Dnes Neděle - oblacno 0°C
Zítra Pondělí - zatazeno -2°C
Neděle 24. 1. 2021
Svátek má Milena
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Víkendové tipy

Bezpečné divadlo: Pomezí připravilo speciální audioprocházku Pražskou tržnicí

Divadelní uskupení Pomezí chystá premiéru audioprocházky Pražskou tržnicí. Diváci budou procházet areálem s tabletem se sluchátky a sami si tak poskládají jedinečnou linii příběhu. Premiéra představení Neviditelná tržnice se odehraje v sobotu 3. října v rámci Dne architektury, reprízy budou na programu do 21. října. Kapacita představení je 30 diváků. 

Jelikož se návštěvníci budou pohybovat především samostatně v exteriérech, dodržování rozestupů je zaručeno a návštěva tohoto představení je tedy bezpečná i z hlediska současné epidemiologické situace.

Po areálu bude diváky provázet aplikace, která je vytvořena speciálně pro toto představení. S manipulací zájemcům pomůže personál divadla. Aplikace vždy nabídne k navštívení několik míst v areálu a záleží tak na divákovi, kam se zrovna na vlastní pěst vydá. Příběh se odehrává v audio stopě ve sluchátkách, ale nebude chybět ani moment překvapení, když se živé postavy začnou vynořovat zpoza rohu.

Prostorové zvukové zpracování a skryté zásahy tvůrců do běžného chodu tržnice umožní zájemcům propadnout se, alespoň na chvíli, do jiného světa. Záleží jenom na divákovi, kolik míst za jeden večer objeví.

„Jde o hru, v níž se na základě vyprávění i zvukových kompozic před divákem vytvářejí obrazy, které využívají vizuálně zajímavý prostor tržnice jako scénografii, ve které se jednotlivé příběhy odehrávají. Na jednotlivá místa si tak divák “promítá” jakýsi neviditelný film, který magicko-realistickým způsobem zpracovává prostředí bývalých jatek i zrušené vietnamské tržnice,” říká o projektu jeho autorka a režisérka Kateřina Součková.

Premiéra: 3. 10. 2020
Reprízy: 4., 7., 8., 13., 14., 15., 20. a 21. 10., vždy od 18:00 a od 20:00 hodin
Více informací a rezervace vstupenek: Karolína Pepelanov, karolina@pomezi.com, telefon: +420 728 890 516.


Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Kam za betlémy v Praze 1: Bazilika Nanebevzetí Panny Marie

23. prosince 2020 v 19:32

Po pádu komunismu a vrácení kláštera premonstrátům vytvořil Strahovský betlém na prosbu opata Michaela Pojezdného Jan Florian (1921–2007).

Čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku

18. prosince 2020 v 08:58

V sobotu 19. prosince vás čekají čtvrté Adventní trhy na Kulaťáku, které jsou zároveň poslední v tomto roce.

Praha 11: Pátek v Chodovské tvrzi

18. prosince 2020 v 06:44

Na nádvoří Chodovské tvrze můžete navštívit vánoční trh, od 19 hodin uslyšíte Rybovu Českou mši vánoční, kterou bude vysílat on-line na facebooku Chodovská tvrz, KC Zahrada a radnice Prahy 11.

Do Chodovské tvrze zve Praha 11

17. prosince 2020 v 19:41

Na nádvoří Chodovské tvrze probíhá až do neděle vánoční trh. Svým nákupem můžete podpořit Fond ohrožených dětí Klokánek, nebo neziskové organizace Bona a Okamžik.

Umělci hledají cesty pro performance i v omezených podmínkách

11. prosince 2020 ve 14:52

Výstava mladých umělců Cosmos probíhá do konce týdne v Grottě v Halíčkových sadech, známých jako Grébovka.

Další články
Nahoru