Dnes Pondělí - skorojasno 8°C
Zítra Úterý - obcasny-dest 8°C
Pondělí 11. 12. 2023
Svátek má Dana
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Politika

Bezpečnost, rozvoj i kulturu městské části projednal primátor Svoboda v Praze 8

Primátor Prahy Bohuslav Svoboda (ODS) pokračuje v návštěvách jednotlivých městských částí, tento týden zavítal na Prahu 8. Zde navštívil v doprovodu starosty Ondřeje Grose (ODS) a dalších představitelů osmičkové politické reprezentace nově otevřené kulturní centrum a knihovnu Velký mlýn, nebo například zrekonstruovanou přístavbu budovy v Balabánově ulici v Kobylisích, kde sídlí Obvodní ředitelství Městské policie Praha 8.

Svoboda ocenil citlivou rekonstrukci prostoru kulturního centra s knihovnu Velký mlýn, ale také aktivity, které jsou zde veřejnosti k dispozici. „Už dlouho jsem neviděl tak příjemné a inspirativní místo, kde si může odpočinout každý – od batolat po seniory,“ řekl primátor. 

Politici se také řešili bezpečnost, podporu kultury a rozvoj bydlení i možnosti volnočasových aktivit. „Pana primátora jsme v Praze 8 rádi uvítali, probrali jsme všechno možné, jak problémy, tak pozitiva naší městské části. A očekáváme od něj dobrou spolupráci, pomoc v některých věcech a samozřejmě jsme si také řekli, v čem si můžeme být vzájemně prospěšní,“ zhodnotil starosta.  

Primátor Svoboda také navštívil zrekonstruovanou přístavbu budovy v Balabánově ulici v Kobylisích, kde dlouhodobě sídlí Obvodní ředitelství Praha 8 Městské policie hl. m. Prahy a která je svěřená do správy městské části Praha 8.  

„Nejčastěji řešíme oznámení od občanů, přestupky v dopravě a podobně. Jsme v mírném podstavu, ale zároveň jsme moc rádi, že máme funkční prostory, kde můžeme plnohodnotně pracovat,“ doplnil ředitel Městské policie Praha 8 Luděk Vaníček.


Autor: red

V úterý 12. prosince budou na Žofíně zasedat zastupitelé Prahy 1

Včera ve 12:12

V úterý 12. prosince se od 10 hodin uskuteční  v budově Žofín (Slovanský ostrov č. p. 226/2) v Malém sále 12. zasedání Zastupitelstva Prahy 1. Dotazy a interpelace veřejnosti: 17:30–18:15 hodin (a dále od 20:00–20:45 hodin, pokud do té doby nebude jednání ukončeno).

Svobodní představili své kandidáty do Evropského parlamentu v mikulášském duchu

6. prosince 2023 v 11:10

Svobodní zveřejnili jména svých hlavních kandidátů do Evropského parlamentu. Tito tři kandidáti byli zvoleni v primárních volbách strany, které se zúčastnilo téměř 1100 členů a registrovaných příznivců. Na Mikuláše si Svobodní zvolili netradiční způsob prezentace svých kandidátů, když je...

Praha 1 vyhlásila dotační program Podpora využití volného času dětí a mládeže

3. prosince 2023 v 10:16

Radní Prahy 1 na své úterní schůzi odsouhlasili vyhlášení dotačního programu Podpora využití volného času dětí a mládeže na území MČ Praha 1 pro rok 2024. Cílem programu je vytvoření a zkvalitnění základních podmínek pro aktivity v rámci využití volného času dětí a...

Praha 1 má schválená pravidla rozpočtového provizoria

2. prosince 2023 ve 20:29

Vedení Prahy 1 schválilo pravidla rozpočtového provizoria na rok 2024 ve znění 2. návrhu rozpočtu MČ Praha 1 na rok 2024 s tím, že prostředky budou měsíčně čerpány maximálně do výše 1/12 schváleného rozpočtového provizoria na rok 2024.

Svobodní se rozrůstají: Po sněmu oznámil vstup do strany i Karel Diviš

1. prosince 2023 v 11:58

Karel Diviš se rozhodl pro vstup do strany Svobodných po listopadovém sněmu, kde se také představila nová členka Svobodných, ekonomka Markéta Šichtařová. Oba noví členové zdůraznili, že se ztotožňují s programem Svobodných, který hájí svobodu, prosperitu a nezávislost České...

Zastupitelé Prahy 14 se sejdou 12. prosince

28. listopadu 2023 ve 21:48

Již šesté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 14 se bude konat v úterý 12. prosince v Galerii 14 (náměstí Plukovníka Vlčka 686, Praha 9). Začátek bude v 15 hodin. Interpelace občanů budou probíhat tradičně od 17 do 17:30 hodin.

Na radnici Prahy 13 se konal Sněm starostů, řešil parkování i bezpečnost

27. listopadu 2023 v 09:31

V pátek 24. listopadu se na pozvání starosty Prahy 13 Davida Vodrážky (ODS) v prostorách tamní radnice uskutečnilo setkání starostů pražských městských částí 1 až 57. Předmětem jednání starostů a jejich zástupců byla dvě aktuální témata – bezpečnost a nová parkovací vyhláška na území hlavního...

Primátor Svoboda navštívil Prahu 2

26. listopadu 2023 ve 20:01

Prahu 2 ve středu navštívil pražský primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Na úvod setkání primátorovi představil starosta druhé městské části Jan Korseska (ODS) vize a plány, které Prahu 2 v budoucnu čekají.

Průkopnický etický kodex zastupitele přijala Praha 6

14. listopadu 2023 v 18:18

Zastupitelstvo Prahy 6 má etický kodex již od roku 2017. Nyní jej ovšem zdokonalilo a stalo se tak jedním z prvních u nás, které ve své praxi taková pravidla využívá.

Další články
Nahoru