dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - polojasno
1°C
pozítří
Středa - zatazeno
2°C
Pražské krimi

Běžec při 1/2 Maratonu ztratil vědomí

V sobotu při zabezpečování dohledu nad veřejným pořádkem v rámci pražského 1/2 Maratonu si strážník, který zajišťoval úsek na Dvořákově nábřeží, Praha 1, všiml muže, jak padá. Za pomoci diváka, který sledoval průběh závodu, ho zachytil a odnesl mimo běžeckou trasu.

Muž byl značně vysílen a ztrácel orientaci. Proto ho strážník uložil do stabilizované polohy a přes velitele opatření přivolal záchrannou službu. V té chvíli muž začal ztrácet vědomí, až přestal vnímat úplně. Srdce mu silně tepalo, dech slábl a začal mít silné křeče v končetinách.

Strážník podle pokynů operátorky záchranky začal poskytovat muži první pomoc. Po několika minutách ho přivedl zpět k vědomí. Muž byl zmatený a začal hlasitě křičet. Do příjezdu záchranné služby ho strážník uklidňoval a kontroloval jeho životní funkce. Sportovec pak skončil v jedné z pražských nemocnic.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru