dnes
Úterý - oblacno
5°C
zítra
Středa - obcasny-dest
8°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
7°C
Bezpečnostní opatření: Cizinecká policie se zaměřuje na další letecká spojení do Prahy
Terminál 2 ruzyňského letiště. Foto: www.prg.aero

Bezpečnostní opatření: Cizinecká policie se zaměřuje na další letecká spojení do Prahy

Cizinecká policie prověřuje cestující přilétající do České republiky. Zatímco v předchozích dnech, kdy se kvůli teroristickým útokům ve Francii zaměřovala na linku z Paříže, v současnosti rozšířila kontroly na další letecká spojení. Ze strategických důvodů nelze specifikovat, na která.

Cizinecká policie přijala po tragických událostech ve Francii mimořádná bezpečnostní opatření na všech letištích s mezinárodním provozem, zejména na ruzyňském letišti v Praze.

„Cílem opatření je zajištění ochrany veřejného pořádku v blízkém i vzdáleném perimetru letiště a bezpečnost civilní letecké dopravy,“ uvedla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.

„Běžní cestující by si v současnosti ale neměli žádných zvýšených bezpečnostních opatření všimnout," uvedla pro ČTK mluvčí pražského letiště Marika Janoušková. Letiště má na starosti bezpečnostní kontroly na odletech, žádná bezpečnostní opatření nad rámec standardních prohlídek ale zatím letiště nezavedlo.

V případě potřeby jsou připraveni k okamžitému zapojení policisté z oddělení doprovodů letadel, takzvaní Air Marschalls, kteří mohou být nasazení jako bezpečnostní doprovod případné zájmové linky.

„Veškerá výše uvedená opatření mají v tuto chvíli výhradně preventivní charakter, odpovídají současné bezpečnostní situaci v Evropě a nadále budou usměrňována s ohledem na vývoj událostí ve světě,“ podotkla Kateřina Rendlová.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru