dnes
Sobota - prehanky-snih
2°C
zítra
Neděle - snih
0°C
pozítří
Pondělí - snih
0°C
Pražský sport

Bezplatné cvičení pro občany z Prahy 1

Bezplatné kurzy cvičení, které se konají již po tři roky a které přichystala Městská část Praha 1 pro své občany, stále pokračují. Praha 1 ve spolupráci s Fitness Kotva připravila čtyři bloky aktivit: kondiční cvičení, rekondiční, jógu a cvičení proti bolesti.

Kurzy disponují v podstatě neomezenou kapacitou cvičících. Hodina jednotlivého bloku probíhá jednou týdně. Cvičení pro všechny je vhodné pro všechny věkové kategorie včetně matek s dětmi, hlídání je zabezpečeno, a probíhá vždy v pondělí od 16 do 17 hodin. Cvičení pro seniory je vždy ve středu od 15 do 16 hodin.

Registrace cvičících je na email martina.pechova@praha1.cz, tel. 221097711, mob.: 725831656, Martina Pechová.

Cvičení probíhá v příjemném prostředí Fittness Kotva ve 4. poschodí OD Kotva. S sebou sportovní oblečení a ručník.

Zaměření cvičení:

Kondiční cvičení – první pondělí v měsíci – zaměřené na rozvoj oběhové soustavy, na zvýšení úrovně vytrvalosti a výkonnosti, příznivě ovlivňuje funkci a strukturu pohybového ústrojí a pozitivně působí na nervovou soustavu.

Rekondiční cvičení – druhé pondělí v měsíci – udržuje vitalitu a fyzickou kondici na dobré úrovni, zpomaluje atrofii svalů a posiluje celé tělo, mezi cvičební prvky patří zejména strečink, který pomáhá obnovit původní pružnost zkrácených svalů.

Jóga – třetí pondělí v měsíci – lekce jsou přímo uzpůsobeny všem věkovým kategoriím. Probíhají pod vedením zkušeného učitele jógy, který bere ohled na individuální možnosti a potřeby jednotlivých účastníků.

Cvičení proti bolesti – čtvrté pondělí v měsíci – je zaměřeno nejen na prevenci, ale řeší i stavy bolesti páteře, kloubů, ale také stavy po úrazech a po operacích pohybového aparátu.

cviceni-praha-1-nahled


Fisaf pořádá workshop Mentální trénink (nejen) pro trenéry

20. prosince 2017 v 10:05

Český svaz aerobiku a fitness Fisaf.cz pořádá 20. ledna 2018 unikátní celodenní workshop nazvaný Mentální trénink pro trenéry. Vede ho akreditovaný profesionální kouč pro osobní rozvoj a fitness, trenér David Huf, a je určen trenérům, instruktorům, ale také široké veřejnosti – zkrátka každému, kdo...

Nový kurz: Instruktor Děti na startu

19. prosince 2017 v 15:06

Valná většina českých dětí začíná s pohybovými aktivitami až v době školní docházky. Rodiče je pak často přihlásí na specializovaný sport. Ideální přitom je, aby se děti začaly hýbat co nejdříve, osvojily si všeobecné pohybové dovednosti a hlavně – aby měly z pohybu radost. K tomu všemu je vede...

Další články
Nahoru