Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 20°C
Zítra Pátek - bourky 21°C
Čtvrtek 30. 5. 2024
Svátek má Ferdinand
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.

Bezpečná 13 se konala již po dvacáté

Dvacátý ročník akce Bezpečná 13 aneb Bezpečnost zajištěna se uskutečnil ve čtvrtek 20. dubna. Na Slunečním náměstí v Praze 13 se představily složky Integrovaného záchranného systému v rekordním zastoupení a nově i zástupci strategické infrastruktury.

Děti i dospělí měli unikátní příležitost si na vlastní oči prohlédnout vybavení zásahových vozů nebo policejního vrtulníku a promluvit si s posádkou. Během odpoledne proběhly na travnaté ploše Slunečního náměstí také ukázky práce v terénu a nechyběli ani služební psi a koně.

„Bezpečná 13 je akcí, kterou pořádáme pro obyvatele naší městské části již dvacet let. Letošní ročník je rekordní, co se týče počtu vozů a zástupců jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému a strategické infrastruktury. Děkuji všem nejen za tuto akci, především za jejich celoroční práci, která je obětavou službou pro každého z nás,“ poděkoval David Vodrážka, starosta Prahy 13.


Autor: Alo

Zastupitelstvo Prahy 9 se sejde na šestém zasedání

Dnes v 17:26

V úterý 4. června se bude od 14 hodin konat v zasedací místnosti v nové budově radnice v Sokolovské ulici 6. zasedání Zastupitelstva MČ Praha .

Festival Praha žije hudbou 2024

Dnes v 16:50

Další ročník toho festivalu pouličního umění proběhne 7. a 8. června. Na víc než 20 místech v ulicích vystoupí celkem přes 120 umělců.

Dětská pouť v Kateřinské zahradě

Dnes ve 14:46

1. lékařská fakulta Univerzity Karlovy zve především rodiče a děti na Dětskou pouť do Kateřinské zahrady.

Den prevence v Praze 2

Dnes ve 12:19

Pobavit se a dozvědět něco o prevenci kriminality a krizových situací můžete ve středu 19. června. Čekají vás hry, zábava a spousta skvělých nápadů, jak smysluplně trávit volný čas sportem, kreativními aktivitami a učením.

Šestý ročník Czech Pole Championship 2024

Dnes v 11:34

První červnový víkend proběhne ve sportovní hale Oáza v Praze 4 soutěž ve sportovní akrobacii na vertikální tyči Czech Pole Championship 2024.

Praha 14 hledá členy okrskové volební komise

Dnes v 10:00

Pokud chcete být členem okrskové volební komise v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu 7. a 8. 6., Praha 14 stále přijímá náhradníky na uvolněná místa.

Zastávka autobusu u Nemocnice Na Františku je přesunuta

Dnes v 07:55

Od začátku tohoto týdne je přesunuta zastávka autobusu 207 Nemocnice Na Františku ve směru Dlouhá třída. Důvodem přesunu je kratší vzdálenost od zastávky ke vstupu do samotné nemocnice.

Výstava: Sportovní grafiky Jaromíra 99

Dnes v 07:51

Galerie Sokol představuje sportovní grafiky Jaromíra 99. Čtrnáct jeho děl je k vidění ve zrekonstruované pasáži Tyršova domu v Praze, sídla České obce sokolské na Malé Straně. Výstava se koná ve spolupráci s Českým olympijským výborem.

Kostelní slavnosti: Markéta Fassati a hosté

Dnes ve 03:07

Kostelní slavnosti s Markétou Fassati a hosty v pondělí 3. června.

Sladký semestr plný krásné práce

Dnes v 01:00

FA ČVUT zve na ochutnávku výstavy ateliérových prací letního semestru až do 28. června. Nabízí projekty téměř sedmdesáti ateliérů Architektury a urbanismu, Krajinářské architektury a Designu. Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 30. května v 18 hodin, přijít může každý...

Den dětí s IZS se bude konat v Parku Přátelství

Včera v 19:26

Ve čtvrtek 30. května se v proseckém Parku Přátelství bude konat tradiční akce Den dětí s IZS.

Začal další ročník soutěže Klíč od Prahy 2

Včera v 19:12

Na radnici Praha 2 jsme společně se starostou Prahy 2 Janem Korseskou zahájili již neuvěřitelný 11. ročník výtvarné soutěže pro žáky 4. a 5. tříd našich základních škol Klíč od Prahy 2.

Městské části budou moci ovlivňovat technické řešení trasy vysokorychlostní železnice

Včera v 18:52

Na jednání pražského zastupitelstva byly minulý týden ve čtvrtek projednávány i body důležité pro Prahu 15. Městská část o tom informovala na sociálních sítích.

Další krátké zprávy
Nahoru