Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Běžecké závody omezí dopravu v centru Prahy
Ilustrační foto: RunCzech

Běžecké závody omezí dopravu v centru Prahy

Již 26. ročník mezinárodní sportovní akce Birell Grand Prix Praha se v ulicích hlavního města uskuteční tuto sobotu 2. září. Program se skládá ze závodů Adidas Běh pro ženy na 5 kilometrů a Birell Běh na 10 kilometrů. Událost si vyžádá zejména v den konání akce zhruba od 16:30 do 22:00 hodin některá dopravní opatření včetně dočasných změn v trasách linek MHD. Postupná uzavírka pozemních komunikací se bude týkat centrální části metropole. O omezeních informoval mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Závodů se v letošním roce zúčastní celkem 7 500 běžců 67 národností. Adidas Běh pro ženy 5 kilometrů startuje v 18 hodin na náměstí Republiky, Birell Běh na 10 kilometrů pak začíná v 19:30 na stejném místě, kde je v obou případech zároveň naplánován i cíl. 

Nicméně uzavírky v trase závodu, který se uskuteční v centru města, začnou platit už s předstihem. Naopak jednotlivé ulice budou postupně zprůjezdněny hned po proběhnutí posledního běžce. Dopravu zde bude řídit Policie ČR ve spolupráci s Městskou policií hl. m. Prahy.  

Předpokládané úplné uzavírky komunikací se budou v čase od 16:30 do 22 hodin týkat dolní poloviny Václavského náměstí i ulice Na Příkopě a náměstí Republiky. V rozmezí od 17:30 do 21:00 hodin budou neprůjezdné ulice Revoluční, nábřeží Edvarda Beneše, Štefánikův a Čechův most, nábřeží Kpt. Jaroše ve směru do centra a Letenský tunel. 

V čase od 19:20 hodin pak postupně podle průběhu závodu až do 20:45 hodin bude uzavřeno Rohanské a Dvořákovo nábřeží, nábřeží Ludvíka Svobody, Těšnovský tunel, Lannova ulice a Nové mlýny.  

V celé trase obou závodů bude také platit zákaz zastavení a jeho nerespektování bude znamenat odtažení vozidla. Kvůli vybudování zázemí celé akce bude navíc zákaz rozšířen v oblasti náměstí Republiky, Hybernská a Na Příkopě, kde bude platit už od pátku 1. září od 18 hodin, a to až do soboty 2. září do půlnoci. 

Delší zákaz zastavení, konkrétně v sobotu 2. září od 12 do 23 hodin, bude pak zaveden také v ulici Revoluční, na nábřeží Edvarda Beneše, nábřeží Kpt. Jaroše i na Dvořákově a Rohanském nábřeží.  

Dočasné změny se dotknou také povrchových linek MHD, proto bude vhodnější zejména v centru města využívat linek metra. V den závodu bude zhruba od 16 do 21 hodin obousměrně přerušen provoz tramvají a autobusů v oblasti náměstí Republiky, Revoluční ulice, Štefánikova a Čechova mostu a na nábřeží Edvarda Beneše. 

Změny se budou týkat tramvajových linek číslo 2, 6, 8, 15, 17, 26, 27, 41 a 42. V případě autobusů budou upraveny trasy linek 194 a 207. Více informací je k dispozici na webu Dopravního podniku hl. m. Prahy.  

Pro dotazy v souvislosti s dopravním omezením bude dále k dispozici bezplatná informační linka na čísle: 800 165 102.  

Pořadatelem Birell Grand Prix Praha 2023 je Prague International Marathon. spol. s r.o. Bližší informace k akci včetně podrobné mapy obou závodů jsou dostupné na stránkách RunCzech.

„V rámci běžeckých závodů Birell Grand Prix Praha se vrátí do našeho města amatérští i profesionální běžci ze všech koutů České republiky i z řady dalších zemí. Krásné zážitky, které jsou s touto významnou sportovní akcí spojeny, jsou ale podmíněny některými krátkodobými dopravními omezeními. Děkuji předem za trpělivost a pochopení,“ uvedla na webu organizátorů starostka Prahy 1 Terezie Radoměřská (TOP 09). 

„Kromě velké prestiže pro celé město s sebou tato akce přinese také drobné dopravní komplikace. Věříme, že najdete pochopení a dávku trpělivosti,“ sdělili pořadatelé Birell Grand Prix Praha.


Autor: puc

Praha 14: Průmyslová ulice se bude opravovat

16. června 2024 v 17:05

V termínu od 24. června do 31. srpna se bude opravovat Průmyslová ulice v úseku od ulice U Technoplynu až k Zamenhofově. V termínu od 29. června do 31. srpna bude uzavřen celý jízdní pás ve zmíněném úseku ve směru z Hloubětína do Hostivaře.

Praha 4: Oprava vodovodu omezí dopravu v ulici Zálesí

16. června 2024 v 10:19

Na několik etap je rozložena oprava vodovodního řadu v ulici Zálesí na úrovni křižovatky s ulicí Sulická a dál až k ulici Nad Lesním divadlem. V současné době probíhají přípravné práce, které zatím dopravu příliš neomezily.

České dráhy posílí dopravu na festival Rock for People

11. června 2024 v 09:35

V královéhradeckém Parku 360 se bude od 12. do 16. června konat hudební festival Rock for People. Vzhledem k očekávané vyšší poptávce po cestování České dráhy posílí dopravu do Hradce Králové. Posíleny budou některé rychlíky linky R10 Krakonoš a Hradečan mezi Prahou, Hradcem Králové a Trutnovem a...

Větší bezpečnost v okolí Táborské ulice

7. června 2024 v 08:59

Připravované změny v Táborské ulici zajistí větší bezpečnost pro chodce, a především pro školáky. Na veřejném setkání představila radnice Prahy 4 obyvatelům základní změny, které v místě a blízkém okolí přispějí k lepší přehlednosti na komunikacích, a přinesou tak větší...

Další články
Nahoru