dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Bezohledná jízda zkouřeného motorkáře se bude řešit jen jako přestupek, odmítl krevní testy
Místo pod Vyšehradem, kde havaroval motorkář. Foto: Policie ČR

Bezohledná jízda zkouřeného motorkáře se bude řešit jen jako přestupek, odmítl krevní testy

Policisté z oddělení hlídkové služby čtvrtého policejního obvodu začali v pátek kolem půl čtvrté odpoledne pronásledovat motocyklistu, který na křižovatce ulic U Krčského lesa a Vídeňské přejel z odbočovacího pruhu přes plnou čáru a vysokou rychlostí pokračoval rovně.

Řidiče nereagoval na znamení k zastavení a ujížděl bezohlednou jízdou pražskými ulicemi. Během pronásledování policejní hlídkou projel několik semaforů na červenou a ohrožoval nic netušící chodce a další řidiče.

Ujížděl ulicemi Vyskočilova, Budějovická, Na Strži, Na Dolinách a na Podolském nábřeží odbočil do ulice Vnislavova, kde nezvládl řízení a s motocyklem havaroval.

Dechová zkouška u hazardéra byla negativní, ovšem test na přítomnost návykových látek vyhodnotil pozitivní výsledek na cannabis.

Hlídka tak řidiče zadržela pro podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Policisté pak dokonce u řidiče nalezli i plastový sáček s marihuanou.

„Policisté z oddělení dopravních nehod zadrženého převezli na lékařské vyšetření krve a moči do nemocnice, kde ovšem řidič odběry odmítl,“ popsala mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Přitom kdyby se testy v nemocnici potvrdilo, že motorkář jel „zkouřený“, hrozilo by mu až několikaleté vězení.

Takto ho museli policisté na pokyn státního zástupce ještě včera večer propustit na svobodu a případ budou zpracovávat jako přestupek. O sankci rozhodnou pracovníci magistrátu. Motorkáři nehrozí vězení, jen pokuta, odebrání řidičáku či kombinace obojího.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Další články
Nahoru