Dnes Pátek - zatazeno -3°C
Zítra Sobota - snih 0°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Bezpečnostní rada vládě: Další migrační vlnu Praha nezvládne, zapojte ostatní kraje
Stanové městečko pro uprchlíky v Troji bylo na zimu zrušeno. Foto: Hasičský sbor. hl. m. Prahy

Bezpečnostní rada vládě: Další migrační vlnu Praha nezvládne, zapojte ostatní kraje

Aktuální situaci k migrační vlně způsobené válečným konfliktem na Ukrajině, především možnosti kapacit ubytování, vzdělávání a poskytování zdravotnické péče na území Prahy, projednala zkraje tohoto týdne Bezpečnostní rada hlavního města Prahy. Zároveň bylo konstatováno, že je nutné zachovat zimní opatření pro osoby bez domova na území metropole. Informoval o tom mluvčí magistrátu Vít Hofman.

V Praze došlo po obnově turismu ke snížení disponibilní ubytovací kapacity pro mimořádné události a ubytovací kapacita pro nouzové ubytování uprchlíků je vyčerpána.

Volnou kapacitu dvě až tři procenta je nutné zachovat pro řešení neočekávaných situací vyžadujících přesun ubytovaných. Z tohoto důvodu Krajské asistenční centrum pro uprchlíky z Ukrajiny již nepřiděluje primární ubytování pro nově příchozí.

Anketa

Pomohl/a jste už nějakým způsobem uprchlíkům z Ukrajiny?

13%
(13%)
87%
(87%)
„Praha je dlouhodobě přetížená. V rámci našich možností se snažíme především přispět k tomu, aby lidé nemuseli odcházet z Ukrajiny, například kvůli nefunkční kritické infrastruktuře, a omezil se tak příchod uprchlíků k nám. Tamním městům teď proto poskytujeme materiální pomoc. Pokud další uprchlická vlna přesto vznikne, její zvládnutí je úkol především pro českou vládu,” řekl primátor Prahy Zdeněk Hřib (Piráti).

Bezpečnostní rada podle něj žádá vládu, aby v rámci přípravy na možnou novou vlnu uprchlíků z Ukrajiny vytvořila mechanismus rovnoměrného přerozdělení uprchlíků mezi kraje a sdělila krajům strategii pro případ nové migrační vlny, včetně maximální hranice počtu uprchlíků pro rozhodnutí o statutu České republiky jako tranzitní země.


Autor: Karel Netolický

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru