Dnes Neděle - zatazeno 10°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 12°C
Neděle 18. 4. 2021
Svátek má Valérie
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Víkendové tipy

Bezpečné divadlo: Pomezí připravilo speciální audioprocházku Pražskou tržnicí

Divadelní uskupení Pomezí chystá premiéru audioprocházky Pražskou tržnicí. Diváci budou procházet areálem s tabletem se sluchátky a sami si tak poskládají jedinečnou linii příběhu. Premiéra představení Neviditelná tržnice se odehraje v sobotu 3. října v rámci Dne architektury, reprízy budou na programu do 21. října. Kapacita představení je 30 diváků. 

Jelikož se návštěvníci budou pohybovat především samostatně v exteriérech, dodržování rozestupů je zaručeno a návštěva tohoto představení je tedy bezpečná i z hlediska současné epidemiologické situace.

Po areálu bude diváky provázet aplikace, která je vytvořena speciálně pro toto představení. S manipulací zájemcům pomůže personál divadla. Aplikace vždy nabídne k navštívení několik míst v areálu a záleží tak na divákovi, kam se zrovna na vlastní pěst vydá. Příběh se odehrává v audio stopě ve sluchátkách, ale nebude chybět ani moment překvapení, když se živé postavy začnou vynořovat zpoza rohu.

Prostorové zvukové zpracování a skryté zásahy tvůrců do běžného chodu tržnice umožní zájemcům propadnout se, alespoň na chvíli, do jiného světa. Záleží jenom na divákovi, kolik míst za jeden večer objeví.

„Jde o hru, v níž se na základě vyprávění i zvukových kompozic před divákem vytvářejí obrazy, které využívají vizuálně zajímavý prostor tržnice jako scénografii, ve které se jednotlivé příběhy odehrávají. Na jednotlivá místa si tak divák “promítá” jakýsi neviditelný film, který magicko-realistickým způsobem zpracovává prostředí bývalých jatek i zrušené vietnamské tržnice,” říká o projektu jeho autorka a režisérka Kateřina Součková.

Premiéra: 3. 10. 2020
Reprízy: 4., 7., 8., 13., 14., 15., 20. a 21. 10., vždy od 18:00 a od 20:00 hodin
Více informací a rezervace vstupenek: Karolína Pepelanov, karolina@pomezi.com, telefon: +420 728 890 516.


Sezonní vlaky z Prahy do středních Čech vyjedou v sobotu

15. dubna 2021 ve 12:07

V sobotu 17. dubna vyjedou po delší zimní přestávce opět sezonní víkendové rekreační vlaky PID dopravců České dráhy a KŽC Doprava, které spojují metropoli s turisticky atraktivními lokalitami středních Čech i sousedních krajů. 

Dubnový festival Evolution bude online

9. dubna 2021 ve 12:43

V pátek a v sobotu 9. a 10. dubna se bude konat tradiční Festival Evolution, a tentokrát naplní své heslo #prostejinak důsledně. Proběhne totiž online. Díky platformě Happenee však návštěvníci nepřijdou o nákupy u stánků svých oblíbených firem, ani o oblíbený festivalový program. Vše bude...

Sobota: Koncert pro Josefa II.

8. března 2021 ve 12:51

Při online přenose ze sálu Libeňského zámku v Praze 8 zazní dobové skladby od W. A. Mozarta a jeho současníků.

Tip na procházku: První prezident bydlel v Praze 1 na sedmi místech

6. ledna 2021 v 10:01

Rodina našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka bydlela v Praze na celkem deseti adresách. Od roku 1882, kdy Masaryk do Prahy přišel, až po nastěhování na Pražský hrad, vystřídal se svými nejbližšími deset bytů. Z toho se na území dnešní Prahy 1 nachází sedm adres.

Další články
Nahoru