Dnes Sobota - dest 25°C
Zítra Neděle - oblacno 28°C
Sobota 13. 7. 2024
Svátek má Markéta
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Bezpečnostní rada vládě: Další migrační vlnu Praha nezvládne, zapojte ostatní kraje
Stanové městečko pro uprchlíky v Troji bylo na zimu zrušeno. Foto: Hasičský sbor. hl. m. Prahy

Bezpečnostní rada vládě: Další migrační vlnu Praha nezvládne, zapojte ostatní kraje

Aktuální situaci k migrační vlně způsobené válečným konfliktem na Ukrajině, především možnosti kapacit ubytování, vzdělávání a poskytování zdravotnické péče na území Prahy, projednala zkraje tohoto týdne Bezpečnostní rada hlavního města Prahy. Zároveň bylo konstatováno, že je nutné zachovat zimní opatření pro osoby bez domova na území metropole. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

V Praze došlo po obnově turismu ke snížení disponibilní ubytovací kapacity pro mimořádné události a ubytovací kapacita pro nouzové ubytování uprchlíků je vyčerpána.

Volnou kapacitu dvě až tři procenta je nutné zachovat pro řešení neočekávaných situací vyžadujících přesun ubytovaných. Z tohoto důvodu Krajské asistenční centrum pro uprchlíky z Ukrajiny již nepřiděluje primární ubytování pro nově příchozí.

Anketa

Pomohl/a jste už nějakým způsobem uprchlíkům z Ukrajiny?

12.7%
(12.7%)
87.3%
(87.3%)
„Praha je dlouhodobě přetížená. V rámci našich možností se snažíme především přispět k tomu, aby lidé nemuseli odcházet z Ukrajiny, například kvůli nefunkční kritické infrastruktuře, a omezil se tak příchod uprchlíků k nám. Tamním městům teď proto poskytujeme materiální pomoc. Pokud další uprchlická vlna přesto vznikne, její zvládnutí je úkol především pro českou vládu,” řekl primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

Bezpečnostní rada podle něj žádá vládu, aby v rámci přípravy na možnou novou vlnu uprchlíků z Ukrajiny vytvořila mechanismus rovnoměrného přerozdělení uprchlíků mezi kraje a sdělila krajům strategii pro případ nové migrační vlny, včetně maximální hranice počtu uprchlíků pro rozhodnutí o statutu České republiky jako tranzitní země.


Autor: Karel Netolický

Praha 9: Vyplnění dotazníku do 15. července

Včera v 16:08

Až do pondělí 15. července zve Praha 9 k elektronickému vyplnění dotazníku, jehož cílem je poskytnout prostor k vyjádření představ obyvatel městské části o rozvoji vstupního prostranství do parku Zahrádky po obou stranách ulice Ivana Hlinky.

Praha 4 hledá členy do volebních komisí při volbách do Senátu

Včera v 10:33

Radnice se rozhodla výrazně navýšit odměnu pro členy OVK. Za první kolo bude přidáno 500, v případě druhého kola pak dalších 1500 korun.

Skončilo pátrání po dívce, která utekla z bohnické nemocnice

Včera v 10:28

Pražští policisté ve čtvrtek odpoledne odvolali pátrání po třináctileté dívce, která dopoledne utekla z Psychiatrické nemocnice v Bohnicích. Podařilo se ji nalézt, je v pořádku. Informovala o tom policejní mluvčí Kristýna Soukupová. V nemocnici byla dívka hospitalizována z důvodu jejího...

V Rokytce se našlo mužské tělo

Včera v 10:09

V říčce Rokytce na území Vysočanech se poblíž Mlékárenské ulice ve čtvrtek večer našlo tělo zhruba šedesátiletého muže. Tělo bylo již v pokročilém stadiu rozkladu, policisté se snaží zjistit okolnosti úmrtí.

Další články
Nahoru