Dnes Úterý - snih 1°C
Zítra Středa - oblacno 0°C
Úterý 28. 11. 2023
Svátek má René
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Bezpečnostní rada vládě: Další migrační vlnu Praha nezvládne, zapojte ostatní kraje
Stanové městečko pro uprchlíky v Troji bylo na zimu zrušeno. Foto: Hasičský sbor. hl. m. Prahy

Bezpečnostní rada vládě: Další migrační vlnu Praha nezvládne, zapojte ostatní kraje

Aktuální situaci k migrační vlně způsobené válečným konfliktem na Ukrajině, především možnosti kapacit ubytování, vzdělávání a poskytování zdravotnické péče na území Prahy, projednala zkraje tohoto týdne Bezpečnostní rada hlavního města Prahy. Zároveň bylo konstatováno, že je nutné zachovat zimní opatření pro osoby bez domova na území metropole. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

V Praze došlo po obnově turismu ke snížení disponibilní ubytovací kapacity pro mimořádné události a ubytovací kapacita pro nouzové ubytování uprchlíků je vyčerpána.

Volnou kapacitu dvě až tři procenta je nutné zachovat pro řešení neočekávaných situací vyžadujících přesun ubytovaných. Z tohoto důvodu Krajské asistenční centrum pro uprchlíky z Ukrajiny již nepřiděluje primární ubytování pro nově příchozí.

Anketa

Pomohl/a jste už nějakým způsobem uprchlíkům z Ukrajiny?

12.7%
(12.7%)
87.3%
(87.3%)
„Praha je dlouhodobě přetížená. V rámci našich možností se snažíme především přispět k tomu, aby lidé nemuseli odcházet z Ukrajiny, například kvůli nefunkční kritické infrastruktuře, a omezil se tak příchod uprchlíků k nám. Tamním městům teď proto poskytujeme materiální pomoc. Pokud další uprchlická vlna přesto vznikne, její zvládnutí je úkol především pro českou vládu,” řekl primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

Bezpečnostní rada podle něj žádá vládu, aby v rámci přípravy na možnou novou vlnu uprchlíků z Ukrajiny vytvořila mechanismus rovnoměrného přerozdělení uprchlíků mezi kraje a sdělila krajům strategii pro případ nové migrační vlny, včetně maximální hranice počtu uprchlíků pro rozhodnutí o statutu České republiky jako tranzitní země.


Autor: Karel Netolický

Do stávky se zapojily dvě třetiny pražských škol

Včera ve 23:01

I když se velká část základních škol v hlavním městě v pondělí kvůli stávce žákům neotevřela, v některých zůstala výuka v nějaké podobě zachována. V ZŠ Květnového vítězství na Jižním Městě se standardně učilo, ale nefungovala školní jídelna a odpadla odpolední výuka,...

Odbory v Národním muzeu jdou do stávky

Včera ve 12:07

Základní odborová organizace Odborového svazu pracovníků kultury a ochrany přírody v Národním muzeu vyhlašuje na pondělí 27. listopadu hodinovou výstražnou stávku od 12:20 do 13:20 hodin.  

Praha 1 nechá upravit průjezd Polikliniky Palackého

26. listopadu 2023 v 09:57

Na úterním jednání Rady MČ Praha 1 byla schválena zakázka na projektovou dokumentaci ke stavebním úpravám průjezdu Polikliniky Palackého.

Další články
Nahoru