dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražská doprava

Bezkontaktní platba jízdenek je po tramvajích možná už i v autobusech

Také v autobusech MHD, konkrétně na lince 119 spojující stanici metra Nádraží Veleslavín s ruzyňským Letištěm Václava Havla, mají cestující možnost uhradit cenu jízdného bezkontaktní platební kartou. Nákup jízdenky je takto možný u řidiče. Obdobný pilotní projekt byl nedávno spuštěn na tramvajové lince 22.

Na rozdíl od pilotního projektu samoobslužného nákupu jízdenek na tramvajové lince 22 se ale v případě autobusů jedná pouze o rozšíření stávajícího systému doplňkového prodeje. Při zakoupení jízdenky u řidiče je volbou cestujícího, zda využije bezkontaktní platební kartu, či zaplatí v hotovosti.

„V autobusové lince na Letiště Václava Havla je možnost nákupu jízdenky pomocí bezkontaktní karty absolutně klíčová. Praha tím vychází vstříc jak Pražanům, tak i návštěvníkům města, kteří zejména po příletu nemusí řešit, kde jízdenku sehnat,“ řekl k této novince náměstek primátorky pro dopravu Petr Dolínek (ČSSD).

Osobní nákup u řidiče zároveň umožní okamžité řešení případných komplikací, ať už se jedná o storno jízdenky či nákup v hotovosti v případě neakceptování bankovní karty. Cena jízdenek zůstává shodná jako při doplňkovém prodeji za hotové na všech městských autobusových linkách, to znamená 40 korun za základní a 20 korun za zvýhodněnou jízdenku.


Další články
Nahoru