Dnes Úterý - prehanky-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 21°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Bezpečnostní rada vládě: Další migrační vlnu Praha nezvládne, zapojte ostatní kraje
Stanové městečko pro uprchlíky v Troji bylo na zimu zrušeno. Foto: Hasičský sbor. hl. m. Prahy

Bezpečnostní rada vládě: Další migrační vlnu Praha nezvládne, zapojte ostatní kraje

Aktuální situaci k migrační vlně způsobené válečným konfliktem na Ukrajině, především možnosti kapacit ubytování, vzdělávání a poskytování zdravotnické péče na území Prahy, projednala zkraje tohoto týdne Bezpečnostní rada hlavního města Prahy. Zároveň bylo konstatováno, že je nutné zachovat zimní opatření pro osoby bez domova na území metropole. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

V Praze došlo po obnově turismu ke snížení disponibilní ubytovací kapacity pro mimořádné události a ubytovací kapacita pro nouzové ubytování uprchlíků je vyčerpána.

Volnou kapacitu dvě až tři procenta je nutné zachovat pro řešení neočekávaných situací vyžadujících přesun ubytovaných. Z tohoto důvodu Krajské asistenční centrum pro uprchlíky z Ukrajiny již nepřiděluje primární ubytování pro nově příchozí.

Anketa

Pomohl/a jste už nějakým způsobem uprchlíkům z Ukrajiny?

12.8%
(12.8%)
87.2%
(87.2%)
„Praha je dlouhodobě přetížená. V rámci našich možností se snažíme především přispět k tomu, aby lidé nemuseli odcházet z Ukrajiny, například kvůli nefunkční kritické infrastruktuře, a omezil se tak příchod uprchlíků k nám. Tamním městům teď proto poskytujeme materiální pomoc. Pokud další uprchlická vlna přesto vznikne, její zvládnutí je úkol především pro českou vládu,” řekl primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

Bezpečnostní rada podle něj žádá vládu, aby v rámci přípravy na možnou novou vlnu uprchlíků z Ukrajiny vytvořila mechanismus rovnoměrného přerozdělení uprchlíků mezi kraje a sdělila krajům strategii pro případ nové migrační vlny, včetně maximální hranice počtu uprchlíků pro rozhodnutí o statutu České republiky jako tranzitní země.


Autor: Karel Netolický

Náměstek Hlaváček a starostové řešili bytovou situaci v Praze

Včera ve 23:05

Ve středu 31. května se uskutečnilo setkání Petra Hlaváčka (STAN), náměstka primátora pro oblast strategického a územního rozvoje, se starosty pražských městských částí a jejich představiteli zodpovědnými za územní rozvoj. Tématem setkání bylo společné řešení bytové situace v hlavním...

V Praze 11 bude jednat Komise pro seniory

Včera v 11:47

Jednání komise seniorů je veřejné a bude se konat ve úterý 6. června od 16 hodin v zasedací místnosti v budově Úřadu MČ Praha 11, Vidimova 1324–1325.

Od azbestové zátěže byl definitivně vyčištěn areál bývalého hotelu InterContinental

4. června 2023 v 15:24

Objekt č. p. 44 areálu bývalého hotelu InterContinental byl v průběhu čtvrtka a pátku 1. a 2. června, za celé řady preventivních opatření nad rámec zákonných požadavků, zbaven azbestové zátěže, jež byla v 70. letech v době vzniku stavby běžná. Tím je prostředí, které prochází celkovou...

Další články
Nahoru