dnes
Čtvrtek - polojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražský sport

Běžecký kros Skalka již po šesté v Praze 5

Šestý ročník amatérského běžeckého krosu Skalka, který je určený nejen profesionálním a rekreačním sportovcům, ale i rodinám s dětmi, se koná v neděli 24. dubna v již tradičním a krásném prostředí rezervace Skalka v Praze 5. První závod z bodované série H-Triatlon TOUR 2016 představí několik novinek, jako je start družstev a na dlouhé trati nové přírodní překážky. V neděli 10. dubna nově proběhne seznámení s tratí s překvapením.

Běžecký kros Skalka je určen všem věkovým i výkonnostním kategoriím včetně dětí, které mají v případě registrace do 10. dubna startovné zdarma. Stejně jako minulý rok je pro běžce připravena soutěž tří a vícečlenných týmů na trati SPORT, kdy každý člen družstva běží celou trať a počítá se součet tří nejrychlejších závodníků bez rozdílu věku a pohlaví. Pro účast v této soutěži stačí při registraci vyplnit název týmu.

Krosový závod na Skalce je ideální příležitostí, jak aktivně a příjemně strávit nedělní dopoledne s celou rodinou. Každý má možnost si vybrat trať, která mu bude vyhovovat.  Pro děti jsou připraveny okruhy od 100 metrů do 2 kilometrů, dospělí mohou běžet na tří kilometrové trati HOBBY a výkonnější účastníci si mohou vybrat trať SPORT, která měří 6 km.

Za startovné, které se pohybuje od 50 do 250 korun dle termínu registrace, mají běžci k dispozici čipovou časomíru, startovní číslo, energetický balíček a občerstvení na trati i po závodu, finisherskou medaili a SMS zprávu s výsledkem. Závodníci obdrží také elektronický certifikát se svým výsledkem. Všechna startovní čísla při registraci do 13. dubna budou zařazena do losování o atraktivní ceny.

Již tradičně bude část výtěžku ze startovného a prodeje triček „Tělo musíme překvapit” věnováno na charitativní účely.

Po doběhu posledního závodníka a vyhlášení výsledků tratí HOBBY a SPORT následuje tombola o věcné ceny a následné zakončení akce. Hlavní cenou letošního HT Tour 2016 je letenka na Havaj a 2× LCD TV. Na programu nebudou chybět doprovodné aktivity pro diváky i běžce, jako například program prevence s Městskou policií HMP, ukázky první pomoci a hasičské techniky, mluvící papoušci a další. Dospělí si mohou vyzkoušet pohled na svět přes alkobrýle a pro děti bude připraven skákací hrad. Celou akci bude moderovat Stanislav Bartůšek a program doprovodí živá hudba.

Samozřejmostí všech závodů je zajištění profesionálního sportovního servisu pro závodníky i diváky. Všechny akce budou profesionálně zabezpečeny zástupci Zdravotní služby.

Termín konání: Neděle 24. dubna 2016

Místo konání: Přírodní rezervace Skalka, poblíž ulice Smrčinská, za areálem Rugby Club Tatra Smíchov, GPS souřadnice místa startu závodu: Latitude:  50.0736372° N, Longitude: 14.3652778° E

Program závodu:
Registrace je možná i na místě v den konání závodu. Prezentace závodníků končí 60 minut před startem, respektive 30 minut před startem pro předem přihlášené účastníky.
8:00                    otevření startovní kanceláře a zahájení prezentace
9:45–10:00         start závodu dětí do 3 let a dětí 4–6 let  
10.20                  vyhlášení kategorií děti do 3 let a děti 4–6
10:40–11:00       start závodu dětí 7–11 let a dětí 12–15 let
11.50                  vyhlášení kategorií dětí 7–11 a 12–15 let
12:15                 start HOBBY 3 km
13:00                 start SPORT 6 km
Vyhlášení výsledků HOBBY A SPORT závodů
Tombola

Více informací, podrobnosti o výši startovného a on-line registrace na www.htriatlon.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/houmruvtriatlon


Svaz aerobiku pořádá workshop pro sportovce i instruktory

17. listopadu 2017 v 07:05

Ať už jste trenéři různých sportů, instruktoři nebo prostě jen máte rádi pohyb, tenhle workshop vás nadchne. Pořádá ho 9. prosince Český svaz aerobiku a fitness FISAF.cz a odborníci vás při něm za jeden den seznámí se vším důležitým, co potřebujete vědět o zlepšení kondice pomocí běžných...

Do branek! S ČT sport na vrchol za podpory innogy

7. listopadu 2017 ve 13:14

Další ročník populární reality show S ČT sport na vrchol je za dveřmi. Už po osmé budou lyžařští amatéři před televizními kamerami České televize měřit síly na svazích českých skiareálů v obřím slalomu. Ve hře je opravdu hodně, účast na semifinálovém kempu na konci března ve Špindlerově Mlýně, kde...

V Praze 9 se uskuteční fotbalové mistrovství, při každém zápase hrají jen dva hráči

28. září 2017 v 18:23 | Aktualizováno 29. září 2017, 06:48

Jsi fotbalista a chceš si vyzkoušet něco nového a netradičního? Zastav se v obchodním centru Galerie Harfa, kde proběhne Mistrovství ČR ve fotbale 1vs1. Hlavní výhra 5000 korun + další hodnotné výhry pro prvních 8 hráčů.

Smrt Spartě, papouškoval slávista Stoch. Případ řeší disciplinárka

25. září 2017 ve 12:39

Když fotbalová Slavia minulou středu porazila v pohárovém utkání na svém hřišti Třinec 5:1, tradiční děkovačky s fanoušky se účastnil i Miroslav Stoch. Jelikož byl strůjcem obratu favorita v druhém poločase, ujal se předříkání. Jeden z členů kotle mu však poradil starou verzi, jejíž součástí je...

Dukla opět podpoří dětské hemofiliky, věnuje jim derby se Spartou

25. září 2017 v 11:26

I v letošní sezoně pokračuje partnerství Dukly s neziskovou organizací Hemojunior, která sdružuje dětské hemofiliky. Tentokrát jim věnuje fotbalový klub domácí utkání se Spartou, které se odehraje v sobotu 30. září od 20 hodin. 

H-Triatlon chystá pražský podzimní čtyřboj - hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký

22. září 2017 v 08:00

Sdružení H-Triatlon pořádá již tradiční podzimní čtyřboj, který se uskuteční v neděli 24. 9. 2017 ve sportovním centru Prosek na Praze 9. Všichni aktivní sportovci a sportovní nadšenci se mohou těšit na kombinaci čtyř disciplín – hod oštěpem, sprint, vrh koulí a skok daleký. Účastníci mohou...

Další články
Nahoru