjčky
12.12. Praktické finanční dovednosti


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru