Dnes Neděle - skorojasno -6°C
Zítra Pondělí - oblacno -10°C
Neděle 3. 12. 2023
Svátek má Svatoslav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Doprava

Bezpečnější křižovatka v Praze 4 u Jedličkova ústavu

Radnice Prahy 4 chce zvýšit bezpečnost na křižovatce u Jedličkova ústavu.

Společně s Technickou správou komunikací a oddělením Ministerstva dopravy ČR BESIP připravuje radnice úpravu této křižovatky tak, aby chodcům poskytovala větší komfort při jejím přecházení a zároveň neomezovala provoz autobusů.

Přechod bude přisvětlen a jeho délka se zkrátí z 11 na sedm metrů. Vzhledem k blízkosti Jedličkova ústavu, který připravuje děti a mládež s tělesným postižením k integraci do života, budou všude navrženy nulové nášlapy a všechny nově navržené zpevněné plochy budou z mozaiky.

Očekávaný termín realizace je rok 2024.
Autor: Alo

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

Včera v 19:51

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

Úpravy v Táborské ulici zvýší bezpečnost u školy

28. listopadu 2023 ve 21:05

Praha 4 připravila návrh nestavebních úprav, které mají za cíl zvýšit bezpečnost u Základní školy Táborská. Městská část o tom informovala na svém webu. Podle plánů má dojít k instalaci umělých obrubníků u přechodu v Táborské, ale také u vyústění Sezimovy ulice. Cílem je zkrátit délku přechodů a...

Další články
Nahoru